2010.02: NFS@home

Zaczęty przez Bober, 04 Styczeń 2010, 15:24

Co liczymy?

ABC@home
1 (1.8%)
AlmereGrid
0 (0%)
AQUA@home
1 (1.8%)
Chess960@home
0 (0%)
Climateprediction.net
10 (17.9%)
Collatz Conjecture
5 (8.9%)
Cosmology@home
0 (0%)
Docking@home
0 (0%)
DrugDiscovery@Home
0 (0%)
DynaPing
0 (0%)
EDGeS@Home
0 (0%)
Einstein@home
6 (10.7%)
FreeHAL@home
0 (0%)
Genetic Life
0 (0%)
Goldbach's Conjecture Project
1 (1.8%)
GPUGRID
0 (0%)
IBERCIVIS
0 (0%)
Lattice Project
0 (0%)
Leiden Classical
1 (1.8%)
Malaria Control
1 (1.8%)
MicroFluids@home
0 (0%)
MilkyWay@home
6 (10.7%)
NFS@Home
11 (19.6%)
PicEvolvr
0 (0%)
Quake Catcher Network (QCN)
0 (0%)
QMC@home
0 (0%)
RALPH@home
0 (0%)
Rectilinear Crossing Number
0 (0%)
SETI@home
3 (5.4%)
SETI@home Beta
0 (0%)
SIMAP
0 (0%)
SZTAKI Desktop Grid
0 (0%)
UCT: malariacontrol.net
0 (0%)
WEP-M+2 Project
0 (0%)
World Community Grid
8 (14.3%)
Yoyo@home
2 (3.6%)

Głosów w sumie: 56

Głosowanie skończone: 24 Styczeń 2010, 15:24

lolek

I szczerze mówiąc chyba faktycznie o tym zapomnieliśmy  :shame:  albo ja też jestem ślepy   %)

apohawk

Mnie tam NFS liczy się dobrze. Jedyne "problemy" to SIMAP, który jak na złość cały czas ma zadania i jeszcze przez jakiś czas będzie mieć, pewnie aż do albo i dłużej, i tu drugi problem, wyścigu w PrimeGrid. Gdyby nie to, to celowałbym w pierwszą 30. w PM w tym miesiącu.

U mnie wszystko chodzi na fabrycznych prędkościach, więc problemy overclockerów mnie nie dotyczą :P
No good deed goes unpunished.

Hani

u mnie tez śmiga z małym wyjątkiem :) jedna maszynka ciągle wywala błąd po 24h liczenia jednego WU. jako ciekawostka druga bliźniacza liczy WU w jakieś 2-3h (stare P4 wiec mała strata)


AiDec

Cytat: apohawk w 09 Luty 2010, 19:44
Mnie tam NFS liczy się dobrze.

A mnie nie. Mialem podobny problem co Marian. XpSP3 obsluguje 4GB RAMu i tyle mam. I mam tez quada - czyli 4 WU na raz... W pierwszym dniu tego miesiaca po przejsciu na NFS odpalilem sobie gierke jak zawsze, a po pol godzinie komp mi krzyczy ze 2GB wirtualnej pamieci to za malo  |-? . Dalem na 3GB - wystarczylo na kolejne dwie godziny i znow krzyczy. Zatem NFS poszedl out. Z lapka mojej dziewuszki niestety tez out (2GB RAMu). Pozostal na moim lapku, bo na nim rzadko grywam :). Gdybym wiedzial wczesniej ze takie cyrki beda, to bylbym przeciwny NFSowi. Ale nie ma tego zlego co by na jeszcze gorsze nie wyszlo... ;). Nauczylem sie nie kierowac sie glosem tlumu, ale glosowac na projekty juz przeze mnie obadane :).


PS. Ale to i tak pikus - w tym projekcie miesiaca rzadzi TJM  %)



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Peciak

Mi tam pięknie sie liczy odpuściłem sobie bo sypnęli fajne (czytaj tłuste) próbki YOYO, ale się poprawię ...

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Pigu

AiDeczku - wbij 8GB ramu, załóż w niewidocznej pamięci ramdysk, posadź na nim swapa i wio  %)

AiDec

Nie jestem pewien czy NFS jest wart az takich kombinacji :P. A dodatkowo wkurza mnie tak ogromna pamieciozernosc.



Ale spoxik, niedlugo nowa mobo bedzie, trza bedzie przejsc na Wzjeben :( bo przeciez mikroszit nie wprowadzi obslugi CrosX do Xp :(. Wiec bedzie nascie/dziesiat GB RAMu...



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Peciak

Pracowałeś na W7 - piekło.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Troll81

Ja mam lapka z W7 firmowego..... trzeba się przyzwyczaić......

Pantarhei

To ten system różni się jakoś szczególnie ot Visty?
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Peciak

Powiem Ci tak jak kupiłem pierwszą Vistę to ja klołem, potem musiałem kupić dla siebie Vistę 64 i jak się ją poustawia to jest fajna. No ale Win 7 miał być jeszcze lepszy wiec jak kupowałem kompa córce kupiłem Win 7 64 i stwierdzam że była to moja jedna z wiekszych pomyłek. Zachwalanie Win 7 o emulacji X P i maszynie wirtualnej X P to bujda na resorach. Wiekszośc elementów możesz sobie poprzenosić w tam gdzie sobie chcesz - więc jak komp trafi w ręce jakiegos laika i on sobie poprzenosi to ty jesteś ugotowany bo nic nie jest tam gdzie powinno. I w ogóle ten cały system to ma jedną tylko zaletę jest zajebiaszczo piękny i tyle. Do Visty przywykłem i chwalę ja po wszystkich odpustach (zwłaszcza jej prawdziwy tryb ratunkowy i konsola przywracania a nie namiastka w X P) ale Win 7 to dramat i przyzwyczaić się do niego nie mogę. Jak mam coś zrobić u córki to mnie aż mdli. Ale córce się podoba...

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Pantarhei

Acha.  :book: A więc to tak.
Ja się na Vistę przesiadłem wprost z Win 2000. Po tym, co złego słyszałem o Viście, myślałem że będę miał do czynienia z jakimś koszmarem, a było wręcz przeciwnie. Panuje taka maniera, żeby na Vistę narzekać - jak ktoś coś schrzani sobie w kompie z tym systemem to diagnozę ma zawsze jedną to wszystko prze VISTA.
Siódemkę znam też tylko ze słyszenia i do tej pory myślałem, że to taka VIsta bez wyskakujących  okienek zabezpieczń, które - nawiasem mówiąc - u osób o słabszych nerwach mogą wywołać paranoję.  XD
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Troll81

Visty próbowałem i była namieszana. W7 mam od 3 tygodni i tragedii nie ma :D ale czekam na 1 service packa....

Peciak

Cytat: Pantarhei w 11 Luty 2010, 12:34
Acha.  :book: A więc to tak.
myślałem, że to taka VIsta bez wyskakujących  okienek zabezpieczń, które - nawiasem mówiąc - u osób o słabszych nerwach mogą wywołać paranoję.  XD
przecież te wyskakujące okienka w Viście można wyłączyć i z bański.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Troll81

Ale problemów kompatybilności nie wyłączysz..... ani zasobożerności....

emik



Pigu

z początku z vistą miałem masakrę, teraz się przyzwyczaiłem i tak wytresowałem bestię, że już się nie sypie -  imo warto zrobić ten krok - i tak będzie trzeba xp porzucić

Szopler

Skoro już mowa o zviście ;) to jak wyłączyć te komunikaty wszystkie, czy aby na pewno jestem pewien że...

Peciak

[
Cytat: emik w 11 Luty 2010, 16:26
only linux
Pytanie

Dlaczego ludzie wybierają kiepski system Windows i za niego jeszcze płacą niż wybrać bardzo dobry system oparty na  linuksie za darmo.

Odpowiedź

Zły system Windows ludzie już znają każda nastepna wersja jest chociaż trochę podobna do poprzednie. A dobrego systemu opartego na linuksie ludzie muszą się nauczyć od początku

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Tomasz R. Gwiazda

ja gdzie moge to Win 7 x64 stawiam
Jak sie cos wypieprza to wina starego sprzetu i sterownikow

apohawk

Spróbowałbym u siebie Win7 64, ale nie chce mi się na razie 500pln wywalać.
Moja niechęć do Visty bierze się głównie z jej przymusowej obecności na laptopach i upierdzie jaki sprawia z perspektywy helpdesku, który jest wystarczająco uciążliwy z powodu laptopów będących laptopami :P
Może to faktycznie kwiestia przyzwyczajenia, zobaczę kiedyś jak załatwię sobie Win7 64, ale to nie prędko.
No good deed goes unpunished.

AiDec

Cytat: Piotr R. (Peciak) w 11 Luty 2010, 10:20
Pracowałeś na W7 - piekło.

Tak, niestety mialem juz ta nieprzyjemnosc przez spory kawalek czasu :(. Ale mam nadzieje ze z pomoca oprogramowania firm trzecich jakos to ujarzmie.


Cytat: Pantarhei w 11 Luty 2010, 11:38
To ten system różni się jakoś szczególnie ot Visty?

Nieszczegolnie... XP


Cytat: emik w 11 Luty 2010, 16:26
only linux

No w sumie Emik masz racje. Only Linux. Zwlaszcza pod Crysisa ;).



Btw: offtop na potege! Niech no ktos kto ma chwilke wolnego czasu rzuci okiem czy gdzies nie mamy watku `W7 i Vista` (ew. zalozy) i poprosi moda o przerzucenie tego offtopa :). Bardzo ladnie o to prosze :).

Btw2: Niestety kaplica. Masakra po prostu. Katastrofa. Koniec swiata! W calym kraju nie ma W7! ... yhmmm... Juz wyjasniam... W calej Norwegii nie ma polskiego W7 ;). Czy ktos moglby? Jakas dobra dusza? Pozyczyc W7 na chwilke? Oddam, naprawde - kazdy bajcik i bicik ;). Jak tylko sobie zalatwie.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Tomasz R. Gwiazda

a wersja ENG nie lepsza ?

Troll81

A chyba za darmo można zassać ze strony microshita polski MUI :D i dopiąć go do norweskiego/angielskiego W7.....

TJM

Szybkie pytanie - też się u was sporo zadań wysypuje tuż po starcie ?

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Niekumaty Burak

U mnie nic się nie wysypuje.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

apohawk

Nie. Wszystkie grzecznie się liczą i walidują. Na początku z tego co widziałem, NFS próbuje zawładnąć tym gigabajtem pamięci (lub pół), więc to pewnie za mało pamięci. Wyłącz te gigabajtowe.
No good deed goes unpunished.

TJM

No pewnie będzie to brak pamięci, bo mam tylko 2GB na pokładzie.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Peciak

to zmień w ustawieniach na stronie projektu

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

TJM

Ano już zmieniłem, zobaczymy czy znikną błędy.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Niekumaty Burak

Panie i Panowie, solidarnie przerywamy PM i podłączamy się do The Year of the Tiger Challenge.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

apohawk

Solidarność poszła się !@#$%^&. Przed wyścigiem byłem już chyba 34., teraz 39. Nie dam się  :attack:
No good deed goes unpunished.

Tomasz R. Gwiazda

ja tylko licze po to zebyscie mnie nie przescigneli   XP


od poczatku wyscigu nic nie licze i chcialbym aby tak pozostalo :P bo musze walczyc na innych frontach

Peciak

Kamraci za chwile przegonimy Planet 3DNow!
a jak się sprężymy to  Sicituradastra
Ale musimy się sprężyć

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Troll81


legis

Cytat: Troll81 w 21 Luty 2010, 20:46
Sprężamy się....
Trollu bez urazy ale coś słabo się sprężasz bo Twój RAC ni mniej ni więcej = 0 w tym projekcie

Peciak

Mam takie pytanie czy ktoś obliczył próbkę z zapotrzebowaniem na RAM 1 GB ?
Jeżeli tak to ile za nią płacą ?  :ph34r:

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

legis

u mnie zawsze 42 punkciki bez względu na czas liczenia

JaRa

U mnie było zawsze 42 a teraz wszystkie 44 pkt a na pewno liczyłem 400 i 800 megowe



Troll81

Bo ja w tym roku mam inny cel :D