Czy się opłaca wchodzić ? Stacja robocza do liczenia.

Zaczęty przez probny, 26 Październik 2009, 22:58

probny

Witam,

Niedawno zaopatrzyłem się na swoje potrzeby w stację roboczą Dell Precision T7400.
Pytanie: czy opłaca się wchodzić tutaj z tym czymś ?  Pod względem ekonomicznym jak i czy taki sprzęt w ogóle nadaje się do tego typu zastosowań ?

Specyfikacja:
2x Xeon X5482 - łącznie 8 rdzeni po 3.2GHz każdy
16GB RAM DDR2 ECC 800MHz Quad Channel
NVIDIA Quadro FX1700
Zasilacz 1kW :/  - tu właśnie znak zapytania.

Zapewne większość z Was tutaj ma pozapuszczane lepsze maszyny. Czy takim czymś można w ogóle konkurować ?  Może ktoś ma doświadczenie, ile takie coś ciągnie (bo na pewno nie wykorzystuje pełnych 1000W) ?

Jakie łącze jest potrzebne by sprawnie tutaj działać ?

Pozdrawiam
encholex

kempler

Witam serdecznie na forum i stronie.
Nie jestem znawcą obecnego sprzętu ale wiem że większość z nas ma o wiele gorsze maszyny. Np. ja mam starego laptopa Acera 1,7 GHz. Czy możesz konkurować ? Myślę że będziesz miał świetne wyniki.
Na pewno bardziej doświadczeni koledzy powiedzą jak najlepiej wykorzystać ten sprzęt.
Musisz wiedzieć że w BOINC każdy, nawet najgorszy sprzęt przyczynia się do wspomagania nauki. Sam zaczynałem  od celerona 400 Mhz i jest wiele projektów które w pełni wykorzystają nawet taki sprzęt.
Twój sprzęt to marzenie.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

OxyOne

Cytat: probny w 26 Październik 2009, 22:58
Witam,

Niedawno zaopatrzyłem się na swoje potrzeby w stację roboczą Dell Precision T7400.
Pytanie: czy opłaca się wchodzić tutaj z tym czymś ?  Pod względem ekonomicznym jak i czy taki sprzęt w ogóle nadaje się do tego typu zastosowań ?

Specyfikacja:
2x Xeon X5482 - łącznie 8 rdzeni po 3.2GHz każdy
16GB RAM DDR2 ECC 800MHz Quad Channel
NVIDIA Quadro FX1700
Zasilacz 1kW :/  - tu właśnie znak zapytania.

Zapewne większość z Was tutaj ma pozapuszczane lepsze maszyny. Czy takim czymś można w ogóle konkurować ?  Może ktoś ma doświadczenie, ile takie coś ciągnie (bo na pewno nie wykorzystuje pełnych 1000W) ?

Jakie łącze jest potrzebne by sprawnie tutaj działać ?

Pozdrawiam
encholex


1kW wystarczy bo nie masz "powaznych" GPU. Zestaw bedzie pobieral gdzies ok +- 250-500W
co do neta wystarczy najwolniejsze na rynku /chyba juz nie ma wolniejszego niz 512/
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Troll81

Wolniejsze się zdarzają D

Ale z tą stacją roboczą to sporo dobrego narobisz. To naprawdę wartościowy sprzęt. Ja zaczynałem od pentium 200MMX :D przez długi czas liczyłem na athlonie 1,7 potem na dwujajowym amd potem na dwujajowym intelu, a od niedawna na czterojajecznym  intelu :D  Myślę że ze swoim sprzętem szybko w TOP100 naszego zespołu wylądujesz :D

BTW witamy na forum i w drużynie :D

AiDec

Czy oplaca sie? Wszystko sie oplaca. Nawet odpalic 10-letniego lapka sie oplaca. Ziarnko do ziarnka... od kazdego czlonka teamu :). Kazdy daje ziarnko, a razem mamy chlebek :).

No chyba ze pytasz czy warto porywalizowac o wysoka pozycje w teamie. Jesli tak, to odpowiedz jest: docelowo z taki sprzetem to stawialbym Cie gdzies w top 50 naszego teamu. Trudno dokladniej przewidziec.

Lacze nawet modemowe by wystarczylo. Aczkolwiek tutaj co nieco zalezy od projektu ktory sobie wybierzesz.

Pod wzgledem ekonomicznym jak najbardziej - nie jest to kosztowny sprzet w u3maniu (prad). Stosunek kosztu do efektow moze byc bardzo duzy, zwlaszcza jesli w odpowiedni sposob zabierzesz sie za odpowiednie projekty (WCG, PrimeGrid + OS 64 bity itp.)



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

probny

Witam ponownie,

Dzięki za wszystkie odpowiedzi !

Stacja jest widoczna pod nickiem eupharynx i obecnie chodzi tylko na Spinhenge@home.
Próbowałem próbnie zapuścić też coś na GPU (Quadro FX 1700), ale nie wiedząc czemu, pisze coś o CPU i stoi w kolejce :/  brak jest też zadań na SETI oraz GPU_Grid.

Przy pełnym obciążeniu wraz z monitorem Dell U2410 ciągnie ok. 360W, także nie jest źle. Grzać nie trzeba  ;)
Kosztowała 6k w pewnym sklepie internetowym (nie chcę podawać nazwy z obawy posądzenia o kryptoreklamę). Stacja jest poleasingowa, data prod. wrzesień 2008.

Jak na razie sprzęt będzie chodził, gdy nie będę go używał. Docelowo jest kupiony z myślą o liczeniu w MES'ie i tak też będzie. Czasem jakieś gry, gdy kupię lepszą grafikę (na tej koszmarnie zacina GTA4).

Chodzi ok, jednakże chyba wydajność jest nie tak. Gdzieś w statystykach znalazłem gościa, który ma trochę słabszą konfigurację (4GB RAM, rdzenie po chyba 2,8GHz, architektura procków ta sama), a MIPS'y ma wyższe.
Nie wiem jakie projekty najlepiej by chodziły na tym czymś, dlatego byłbym wdzięczny za podpowiedzi jak zwiększyć produktywność tej maszyny. Może coś muli ? Windows 7 ?

Pozdrawiam
eupharynx


Szopler

Co ciekawego będziesz liczył MESem? Jeżeli oczywiście możesz zdradzić jakieś szczegóły ;)

Akira

A co to jest MES jeśli można wiedzieć  :book: ?

ksysju

Hi

ee, gogle ukradli ?

Stawiam na to  MES - Metoda elementów skończonych

pl.wikipedia.org/wiki/Metoda_elementów_skończonych

I tak po prawdzie to ile za te pieniądze było by kompletów z jakimś np. Q9550   :P
ksysju

probny

Liczyć mam wszystko co pomoże mi zgłębić tajemnice metod numerycznych, czysto akademicko, zaraziłem się tym na zajęciach.
Mam nadzieję znaleźć pracę dotyczącą tej dziedziny.
Dużo jest do nauki, a że nienawidzę ograniczeń sprzętowych - taki komputer.

Nie wiem ile za te 6tys. można było by złożyć komputerów. Zależało mi na miejscu w pokoju i zero szumów  ;)
Prądu też dużo nie je.

Oczywiście i7 jest wydajniejszy, bo ma nową architekturę, ale mnie to wystarczy. Teraz co chwilę Dell będzie czyścił magazyny, także polecam.