[Pomysł] Użytkownik BOINC@Poland

Zaczęty przez sebek, 03 Październik 2009, 12:44

Sebastian M. Bobrecki

Mam pewien pomysł, ale zanim opiszę o co mi chodzi to prosił bym o pewną pobłażliwość w wyszydzaniu jeśli taki pomysł już był dyskutowany tylko ja o tym nie wiem. :)

Mianowicie chodzi mi o to żeby stworzyć użytkownika BOINC@Poland i kto chce mógłby podłączać swoje komputery i liczyć pod takim właśnie użytkownikiem. Dzięki temu byłaby szansa aby taki użytkownik stał bardzo wysoko w statystykach wszystkich projektów i jeszcze wyżej w całkowitych statystykach boinc-a.  ;D Oczywiście żadnego przymus, jak komu bardziej pasuje. Można by też rozważyć możliwość żeby SKB@P też liczył pod tym użytkownikiem. Użytkownicy mogli by swoje komputery odpowiednio nazywać (jakiś prefiks lub sufiks) żeby było wiadomo który czyj itd. Takie rozwiązanie też nie wpływa na to jakie projekty kto chce liczyć każdy rządzi swoimi komputerami.

Co o tym myślicie?
Wszelkie uwagi mile widziane.
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

Niekumaty Burak

Cytat: b0b3r w 03 Październik 2009, 12:44
Mam pewien pomysł, ale zanim opiszę o co mi chodzi to prosił bym o pewną pobłażliwość w wyszydzaniu jeśli taki pomysł już był dyskutowany tylko ja o tym nie wiem. :)
Myślę że wyszydzą, ale kulturalnie.
Pomysł niezwykle kontrowersyjny, ale wprowadzę modyfikację która myślę może być łatwiejsza do przełknięcia, mianowicie SKB@P I i II powinny liczyć na jedno konto i liczydłowi mogliby podłączać się pod nie jednym ze swoich komputerów i jednym lub kilkoma projektami.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

X X X

Podoba mi się ten pomysł. Zwłaszcza w odniesieniu do komputerów i projektów, gdzie w pojedynkę nic nie można zdziałać. Z drugiej strony, w takiej sytuacji nie ma szans na indywidualne odznaczenia.

Proponuję przetestować to w następnym wyścigu - kto nie ma szans indywidualnie na pierwszą setkę, to niech połączy swoje siły pod jednym userem i... spróbuje awansować do Top10! Byłoby ciekawie. Zobaczyć miny pokonanych Niemców - bezcenne!
XD

Bober

Problem jest tylko taki, że użytkownik Boinc@Poland już jest i nie liczy z nami i w ogóle nie liczy.

Sebastian M. Bobrecki

Cytat: Bober w 03 Październik 2009, 13:29
Problem jest tylko taki, że użytkownik Boinc@Poland już jest i nie liczy z nami i w ogóle nie liczy.

Wiesz nazwa to może być np. "B@P" <- dużymi literkami. Takiego nie ma sprawdziłem. :)
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

Bober

#5
Swoją drogą ciekawe czy Boincstats rozróżnia wielkość liter. Bo użytkownik BOINC@Poland też już jest, ale jest mój  XP (tylko ma 0 na koncie).

Jeżeli znajdą się chętni to nie widzę przeszkód, mogę udostępnić Weak Account Key.

IMO nie należy mieszać tego konta z SKB@P. Niech SKB@P liczą na swoje konto, żeby było jasne jakie mają osiągi.

Sebastian M. Bobrecki

Tak wszystkie projekty rozpoznają wielkość liter. Boincstats też.

Według BS są 3 konta o nazwie BOINC@Poland. Wszystkie twoje?
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

Bober

#7
Tak. Jak widać w BOINC można dostać punkty, nawet nie instalując managera  - wystarczy mieć konto XD
Niestety ma w każdym projekcie inne CPID.

P.S. rozumiem, że jesteś chętny?  ;)

Pomysł już był: http://www.boincatpoland.org/smf/zespol-boincpoland/virtual-computer-boincpoland/msg49662/?topicseen#msg49662

chociaż nazwa BOINC@Poland bardziej mi się podoba :P

Szopler

#8
Cytat: b0b3r w 03 Październik 2009, 12:44
...
Mianowicie chodzi mi o to żeby stworzyć użytkownika BOINC@Poland i kto chce mógłby podłączać swoje komputery i liczyć pod takim właśnie użytkownikiem. Dzięki temu byłaby szansa aby taki użytkownik stał bardzo wysoko w statystykach wszystkich projektów i jeszcze wyżej w całkowitych statystykach boinc-a...

No proszę wpadłeś na taki sam pomysł jak ja niecały rok temu ;) - > http://www.boincatpoland.org/smf/zespol-boincpoland/virtual-computer-boincpoland/

AiDec

Mi osobiscie bardziej podoba sie nazwa `Virtualna` :). Brzmi cokolwiek tajemniczo (a to lubie :) ), pozniej sie ludziska na swiecie beda zastanawiac co to jest (tak jak w przypadku SKB@P) i szok ze nasz team ma `takie rzeczy` :). Sadze ze pomysl Szoplera jest jak najbardziej godny uwagi :).

Natomiast co do SKB@P to IMHO moga liczyc wszystkie pod jednym szyldem SKB@P, ale nie pod szyldem Virtualnym - rozdzielnosc jest konieczna dla poprawnej kontroli nad maszynami (czy licza dobrze itp.).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

X X X

Działania tego użytkownika mają być promocją teamu, więc jestem za tym, aby w nazwie jednak była sekwencja BOINC@Poland.

Może... Polish Warrior @BOINC.Poland

AiDec

Mamy SKB@P (co na niektorych robi wrazenie jak zapytaja o rozwiniecie nazwy :D), a teraz mielibysmy jeszcze np. VCB@P - wciaz mialbys w nazwie Virtual Computer Boinc@Poland :). Czy to Cie nie zadowala? :)



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

X X X

Może być, ale jawna nazwa jest lepsza, bo każdy ją widzi. O skrót zapyta ledwie jeden na stu.

Sebastian M. Bobrecki

Cytat: 7NBI_Zarecki Robert w 04 Październik 2009, 04:02
Może być, ale jawna nazwa jest lepsza, bo każdy ją widzi. O skrót zapyta ledwie jeden na stu.

Popieram właśnie, o to też mi w pewien sposób chodziło żeby było widać że to my.

To jak widzę generalnie chyba pomysł dobry (jak wynika z komentarzy). I teraz co robimy. Ja mam takie pomysły na kontynuację.
1. Można by zrobić ankietę żeby zobaczyć kto by chciał liczyć pod takim szyldem.
2. Żeby Bober ogarnął te swoje konta. Założyć takie w reszcie projektów. Zdać klucze do nich "Ojcom Założycielom". I zrobić gdzieś na stronie takie miejsce gdzie byłyby opublikowane słabe klucze do tych kont w poszczególnych projektach. Tak żeby każdy mógł się przyłączyć.

P.S. Szopler, byłem pewien że ktoś już wpadł na taki pomysł wcześniej, stąd ten wstęp, tylko nie miałem czasu żeby poszukać. Pozdrawiam. :)

Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

Mchl

B@P proszę nie wykorzystywać. To moje konto admnistracyjne :P

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Szopler

No to ja chyba zaczne sobie przypominać hasła do maila i kont VCB@P ;)... Nazwę zawsze można zmienić... :)

Troll81

:D nie sądzę by było wielu chętnych do liczenia nie na swoje konto....... ale to tylko moja opinia....

Sebastian M. Bobrecki

Cytat: Troll81 w 04 Październik 2009, 21:07
:D nie sądzę by było wielu chętnych do liczenia nie na swoje konto....... ale to tylko moja opinia....

Stąd idea żeby najpierw zrobić ankietę.

I jeszcze uwzględnij taką opcję że wystarczy raptem 10 osób żeby było ponad 3 razy więcej komputerów niż w SKB@P.
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

Troll81

Pytanie jakie to będą kompy.... bo w to że 10 quadów się podepnie to szczerze wątpię :D

Sebastian M. Bobrecki

Cytat: Troll81 w 05 Październik 2009, 13:10
Pytanie jakie to będą kompy.... bo w to że 10 quadów się podepnie to szczerze wątpię :D

Kurka nie ma co gdybać tylko niech któryś mod zrobi ankietę i się zobaczy.
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

Troll81

Sam też możesz zrobić ankietę :D

Sebastian M. Bobrecki

Cytat: Troll81 w 05 Październik 2009, 14:15
Sam też możesz zrobić ankietę :D

Naprawdę mogę? To chyba nie wiem jak.  :(
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

Troll81

obok przycisku nowy wątek ma  "wyślij nową ankietę" :D

Nitro

Dwa grosze od nowego ;)

Pierwszy grosz. Nie ma co liczyć na to, że ktoś będzie liczył na konto grupowe, a nie swoje. Grupy się zmienia, siebie już trochę trudniej ;)
Drugi grosz. Pomysł ma jednak pewną zaletę. Konto takie mogło by być przydatne podczas takich wydarzeń jak ostatnio The SETI@Netherlands 10th Anniversary Gauntlet 2009, gdzie istniał termin zgłaszania chęci udziału w "imprezie". Osoby, które zapomniały lub przegapiły się zarejestrować, mogły by wspomóc drużynę pod flagą konta grupowego. Szczególnie jakby była realna szansa poprawienia miejsca ;)

I tak już na koniec, to witam wszystkich serdecznie :)

Troll81

Witamy i zapraszamy do działu wizytówek :D

X X X

Podtrzymuję swoją opinię, że taki użytkownik byłby fajną sprawą podczas wyścigów i dlatego przetestujmy ten pomysł przy następnym wyścigu - temat wypali albo nie, wyjdzie w praktyce.

Ankieta w tym przypadku nie jest najlepszym pomysłem. Co z tego, że 30 osób będzie przeciw, skoro 10 postanowi się zjednoczyć i utrzeć nosa Niemcom? Skądinąd wiem, że parę całkiem niezłych maszynek byłoby do dyspozycji. Zobaczyć minę Niemców pokonanych w PG = bezcenne. Po prostu to zróbmy!
XD

Sebastian M. Bobrecki

Zapraszam zainteresowanych do głosowania http://www.boincatpoland.org/smf/zespol-boincpoland/glosowanie-w-sprawie-urzytkownika-boincpoland/.

Cytat: 7NBI_Zarecki Robert w 05 Październik 2009, 15:45
Podtrzymuję swoją opinię, że taki użytkownik byłby fajną sprawą podczas wyścigów i dlatego przetestujmy ten pomysł przy następnym wyścigu - temat wypali albo nie, wyjdzie w praktyce.

Ankieta w tym przypadku nie jest najlepszym pomysłem. Co z tego, że 30 osób będzie przeciw, skoro 10 postanowi się zjednoczyć i utrzeć nosa Niemcom? Skądinąd wiem, że parę całkiem niezłych maszynek byłoby do dyspozycji. Zobaczyć minę Niemców pokonanych w PG = bezcenne. Po prostu to zróbmy!
XD

Wydaje mi się że jednak głosowane się przyda bo jeśli zainteresowanie będzie szczególnie niskie to nie ma co zawracać głowy "zarządowi" zespołu (bo to zawsze to dodatkowa robota).
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

3Rni

ankieta do zły pomysł i strata czasu... po prostu niech ktoś kto chce prowadzić virtualnego usera go utworzy i propaguje na forum i szuka chętnych do podłączenia

ankietować to można już działającego VU B@P co ma liczyć...

ps. i dajcie spokój zarządowi - każdy to może zrobić i rozruszać

Sebastian M. Bobrecki

Według mnie istotne jest to żeby za takie konto odpowiadał ktoś kto się cieszy ogólnym zaufaniem zespołu. Bez tego nikt nie będzie chciał się przyłączyć. No i według mnie jeśli pomysł miałby odpowiednie poparcie to przydało by się zrobić stronę na wiki o tym, z kluczami do kont, albo nawet dodać klucze do opisu projektów.
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

X X X

Nie, nie... działajmy raczej dyskretnie.

Troll81

:D bo nas o cziterstwo oskarżą....

lolek

(pomysł moim zdaniem jest z tych wartych przemyślenia) Jeśli komuś się będzie chciało go założyć to hasło itp. wysyłał bym na PW.

Bober

Tzn. pomysł jest praktycznie zrealizowany. Tylko mamy dwie opcje nazw już istniejących userów (BOINC@Poland i Virtual Computer Boinc@Poland).

Trzeba tylko wybrać jedną opcję, jeśli się okaże, że ktoś chce liczyć na takim koncie.

Troll81

Chciałbym wznowić temat. A mianowicie konto SKB@P mogłoby zostać kontem Founderskim dla wszystkich projektów. Należałoby zawsze wybierać opcję powiadamiania natychmiast na stronie każdego z projektów. I ten mail byłby kierowany do mchl i jeszcze kilku osób które zajmują się adminowaniem.

Dodatkowo mielibyśmy pełen zestaw kluczy Weak Account Key co pozwoliłoby np liczyć na konto SKB@P w wyścigach :D