Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Boinc na xbox 360?

Zaczęty przez Cross, 14 Grudzień 2009, 17:34

Cross

Zastanawia mnie czy ktoś pomyślał i napisał odpowiedni programik do wykorzystania przecież potężnych mocy przerobowych konsol  PS3 / X360? Sam jestem posiadaczem x360 i bądź co bądź 3 rdzenie + układ ati 48 shaderów byłby przecież do wykorzystania, z racji niskiego poboru prądu i cichutkiej pracy, może nawet 24/7  ::)

Tomasz R. Gwiazda


lolek


Troll81

na Xboxach też są projekty....

Machloj

o! Trollu mógłbyś przybliżyć temat? bo właśnie od dłuższego czasu się zastanawiam nad konsolką i nie wiem na co się zdecydować - myślę, że to mogłoby rozwiać moje wątpliwości ;D

Sobek

Ciekawe czy jeszcze wymysla BOINca na Palmtopy i... zegarki, a moze by tak podlaczyc do komputera samochodowego? hmm, pomysl chyba niezly. w koncu w trakcie postoju na swiatlach nie jest potrzebny wiec mozna wykorzystac jego mozliwosci - o pralce juz nie wspominam...
P.S.
Po tylu latach udostepniania swojej mocy obliczeniowej BOINC zaczyna mnie wkurzac. Zamiast kulturalnie ludzi poprosic o pomoc, to pchaja sie prawie wszedzie. Taniej by im wyszlo zrobienie superkomputera i obliczanie samemu niz dzierzawa serwerow i tak szybkiego lacza na pobieranie i wysylanie probek i reklama, zeby tylko dorwac nastepnego maniaka.

Rysiu

Cytat: Sobek w 14 Grudzień 2009, 20:15
Taniej by im wyszlo zrobienie superkomputera i obliczanie samemu
Oj chyba nie za bardzo.

Troll81

#7
http://boinc.bakerlab.org/rosetta/forum_thread.php?id=1262

rosi chyba jest na X-boxa a na PS3 na pewno jest GPUGrid i PrimeGrid

Machloj

ano temat rozpoczęty w 2006 roku, a ostani wpis jest z 2008 z kwietnia...i wciąż na xboxie rosetty nie puścisz :(

Troll81

To tylko pokazuje jak głęboko ma nas microsoft.....

David Anderson nieraz pisał do microshita w tej sprawie.... ostatnio odpowiedzieli że się zastanowią

na PS3 jest chyba dostępne SETI i Einstein ale musisz pogmerać na forum, bo z racji tego że nie mam konsoli to nie siedzę w temacie :(

TJM

#10
Co do niskiego poboru prądu to nie byłbym taki pewien, podejrzewam że jeśli chodzi o stosunek punktów do poboru prądu bez trudu da się złożyć PC który będzie dużo lepszy od PS3. Poza tym konsole raczej niespecjalnie budowane są z myślą o pracy 24/7 pod ciągłym obciążeniem i taka jazda pewnie skróci żywotność sprzętu.
Na PS3 oprócz wyżej wymienionych projektów dostępny jest dnetc (Cruncher) w Yoyo.

Z BOINCem na telefony i inne przenośne minidziadostwa już kombinują coś, ale póki co to nieopłacalne - taka sztuka dla sztuki, bo ciągłe obciążenie niszczy szybko baterie przenośnych urządzeń, nawet jeśli podłaczona jest ciągle ładowarka (mało tego typu sprzętu potrafi działać na prądzie 'sieciowym').
Chociaż pomysł ciekawy, bo taki np. ARM 11 370MHz ma TDP poniżej 0.3W a z benchmarków które robiłem wynika, że oferuje wydajność na poziomie PII 233-266 (przynajmniej dopóki działa tylko jedna aplikacja).

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Sobek

Ja osobiescie mam HTC Tytn II, ale na pewno nie uzyje go do takich celow. Z tego co wiem, to po naladowaniu aku do pelna przechodzi na zasilanie sieciowe, ale co z tego jak i tak laduje go raz na tydzien (tyle trzyma aku) i dopiero wtedy odpalal by sie plik do obliczania i to na 2 h. Bezsensowne.

Chyba masz racje, ze to tylko sztuka dla sztuki i to wszystko. Z reszta nawet domowe PCty nie sa dostosowane do pracy 24h/dobe 356 dni w roku, bo wtedy szybko siadaja hdd, wentylatory (szczegolnie kosztowne te na grafach) itd.

Takie obliczenia mozna prowadzic jedynie na serwerach, ale i te nie sa wydajne w obliczeniach, bo wiekszosc serwerow sredniej klasy jest mniej wydajna do takich spraw niz domowy PC, chyba zeby podlaczyc BOINCa pod wszystkie serwery onetu :D

TJM

Cytat: Sobek w 16 Grudzień 2009, 18:15
Ja osobiescie mam HTC Tytn II, ale na pewno nie uzyje go do takich celow. Z tego co wiem, to po naladowaniu aku do pelna przechodzi na zasilanie sieciowe, ale co z tego jak i tak laduje go raz na tydzien (tyle trzyma aku) i dopiero wtedy odpalal by sie plik do obliczania i to na 2 h. Bezsensowne.


Bardzo wątpię w tą pracę z sieci, to łatwo sprawdzić - wystarczy zostawić urządzenie z podłączoną ładowarką i odpalić coś w miarę obciążającego. Jeśli po krótkim czasie włączy się ładowanie, to sprawa jest jasna.
Praktycznie każde urządzenie przenośne które widziałem korzysta z baterii cały czas, to prawdopodobnie upraszcza zasilanie samego urządzenia a na pewno znacznie upraszcza ładowarkę - może być dużo prostsza i co za tym tańsza (Chińczycy też się cieszą bo mogą produkować ładowarki za 5zł i jeszcze zarabiać).
Co gorsza, większa część urządzeń przy takiej pracy dosłownie niszczy baterię - np. wszystkie telefony które widziałem doładowują ją z powrotem do pełna gdy tylko spadnie o parę procent. Przy takim użytkowaniu bateria pada po 1-2 miesiącach.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Sobek

Z tego co zauwazylem, to po naladowaniu jest stale naladowany mimo poteznego wykorzystania procka (czesto uzywam go jako GPS, a ten razem z softem sporo bierze) mimo to jesli jest naladowany na full, to caly czas tak jest. efekt oczywisty - przechodzi na zasilanie sieciowe.
Ps
To nie jest komorka typu jakis zasmarkany sagem, wiec technologia zasilania jest rozwiazana inaczej.

TJM

Tylko że w komórkach 'potężne wykorzystanie procka' to raptem 0.1-0.3W (tyle pobierają mobilne procesory). Zobacz czy przy pracy jako modem gprs będzie też tak wesoło %-)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Sobek

Ty swoja komorke wykorzystujesz jako modem? Pisalem o standardowym wykorzystaniu palmtopa. Przy uzywaniu GPS + 100% procek w automapie i biezace wykorzystanie karty (odczyt/zapis danych) aku wytrzymuje ok 5 h, ale pokaz mi komorke, ktora przy takim uzytkowaniu wytrzyma wiecej niz te 5 h. Znam modele, ktore w takiej sytuacji wytrzymuja 2 h i to o 2/3 mniejszym wyswietlaczem.

TJM

Nokia 6120c przy korzystaniu z GPSa (zewnętrznego) podpiętego przez bluetooth i map działa praktycznie cały dzień.
Wykorzystując procesor w 100% z jednoczesnym podświetlaniem ekranu i wyświetlaniem dynamicznego obrazu (wyświetlanie filmów) działa około 3-4h.
Natomiast przy ciągłej pracy jako modem GPRS (lub gdy sam telefon coś ściąga z netu) bateria potrafi zdechnąć w godzinę. Pobór prądu wygląda wtedy tak:



Dla porównania 100% obciążony procesor + podświetlanie wyświetlacza to 0.5W, sam procesor to około 0.26W.


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Sobek

No wlasnie, GPS zewnetrzny. Mialem giedys MDA 3 pod ktorego podpinalo sie prze BT zewnetrzny GPS i wytrzymywal ok 10 h. Zalezy tez od ustawien podswietlenia wyswietlacza i innych.
Powracajac do tematu: wykorzystanie BOINCa poza obszar komputerow domowych/firmowych i ostatecznie serwerow mija sie z celem, bo zadne urzadzenie nie wychodzi ekonomicznie przy mocy obliczeniowej/koszty urzadzenia. Komputer w miare porzadny zlozysz za ok 2 tys zl. tyle samo kosztuje palmtop/xbox itp. Pokaz mi ktore z tych urzadzen wyjdzie w pozniejszym uzytkowaniu taniej co do czasu obliczenia jednego WU/koszty urzadzenia i pozniejszej wymiany podzespolow.
Moze i palmtop ma mniejsze zuzycie pradu, ale aku zdechnie po 2 m-cach, a kupno nowego aku to koszt porownywalny z calodobowym wykorzystaniem kompa do obliczen przez miesiac lub 2. Nie wspominajac o wydajnosci. Mozna jeszcze zsumowac wymiane tego aku to ilosci obliczonych WU. Czyli np przez miesiac liczac tylko weekendy i noce kiedy nie uzywasz telefonu, to ile obliczysz plikow? Piec?
Co do Xboxa, to nie znam zarlocznosci pradu, ale na karcie graficznej sprzed kilku lat niewiele obliczysz, a sam koszt 2 tys zl + prad to juz wariactwo. Z reszta z tego co wyczytalem, to (przynajmniej wczesniejsze wersje) Xboxy maja szmatlawe zasilacze. Te przy standardowej grze potrafia sie przepalac w ciagu kilku miesiecy, a wymiana albo na gwarancji albo koszt wlasny.
Patrzac na to pod wzgledem ekonomicznym trzeba powiedziec, ze najlepiej wychodzi jednak obliczanie na PC, a nie innych pierdolach.

Cross

Cytat: Sobek w 17 Grudzień 2009, 12:51
No wlasnie, GPS zewnetrzny. Mialem giedys MDA 3 pod ktorego podpinalo sie prze BT zewnetrzny GPS i wytrzymywal ok 10 h. Zalezy tez od ustawien podswietlenia wyswietlacza i innych.
Powracajac do tematu: wykorzystanie BOINCa poza obszar komputerow domowych/firmowych i ostatecznie serwerow mija sie z celem, bo zadne urzadzenie nie wychodzi ekonomicznie przy mocy obliczeniowej/koszty urzadzenia. Komputer w miare porzadny zlozysz za ok 2 tys zl. tyle samo kosztuje palmtop/xbox itp. Pokaz mi ktore z tych urzadzen wyjdzie w pozniejszym uzytkowaniu taniej co do czasu obliczenia jednego WU/koszty urzadzenia i pozniejszej wymiany podzespolow.
[...]
Co do Xboxa, to nie znam zarlocznosci pradu, ale na karcie graficznej sprzed kilku lat niewiele obliczysz, a sam koszt 2 tys zl + prad to juz wariactwo. Z reszta z tego co wyczytalem, to (przynajmniej wczesniejsze wersje) Xboxy maja szmatlawe zasilacze. Te przy standardowej grze potrafia sie przepalac w ciagu kilku miesiecy, a wymiana albo na gwarancji albo koszt wlasny.
Patrzac na to pod wzgledem ekonomicznym trzeba powiedziec, ze najlepiej wychodzi jednak obliczanie na PC, a nie innych pierdolach.

Oj raczej nie było cie od jakichś 2 lat w sklepie elektronicznym, x360 w wersji arcade nie kosztuje 2k zł ale 650zł :-) więc za cenę 1 PC można mieć 3 takie konsolki, a to już robi swoje bo w każdej po 3 rdzenie... i 3 grafy, choc leciwe, wspierane roznymi koprocesorami itp... Zresztą naukowcy z US Army zakupili ileś tam tysięcy sztuk PS 3 żeby stworzyć z nich super komputer przeznaczony do jakichś tam obliczeń, ostatnio o tym pisali, ze jeden taki juz maja i chca teraz rozbudowac...

Armia US raczej nie skąpi pieniążków na technologie i gdyby najnowsze i7 byly tak wydajne, poprostu zrobili by supermaszyne na czesciach PC...

Sobek

Kupili te konsole z podstawowego powodu:
Wojne schrzanili tak, ze nie da sie nic poprawic wiec dla rozluznienia kadry kupili sobie konsole. Szkoda tylko, ze nie napisali jakie gierki dodatkowo :)