Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

[PNT] Obix007

Zaczęty przez [PNT] Obix007, 29 Sierpień 2009, 22:05

[PNT] Obix007

Imię: Artur
Wiek: 28
Nick: obix007
Cel: rywalizacja / pomoc nauce

Przygodę z BOINC a właściwie z SETI@home zacząłem dużo wcześniej - lecz dokładnie nie pamiętam kiedy - potem długo długo nic. Od 25.07.2009 24/7 moje komputery przeliczają kolejne próbki. Sercem jest mój domowy komputer http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=680968 RAM jest na 1100 MHZ ( CPU-Z w tym przypadku przekłamało ). Biorę udział w wyścigach i projektach miesiąca wybranych przez B@P na tyle na ile zdążę przestawić kompy ( nie zawsze mam dostęp do internetu ).

Dodatkowo działam na mybrute.com i eREPUBLIK.com po apelu na forum B@P

Do broni ku chwale B@P  :attack:

EDIT: 05.12.2011 aktualnie wspieram Polish National Team


Troll81

#1
witam na forum :D widzę że ostry start i już ponad 500k credits. Pogratulować :D zaznacz się jescze na mapce :D  i podaj coś więcej o sobie :D co robisz na codzień zainteresowania itp :D

[PNT] Obix007

#2
Hmm zaznaczałem już się na mapce ...


Troll81

Gratuluję biznesu :D faktycznie jesteś na mapce

Rysiu


sesef

#5
Witamy :)

Szkoda, że w tym kompie 2x 295 :( jakby było 2x Radek 4870x2 to mógłbyś powalczyć z najlepszymi w teamie, i trochę szkoda trzymać taki procesor tylko na 3 Ghz, co do ram speeda też nie wydaje mi się żeby przekłamało, tylko taki dzielnik wskoczył.

[PNT] Obix007

#6
RAM jest na bank na 1100. A co do nvidii to poprostu rozwinąłem to co miałem, kolejne może będą na ATI. Procka niestety nie yumiem stabilnie podkręcić - powyżej 3,1 same BSODy


sesef

Cytat: obix007 w 30 Sierpień 2009, 10:02
RAM jest na bank na 1100. A co do nvidii to poprostu rozwinąłem to co miałem, kolejne może będą na ATI. Procka niestety nie yumiem stabilnie podkręcić - powyżej 3,1 same BSODy

Bo właśnie ram Cie ogranicza, musisz dobrać inny dzielnik, prędkość ramu zależy od FSB, które zwiększasz, żeby podkręcić proca (jak zwiększasz taktowanie proca to i zwiększasz taktowanie ramu, który już sobie nie daje rady). Jakie jest chłodzenie na tym procu zwykłe, które było razem z prockiem  czy coś lepszego złożone. Jest tu wiele osób z intelami to myślę, że pomogą z OC.

[PNT] Obix007

#8
hmm no jak próbowałem podkręcać procka to ram był osobno MB ma funkcje unlinked czyli oba oddzielnie mają FSB regulowane, próbowałem też obniżać FSB ram żeby zwiększyć FSB procka ale też nie dawało rady. Chłodzenie boxowe, ale w obudowa CM Cosmos 1000 świetnie radzi sobie z odprowadzeniem ciepłego powietrza. BSODy dopiero po czasie wyskakują i różnie to bywa raz po 30 min raz po 5 min a raz nawet po 4 h. Obciążenie kompa jest prawie cały czas takie same. Wrzuce temat na dział sprzęt i zobacze może tutaj ktoś mi pomoże bo ten proc ma dużo większe możliwości.


Waldek1989

Witam na pokładzie  :parrrty:

AiDec

@obix007: Akurat na Twoim procu sie nie znam, ale Q6600@2.4GHz to sie kreci na 3.42 w 3 minuty. Wiec w max 10 minut powinienes na swoim zrobic 3.6, a w 15 min 3.8GHz. Gdzies na 4um jest watek o OC - napisz tam jaki proc i jaka mobo, a zaraz sie ktos znajdzie kto rzuci danymi. Poza tym wpisz w Googlach OC (nazwa proca) i zaraz znajdziesz przyklady co i jak z tym ludziska robili. Dokladne przyklady - jakie napiecie na proc, jakie na NB itp.

Napisz jeszcze jakie chlodzenie tam masz, jaki V obecnie na procu dajesz i na NB i jakie obecnie temp. przy max obciazeniu.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

GRID

Cytat: [PNT] Obix007 w 29 Sierpień 2009, 22:05
Do broni ku chwale B@P  :attack:
Bardzo dobrze powiedziane  :) Dobrze że jeszcze są w PNT mili ludzie jak Ty.   :)

[PNT] Obix007

no wiesz to było w 2009 roku...  :whistle:

tak czy inaczej więcej punktów dla Polski  :parrrty:


armar

Cytat: [PNT] Obix007 w 05 Grudzień 2011, 11:47
tak czy inaczej więcej punktów dla Polski  :parrrty:

Nie lepiej byłoby, by w Polsce był jeden duży zespół?

Troll81

wtedy byłoby nudno i nie byłoby się z kim ścigać :D

[PNT] Obix007

temat był poruszany w innym wątku


Cytat: Troll81 w 05 Grudzień 2011, 12:08
wtedy byłoby nudno i nie byłoby się z kim ścigać :D

:parrrty: