Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Ustawienia w Biosie - pomoc potrzebna

Zaczęty przez BOINC@POLAND[HA$], 05 Luty 2010, 10:56

BOINC@POLAND[HA$]

Witajcie kamraci...
Mam problem z płyta główną... ponieważ mój domowy komp działał dobrze i stabilnie postanowiłem to zmienić.

Moja płyta to asus p7d55 evo na i7 860  chodził dobrze na OC 3,5ghz.
Ale mam ambicje na około 4.....
Na płyci jest dodatkowe zasilanie 8 pin z czego 4 były zakryte więc podłączyłem tylko 4... gdzies wyczytałem, że jak zasilacz ma 8 to lepiej podłączć 8...
i tak też zrobiłem ( ponoć zasilanie działa stabilniej... zauważyłem że zasilacz się bardziej grzeje)
ale nie w tym problem.. grzebałem w biosie bo zrobiłem update wersja ostatnia z grydnia 2009 bo ponoć lepsza obsługa pamieci i lepiej można kręcić  XD

Mam problem z pamięciami adata 1600mhz 7.7.7.20 a kankretnie z zarządzaniem przez win 7 64 bit

Otóż wczesniej system miał zajete około 21% dostępnej pamieci a reszta była wolna...
a obecnie pokazuje 99% zajetość w postaci zrezerwowanej..68mb wolnej  - masakra
efekt taki, że komp odpala sie 30 min i nie daje sie na nim nic zrobić....

czy ktos może ma wiedzę jak i co ustawic w biosie... siedze teraz na innym kompie w pracy ale jak wróce do dom po 16 to będę walczył od nowa...
W ostateczności przywrócę ustawienia fabryczne.

Peciak

Haś weź wróć na ustawienia fabryczne i zobacz czy ten komp w ogóle działa
i krok po kroczku ...

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

BOINC@POLAND[HA$]

no to tak zrobie...
back to roots...
i spróbuje ustawić sprzęta na nowo...

Pigu

jakieś przydzielenie pamięci dla karty graficznej? ma to integrę? (pewnie nie, ale co tam - spytam)

BOINC@POLAND[HA$]

cały czas walcze... udało mi się uruchomić tryb awaryjny z obsługą sieci. to se napisze.
Komputer dalej nie działa jak powinien w monitorze zasobów w zakłace pamieć pokazuje 7937mb sprzętowa zarezerwowana

apohawk

A wgraj no starszy BIOS.
Ja jakoś nie mam szczęścia do aktualizacji BIOSów, jedyne co mi to przyniosło na obecnej płycie to wolniejszy włączanie komputera podczas POST.
No good deed goes unpunished.

Troll81

Update biosu??? ew downgrade biosu???

BOINC@POLAND[HA$]

poszedl rano dzisiaj...uffff
juz licze ale reinstalka windy...
teraz mam pamięć zajeta na poziomie 17% to znacznie lepiej niż 98%
i da się na kompie pracować tzn  :attack: liczyć...