Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Zmiana hostingu

Zaczęty przez Niekumaty Burak, 29 Styczeń 2010, 10:20

Niekumaty Burak

Przerwy w dostępie do naszej strony internetowej i forum oraz brak możliwości wysyłania biuletynu są wystarczającym powodem do zmiany hostingu.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Pantarhei

Kolejny bardzo dobry pomysł.  :attack:
Od bardzo dobrych pomysłów na tym forum aż się roi.

Niekumaty. Pisz do Michla, drąż, dopilnuj, a możne się uda.  :)
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Tomasz R. Gwiazda

wydaje mi sie ze temat byl juz wczesniej maglowany, wnioski byly podobne. ale nie bylo decyzji wiazacej

Niekumaty Burak

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 29 Styczeń 2010, 10:27
... ale nie bylo decyzji wiazacej
To może być temat dla grupy szybkiego reagowania.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

BOINC@POLAND[HA$]

nie może a powinien....

Niekumaty Burak

Może nie dla tej grupy, może tylko wystarczy jeden człowiek. Liczę, że zgłosi się ktoś kto ma wiedzę i możliwości w tej materii. 
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Troll81

Możliwości ma Mchl. Pisz do niego na pw i czekaj na odpowiedź.

Jak zmienimy hosting to może wznowi działalność newsletter :D

Niekumaty Burak

Wcześniej pojawiły się słuszne głosy by odciążyć Mchl od licznych obowiązków. Poczekajmy, może
Cytat: Niekumaty Burak w 29 Styczeń 2010, 11:06
zgłosi się ktoś kto ma wiedzę i możliwości w tej materii. 
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Pantarhei

W tej materii pomóc może tylko Michl. Pisał o tym kiedyś Kempler.
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Mchl

Napisałem już w wątku w redisgnie strony głównej, ale chyba mnie nie zbanujecie za dublowanie:

Znajdzie się ktoś chętny do pomocy przy przenosinach/administracji www? Ja czasowo i po części też technicznie wymiękam.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Niekumaty Burak

Dziękuję, że sprawa się ruszyła.   :parrrty:
Cytat: Mchl w 31 Styczeń 2010, 12:49
Znajdzie się ktoś chętny do pomocy przy przenosinach/administracji www? Ja czasowo i po części też technicznie wymiękam.
Chętni zgłaszać się  :attack:
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Sebastian M. Bobrecki

Mam kilka pytań:

1) Czy wiadomo gdzie strona miała by się przenieść?
2) Ile obecnie waży strona (wiki, forum, itd..., wszystko razem)?
3) Ile ważą bazy MySQL-owe?
4) Jaki jest obecnie ruch (jakie jest wykorzystanie pasma do i z i ile w jakich godzinach, ile maks itp.)?

Bo może bym mógł coś w tym temacie pomóc.
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

Mchl

Mamy zaklepany pakiet VIP600 tutaj:
http://vipserv.org/oferta.htm

Wszystkie parametry ma w nadmiarze.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Akira

Cytat: Mchl w 31 Styczeń 2010, 12:49
Napisałem już w wątku w redisgnie strony głównej, ale chyba mnie nie zbanujecie za dublowanie:

Znajdzie się ktoś chętny do pomocy przy przenosinach/administracji www? Ja czasowo i po części też technicznie wymiękam.
Ja chętnie pomogę. Sądzę, że nie będzie to dla mnie żadnym problemem, a i czas się znajdzie ;P

Mchl

A jakie macie referencje liczydłowy?  :attack:

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Akira

Względnie długi staż na forum. Co nieco liznąłem tematy około webmasterskie (umiem zrobić strone w Wordzie, wysłać na serwer i takie tam;) )   Nie wiem jak mogę się jeszcze polecić   :closedeyes:

Mchl

A na ile znasz PHP/MySQL i Apache (mod_rewrite) ?

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Akira

PHP/MySQL - biegle. Pisałem kiedyś grę w tym. Apache dosyć dobrze, administrowałem parunastoma serwerami produkcyjnymi z tym na pokładzie.

Mchl

To do mnie bardziej przejawia niż strona napisana w Wordzie :D

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Sebastian M. Bobrecki

Zastanawiam się czy nie udało by mi się tak zrobić żeby to wszystko umieścić u mnie w firmie http://www.innervision.pl/.

To co ja bym być może (bo to jeszcze by wymagało dokładnego uzgodnienia z resztą zarządu) mógł bym zaproponować to VPS:
- 50GB HDD
- 1 CPU 2GHz Xeon (może da radę 2)
- 1 GB Ramu (może da radę 2)
- Wszystkie parametry gwarantowane.
- MySQL na osobnym klastrze.
- Żadnych limitów miesięcznego transferu itp. musiał bym tylko wiedzieć ile pasma mam zarezerwować (ale skoro 27GB na miesiąc w vipserv by wystarczyło to podejrzewam że niewiele).
- Lokalizacja w Polsce w Warszawie w DataCenter ATM-u. (z tego co widzę vipserv jest w Niemczech).

Jeżeli jesteś zainteresowany to starał bym się to tak załatwić żeby wszystko było za free (no może umieszczenie jakiegoś linka w stopce).


Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

Akira

Ja w sumie mogę załatwić miejsce u znajomego na serwerze produkcyjnym z uptimem w ciągu ostatnich 5 lat rzędu 99%. Za darmo oczywiście.

Bober na tej maszynie by wszystko fruwało ;) Pewnie z 50 takich serwisów by uciągnęła. Ale jak vps to zbyt dużo się nie traci bo zawsze można moc wykorzystać dla innych vmów. Ale jeżeli mamy za free hosting(tak zrozumiałem poprzez zaklepanie) wrzucamy skrypty i nie interesujemy się administracją całego oprogramowania jak na dedyku.

Mchl

W oby przyladkach byłoby fajnie. Nie musi być nawet całkiem za free, ale za symboliczne 20-30zł miesięcznie.

Transferu rzadko wykorzystujemy ponad 20GB (jak dotąd tylko akcja 'Wykop' spowodowała przekroczenie tej granicy).

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Akira

#22
Akurat w moim przypadku o kasie nie byłoby mowy bo serwer by tego nie odczuł nawet. Serwer już załatwiony jakby co. Kontakt do mnie akira(maupa)jabster.pl (xmpp)

Sebastian M. Bobrecki

@Akira

Tak dla jasności te serwery fizycznie mają dużo więcej procków i ramu ja napisałem o tym co było by zagwarantowane dla tego konkretnego VPS-a .

@Mchl

W vipserv jest 27GB na miesiąc czyli przyjmijmy z zapasem że ok. 1GB na dzień. Zakładając też z zapasem że cały ten 1GB jest tak naprawdę transmitowany w ciągu 8-miu najaktywniejszych godzin każdej doby to daje jakieś 37KB na sekundę ( 1073741824/(8*3600)=37282,702(2) ) co daje w przybliżeniu jakieś 370Kb/s. Czyli wygląda na to że spokojnie 1Mb/s gwarantowanego łącza by wystarczył. Do tego wszystkie usługi u nas są redundantne więc mogę zagwarantować wysokie SLA.

Co do kasy, to za free, ponieważ moja firma celuje raczej w klientów z wysokimi wymaganiami i zasadniczo usługi typu hosting współdzielony czy właśnie VPS-y są głównie dlatego że czasem któryś klient potrzebuje dodatkowo jakąś małą stronkę dorzucić czy coś w tym stylu i żeby nie musiał daleko szukać to się mu daje coś takiego. Więc na 20-30zł to nie miało by sensu nawet rachunku wystawiać.
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

Akira

Jak uważacie, ale nie wiem czy Bober jest sens porywania się z taką wielgachną machiną na malutką stronę. A ja mogę załatwić to na wczoraj nawet.

Mchl

Przede wszystkim, to chyba ważniejsze na czym Tobie by Ci się lepiej pracowało :)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Sebastian M. Bobrecki

@Akira
Ja mam tylko na uwadze że niby obecnie faktycznie wygląda na to że to by może było za wiele ale trzeba brać pod uwagę rozwój. Na forum przewija się sporo różnych pomysłów od jakichś małych dodatków do strony i forum po organizację własnego wyścigu (a np. parsowanie xml-i od seti zżera trochę zasobów zarówno cpu jak i ramu).

Zasadniczo zrób tak jak Mchl napisał czyli wybierz to co będzie dla ciebie najwygodniejsze (oczywiście miej też czasem na uwadze członków zespołu  ;) ).

Jak już postanowicie to dajcie znać.
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

Akira

A takie pytanie odnośnie tego zarezerwowanego pasma. Gdy będzie wolne to będzie można wyciągnąć więcej? Na przykład zarezerwować 1 Mbit symetryk oczywiście, ale w miarę potrzeby (np. parę godzin szczytu) wykorzystywać więcej 10-15 mbitów.

Sebastian M. Bobrecki

Tak jak będzie potrzebne to da się zrobić.
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

Akira

To jeżeli mówisz, że nie byłoby problemu z załatwieniem takiego serwera to sądzę, że twoja propozycja wróży nam lepszą przyszłość. Będzie można oferować miejsce czy usługi na serwerze osobom, które będą tego potrzebowały do promocji BOINC.

Odnośnie tego pasma sądzę, że po przekroczeniu tego 1 mbita nasze pasmo ma mniejszy priorytet niż inni. I takie coś by było fajne chociażby dla głupiego kopiowania plików z poprzedniego serwera ;)

Sebastian M. Bobrecki

Oki to ja już porozumiałem się z resztą zarządu i nie ma problemu za prawie free. Tzn. żeby po przeniesieniu można było dołożyć w stopkach strony i forum linki że hostowane prze InnerVision i żebyśmy my (IV) też mogli się pochwalić na stronie że hostujemy stronę B@P.

Myślę że taka opcja jest chyba jest dla wszystkich do zaakceptowania.

Jeśli tak to proponuję ustalić jakiś lepszy bardziej bezpośredni sposób komunikacji między moją skromną osobą, Mchl-em i Akirą (czy może z kimś jeszcze).
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

Akira

Sądzę, że najlepszy będzie e-mail bo na niego odpowiadam najczęściej w ciągu pół godziny maksymalnie. akira3179082@gmail.com Jeżeli będzie potrzebny to mogę podać numer telefonu.

Mchl

Mnie pasuje. Sponsor swoje prawa ma :)

Konaktować możemy się przez maila, Skype, Wave.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Sebastian M. Bobrecki

To Mchl-u jak byś mógł mi i pewnie Akirze też podesłać swój e-mail, to od razu bym wam napisał co i jak dalej w tym temacie.
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

Pigu

sry za offtopa - cieszę się  :parrrty:

Kryniek

No i co z tym hostingiem? Będą prznosiny?

Wkurza jak od rana nie mogę się dostać na moje ulubione forum ;)

Tomasz R. Gwiazda

i co ze zmianami na stronie, webmaster nowy jest i cisza?

Mchl

Dzisiaj około godziny 19 należy się spodziewać przerw w pracy forum i strony. Powodem jest przenoszenie na nowy serwer. Jak dobrze pójdzie, od godziny 20. będziecie mogli się skarżyć na wszystko co się w trakcie popsuje :)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

Na razie wygląda że działa :D

Tomasz R. Gwiazda

popierdziela ze milo :)

to jesli to jest juz za nami, to moze warto by zaczac wdrazac zmiany wnioskowane w temacie strony glownej.

+(na czerwono napisac ze 1 miejsce w polsce mamy, prawie we wszystkim) :P