co z tymi optami ??

Zaczęty przez lakixxl, 26 Listopad 2009, 21:24

lakixxl

Szanowni Koledzy i Kolezanki !

pytanie proste: jak to jest z optami do Einsteina ?? na forum w kategorii optymalizacje nie otrzymałem odpowiedzi  :attack:!
prosze zagorzałego Einstenowca o odpowiedz! trzeba cos instalowac czy wystarczy tylko ruszyc z projektem??
Kompa moze nie mam za szybkiego ale i tak mi sie wydaje ze dlugo sie licza  :fright:

pozdrowienia  :parrrty:

Sobek

Z tego co wyczytalem na forum (a do 2 dni przeczytalem prawie cale), to Einstejn jest na bierzaco optymalizowany przez jego tworcow, a do tego silnik tego programu nie jest udostepniony publicznie wiec i zadnych optymalizacji do niego niestety nie znajdziesz.

Gargul

Potwierdzam. Dość sumiennie podchodzą do swojego oprogramowania. Jak można na stronie głównej przeczytać, Einstein rozsyła już WU na GPU. Mogą się pojawić jakieś mniej oficjalne app-ki do tego. Ale z własnego doświadczenia wiem, że lepiej bazować tylko na oficjalnych ;).

Troll81

ale einstein bierze na 1 WU zaróno całe jajko jak i grafę......

Aegis Maelstrom

Po kolei - bo kolega chyba wcale nie pyta o GPU, tylko o po prostu zoptymalizowane aplikacje dla Einsteina pod CPU.

Kiedyś rzeczywiście na forach Einsteina można było znaleźć skierowanie do aplikacji zoptymalizowanych pod kątem danego zestawu instrukcji procesora - AFAIK SSE, SSE2, SSE3. Były to optymalki dla chętnych, dawały o ile mi wiadomo dość widoczny przyrost mocy.

Obecnie, o ile mi wiadomo, wszystkie te optymalizacje zostały włączone do głównej (standardowej) aplikacji. Aplikacja przy uruchomieniu sprawdza procesor i uruchamia się w odpowiednim trybie wykorzystując optymalnie procesor.

Jeśli więc o to chodzi - po prostu się podłączaj.

Pozdrowionka!
a.m.