Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Virtuale

Zaczęty przez X X X, 05 Listopad 2009, 01:13

X X X

Potrzebuję narzędzia pozwalającego pod Win7/64 stworzyć 3-4 Windowsy XP32/V/7, ale tak, aby mogły korzystać ze wspólnego zasobu dyskowego - co proponujecie?

Tomasz R. Gwiazda

w kwestii Virtuali to dla mnie tylko 1 rozwiazanie jest na rynku :) VmWare


X X X

Podstawową wadą tego rozwiązania jest jego komercyjność, czytaj odpłatność.

Troll81

a nie możesz zbudować na jednym hoście dysku który udostępniany byłby w sieci i mapować ten dysk na innych wirtualnych hostach??

X X X

Z kilku powodów raczej nie.
1. Jeżeli będzie to mapowane w sieci, to zwiększy to podatność na kłopoty.

2. Mapowania w ramach jednego boxa w virtualu zwanym "trybem xp win7" jakoś nie mogę namierzyć. Widzę zasoby lokalne i sieciowe, ale nie mam do nich dostępu z poziomu CMD. A o to chodzi.

3. A najbardziej odpowiadałaby mi możliwość sterowania procesami w poszczególnych virtualach spoza samych virtuali. Mówiąc obrazowo - z poziomu systemu głównego steruję działaniem 4 virtuali poprzez "magiczne VNC".

Troll81

Ty może określ dokładnie co chcesz uzyskać bo widzę że może nie byc potrzebny dysk widziany wspólnie przez 4 virtualne hosty.....

X X X

Pod Win7/64 chcę odpalić np. 4 wirtualne XP32, na każdym virtualu odpalić BOINC client 6.10.

A następnie z poziomu systemu głównego równocześnie sterować pracą każdego z nich poprzez:
- dostęp do i analizę katalogu danych Boinc;
- zestaw komend Boinccmd.

Troll81

przecież może do każdego z nich podłączyć moinc managera poprzez opcję "wybierz komputer"

X X X

Nie chcę zarządzać ręcznie, chcę ten proces zautomatyzować.

Troll81

A nie możesz zrobić automatu na jednym managrzerze by zarządzał wieloma klientami??

X X X

Albo używasz automatu, który sobie zdefiniujesz i jakoś oprogramujesz, albo robisz ręczną robótkę poprzez standardowego menedżera. Niestety spora część opisanych funkcji nie działa jakby można oczekiwać, a czasem wręcz wcale. Trochę to dziwne, bo BOINC to wielkie przedsięwzięcie, a w pewnych sferach ma mniejszą funkcjonalność niż byle ściągarka do plików, gdzie można sobie ustawić priorytety, kolejki i limity.

Do wszystkiego trzeba dochodzić przez dłubanie, może uda się jakoś przebić przez porty, ale Win7 bardzo stara się uniemożliwić działania spoza pisma obrazkowego.

Troll81

W takim razie ja już nic proadzić nie mogę. W życiu się nie bawiłem w coś takiego. W założeniu zarządzaniem wieloma hostami miał służyć Boinc Account Menadżer czyli teoretycznie jest jakaś możliwość zarządzania wieloma hostami na raz. Ale to już nie na moją głowę......