Sugestie Luka i Anakina SkyWalker`ów

Zaczęty przez SkyWalker, 04 Marzec 2006, 03:01

SkyWalker

Właśnie to tak na marginesie, ponieważ coś mnie zdżaźniło porządnie znowusz.  :x
:evil: Czy ktoś wie, czy jest jakieś lekarstwo na te cholerne przeglądarki, bo napisałem już wszystko prawie, całą stronę tekstu i przez przypadek wcisnąłem jakiś głupi link i mi się przeładowała stona i tamten tekst szlag trafił,  :x  :evil: czy jakaś przeglądarka dysponuje jakimiś narzędziami, aby czegoś takiego w przyszłosci uniknąć, bo szczerze powiedziawszy zdarza mi się to nie pierwszy raz, a za każdym razem jest to atak furii wręcz, tymbardziej ja, gdzie zawsze piszę wypracowania w ramach postu. :evil:

Dobra głęboki wdech i jeszcze raz moje propozycje: :D
1. Moją skromną propozycją jest, aby administrator zarejestrował się na Stat.pl jako BOINCAtPoland i na naszej stronie zamontował tych darmowych statystyk skrypty raptem 3. Są one bardzo interesujące z racji swej profesjonalności technicznej i wizualniej za sprawą Flasha. Na pewno jak i nam, administratorowi również miło będzie się śledziło wykresy statystyk.

2. Koniecznym dla mnie wydaje się umieszczenie na stronie w widocznym miejscu informacji o osiągnięciach naszego zespołu, takie fakty jak np. mamy 3 miejsce w Polsce, przeliczyliśmy wspólnie 1 000 000 jednostek w Einstein@home, czy to że jesteśmy w 300-setce wszystkich zespołów na świecie. To w postaci lekkiego animowanego gifa lub animacji Flash.
Umiejscowienie? Zauważyłem niewykorzystaną przestrzeń nad Nagłówkiem, ponad centymetr na coś właśnie ciekawego, przede wszystkim dla nowych odwiedzających  stronę naszego team`u.

3. Odnośnie samego Nagłówka:
Z jego lewej strony wrzuciłbym małe prototypowe logo Polskiego Projektu BOINC wraz z ukrytym pod nim linkiem na stronę projektu, natomiast z prawej strony w miejsce tekstu "Polski, wieloprojektowy zespół w BOINC" dałbym również lekką animację na Gifie lub Flashu opartym o treści lekko tylko zmienionej "Polski, wieloprojektowy(uniwersalny?) zespół na (w?) platformie BOINC". To co w nawiasie to oczywiście kwestia dyskusyjna.

4. Nie wiem, ale te podkreślenia w linkach na całej stronie wydają mi się zbędne. Mnie osobiście lekko dezorientują. Jestem ciekaw, czy bez nich strona doznałaby jakiegoś uszczerbku i czy użytkownicy również by się  z tego powodu zbulwersowali. :p

5. Poeksperymentował bym z tą długością menu głównego również, zmniejszył bym rozmiar tekstu dla podkategorii nawet o jeden punkt i czy to znacznie przyczyniło by się do jego skrócenia. Po prostu coś bym pokombinował, aby je torchę bardziej upakować, aby pozwolić panelowi profilu użytkownika trochę się wychylić bardzoiej do góry.

6. Na koniec ogłosiłbym konkurs na loga i grafiki naszego zespołu, jak również podobnych logów, grafik na potrzeby stowarzyszenia Polskiego Projektu BOINC.
I podobnie, jak sam BOINC to zrobił, stworzyć z nich później katalog, aby każdy kto nas odwiedza, jest użytkownikiem miał całą gamę grafik i animacji do umieszczenia na własnej stronie. To pomoże nam osobom zupełnie trzecim zwórcić uwagę na nasz team i inicjatywę PPB.
Grafiki o różnych rozmiarach począwszy od zwykłych malutkich stickerów kończąc na dużych banerach. W różnych formatach, animowane gify i animacje Flash nie zaszkodzą :D
Taką politykę prowadzą jedne z większych teamów na świecie.

Reszta w kwestii wizualnej gra i buczy, Adminie  :D

Dziękuję za uwagę
^^
color=blue]"He who learns but does not think is lost. He who thinks but does not learn is in great danger."[/color]
Music Muttley

gaciu

Niektóre sugestie uważam za dobre inne troche mniej. Co do Stat.pl to  Mchl ma zapewne dostęp do pełnych statystyk przez panel administracyjny i wie co się w nich dzieje. Możliwe, że fajnie by było popatrzeć na nie, ale dość szybko by się chyba znudziły (ja przestałem oglądać staty własnej stronki po tygodniu). Ale pomysł jest ok. Co do logo, animacji, bannerów itp. również jestem za lecz jak się domyślasz wszystko co tu się dzieje, odbywa się w czasie wolnym. Większość nie ma go zbyt wiele. Więc nie można oczekiwać, że sypnie się lawina propozycji. Jeśli masz pomysł na jakieś logo, banner to zrób czym szybciej i wrzucaj to na forum do obcenki. Co do strony team-u jest to dla mnie sprawa Mchl-a czy znajdzie czas na takie zabawy z czcionkami.

Sorry, że troche przemawia przeze mnie swego rodzaju marazm czy może defetyzm. Nie chcę nikomu podcinać skrzydeł. Wszelkie zmiany mające na celu poprawę mają moje 100% poparcie.

W najbliższym tygodniu mam nadzieję, że wyskocze z własnymi propozycjami jakiejś grafiki dla PPB oraz B@P.

Starszyna

Dziwna sprawa Skywalker z tym tekstem. Ja po prostu cofam strony, a tekst mi nie ginie. Może to wina Maxthona, ktory działa na enginie IE (bleh). Zmień po porstu przeglądarke na Opere lub Firefoxa. Ja osobiście radzę ci Firefoxa, bo ma obsługę bardzo podobną do Maxthona, więc się nie pogubisz :D Pozdrawiam

Mchl

Jeżeli chodzi o zabezpieczenie podczas pisania posta: Co jakiś czas kliknij przycisk 'Podgląd' i Bob jest twoim wujem.

Menu...być może zauważyliście zmianę. Czekam na komentarz, czy tak lepiej, czy gorzej.

Osobiście lubie jak linki są podkreślone, bo wtedy widać, że są linkami (zwłasza gdy nie są wyróżnione kolorystycznie).

Co do pomysłów na animacje, gify itp... jestem otwarty na pomysły i propozycje. Jestem całkowicie pozbawiony talentów graficznych (poza rysunkiem technicznym) zatem sam się nie podjemuję zrobienia żadnych grafik. Zachęcam za to was do zgłaszani własnych pomysłow.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

SkyWalker

Cytat: "Starszyna"Dziwna sprawa Skywalker z tym tekstem. Ja po prostu cofam strony, a tekst mi nie ginie. Może to wina Maxthona, ktory działa na enginie IE (bleh). Zmień po porstu przeglądarke na Opere lub Firefoxa. Ja osobiście radzę ci Firefoxa, bo ma obsługę bardzo podobną do Maxthona, więc się nie pogubisz :D Pozdrawiam

Cytat: "Starszyna"Dziwna sprawa Skywalker z tym tekstem. Ja po prostu cofam strony, a tekst mi nie ginie. Może to wina Maxthona, ktory działa na enginie IE (bleh). Zmień po porstu przeglądarke na Opere lub Firefoxa. Ja osobiście radzę ci Firefoxa, bo ma obsługę bardzo podobną do Maxthona, więc się nie pogubisz :D Pozdrawiam

Heh
Wiesz, ja już temat przeglądarek wałkuję od dłuższego czasu.
Z pewnością całkowicie bym się przeniósł na FF, ale niestety komp z tą przegladarką i moimi wymaganiami nie daje rady.
W Maxthonie mam teraz otwartych 40 zakładek i wszystko śmiga, w FF odpale 10 i FF zaczyna mi bez opamiętania zżerać RAM.
Dyskutowałem na ten temat na forum Mozilli, ale nikt nie był w stanie mi pomóc, ktoś wskazał jedynie wtyczkę FasterFoxa i tam ustawienia w opcjach max. użycia RAMu przez FF, ale po tym ustawieniu FF tylko przez chwile dosłownie  się  tym przejmował.
Prawdopodobnie Maxthon z nadchodzącym Rincon`em będzie miał największe "komercyjne" uznanie. Jeśli Rincon będzie bezpieczną przeglądarką, to w FF powoli zaczną zostawać tylko pasjonaci W3C.
W Maxthonie domyślnie są udogodnienia, które są mi potrzebne(i na pewno 75% internautom), w FF trzeba się babrać z rozszerzeniami.
Na forum Mozilli uważają, że osiągnęli szczyt, są tak dumni, że każde trafne spostrzeżenia dyskredytują. Niektórzy bardzo aktywni użytkownicy forum wpadli w manię, której ja osobiście nie pochwalam, oni również podobnie jak Microsoft słabo znoszą czyjeś uwagi, czy krytykę. Uparli się, że instalka FF musi mało zajmować, a reszte sobie doinstalowujcie sami.
Ponadto wiecmy, że mało kogo z potencjalnych interneutów obchodzą właściwe standardy WWW. Microsoft sam na to nie zwraca uwagi i jakoś się Interent od tego nie zawalił, dotyczy to bardziej webmasterów.
Najlepiej było by siedzieć teraz na Linuksie i z FF korzystać, tak jak go Bozia stworzyła, ale póki co potrzebuję podziałać na kilku Windowsowych programach, których niestety aż tak rozwiniętych platforma Linuksa jeszcze nie posiada, sami z resztą o tym też wspominają tu i tam.

A z tym pisaniem postów, to fakt w FF tekst nie przepada, więc FF będzie teraz mi służył do pisania postów :] Ale więcej zakładek mu nie zapodaję, bo znowu lis się wścieknie. Opera też jest ma ten sam problem, nie ma wsparcia ze strony systemu W, jak IE, i też wariuje, a ludzi z procesorem nawet 1,2GHz szlag nierzadko trafia.
Taka jest prawda. Będę miał Prescotta z 1GB RAMu to nie będe na to pewnie zwracał uwagi, ale teraz jednak widzę, że projekt Opera i Mozilla mało się przejmują użytkownikami średnich i słabszych komputerów. A ja nie jestem też niedzielnym internautą, że odpalę sobie 4 zakładki i będę się cieszył, jaki ten FF, czy Opera jest superowa.
Ciekawy jest ten Bum! na programy Open Source na platformę Windows. Ale nie zaponinajmy, że póki jest to Windows, to Microsoft rozdaje karty i abyśmy się pewnego dnia nie zdziwili, jak zaczną tak modyfikować Windowsa(może nadchodzącego Longhorna), że wytępią Open Source całkowicie, a do wybory będziemy mieli tylko renomowany pakiet Office i programy Corela, Symanteca, Adobe, Macromedii i innych komercyjnych potęg.
Microsofta obecnie Open Source bardzo boli i na pewno pracują nad perfidnym rozwiązaniem tego problemu.
Open Source na platformie Linuks - rewelacja. Jestem za.
Open Source na platformie Windows - eksperyment ze średnim skutkiem. Takie jest to troche uwłaczające dla OpenSource, aby wolnośc budować na platformie niewoli. :|

Oto moja opinia na ten temat, musiałem się w pełni wypowiedzieć :p ^^
color=blue]"He who learns but does not think is lost. He who thinks but does not learn is in great danger."[/color]
Music Muttley

Juras23

Cytat: "SkyWalker"Opera też jest osobnym softem, nie ma wsparcia ze strony systemu W, jak IE, też wariuje i ludzi z procesorem nawet 1,2GHz szlag nierzadko trafia.
Taka jest prawda. Będę miał Prescotta z 1GB RAMu to nie będe na to pewnie aż tak zwracał uwagi, ale teraz jednak widzę, że projekt Opera i Mozilla mało się przejmują użytkownikami średnich i słabszych komputerów. A ja nie jestem też niedzielnym internautą, że odpalę sobie 4 zakładki i będę się cieszył, jaki ten FF, czy Opera jest superowa.

Widzę, że przemawia przez Ciebie wyraźna niechęć do Opery. Ja mam, działa mi wyśmienicie v8.01 mimo otwartych wiecej niż 4 zakładek...Ramu mam co prawda 512, ale i tak jeśli otworzę więcej niż 6 zakładek to już przeglądarka na mnie czeka... no bo zazwyczaj też czytam to co otwieram a nie tylko oglądam....nie sądzisz, że czasem tez dostęp do www zalezy od prędkości łącza, dysku, czy płyty głównej?

Mówisz, że potrzebujesz czegoś wyjątkowego i dlatego korzystasz z niszowych przeglądarek. Cóż Twój wybór. Po prostu nie rozumiem tej bezasadnej krytyki Opery. Jeśli dużo przeglądasz www, to dostosuj swój sprzęt do Twoich wymgów, bo pomimo najlepszych protokołów i softu nadal z trabanta nie zrobisz porsche.


aha i dzięki za pomysły na zmianę wyglądu Forum zrobione przez Mchl'a

SkyWalker

Cytat: "Juras23"Widzę, że przemawia przez Ciebie wyraźna niechęć do Opery. Ja mam, działa mi wyśmienicie v8.01 mimo otwartych wiecej niż 4 zakładek...Ramu mam co prawda 512, ale i tak jeśli otworzę więcej niż 6 zakładek to już przeglądarka na mnie czeka... no bo zazwyczaj też czytam to co otwieram a nie tylko oglądam....nie sądzisz, że czasem tez dostęp do www zalezy od prędkości łącza, dysku, czy płyty głównej?

Mówisz, że potrzebujesz czegoś wyjątkowego i dlatego korzystasz z niszowych przeglądarek. Cóż Twój wybór. Po prostu nie rozumiem tej bezasadnej krytyki Opery. Jeśli dużo przeglądasz www, to dostosuj swój sprzęt do Twoich wymgów, bo pomimo najlepszych protokołów i softu nadal z trabanta nie zrobisz porsche.


aha i dzięki za pomysły na zmianę wyglądu Forum zrobione przez Mchl'a

Hehe. Nie przemawia przeze mnie wyraźna niechęć do Opery, ale podobnie nieciekawie się zachowuje jak FF z kwestią zżerania RAMu.

Nie mam na myśli prędkości łącza, tylko jak to wszystko wygląda po ściągnięciu już strony. Ponadto sam mam do dyspozycji 1Mbita, więc łącze nie powinno stanowić problemów, jeśli nie tacham :]
Zdefragmetowana wczoraj partycja systemowa(ok. 1GB wolnego miejsca zawsze jest) na dysku twardym z 8MB cachu, to chyba nie jest złe z tej strony. Do tego podniosłem rozmiar bufora systemu na min 800MB.
Płyta główna, jak płyta, tutaj procesor i pamięć jest wydaje mi się najważniejsza, bo chodzi o wykonywanie zawansowanych skryptów jednocześnie(JavaScripty, Javy, DHTML), często animacje Flash + playery innego rodzaju.
To tyle odnośnie moich wojaży z przeglądarkami.

A odnośnie grafik na stronie, to sam nie jestem żadnym tam grafikiem, w animacje gifami nie miałem się jeszcze okazji zagłebić, proponowałem coś we Flashu, ale administrator musi póki co pobawic się z odpowiednim dla FF i Opery podmontowanie animacji m.in. Krewniaków na stronie B@P.
Podałem mu kilka alternatywnych metod implementacji tego rodzaju animacji, które podobno dla FF i Opery są zjadliwe :]
Poczekamy, zobaczymy.

A póki co konkurs organizujemy i każdy bierze udział, nawet jeśli kredki swe już dawno pogubił :p
Będzie czas, każdy może sobie nawet miesiąc podziubać, ale w końcu wydziubie coś co może się okazać hitem.
Z reszą wszytkie grafiki wylądują w galerii i będą dla każdego zaprzyjaźnionego webmajstra do dyspozycji ;)
Od tego trzeba zacząć. Żadne tam publikowanie grafik na forum(gdzie paru ludzi rzuci na to tylko okiem), tylko publicznie dla wszystkich zorganizowana akcja, w której mogą brać udział nawet utalentowane graficznie młodsze or starsze siostry naszych B@P memberów :)

Dlatego czy jeszcze ogłoszenia nie było o konkursie, a raczej zbiorowej akcji robienia grafik dla B@P i PPB, już teraz wszyscy łapiemy za Painty, Photoshopy, GIMPy, Paint Shop`y i inne progsy i dziubiemy sobie 20min dziennie jakieś loga i grafiki :D Zobaczycie, jak to fajnie się rozwija, jak urzeczywistnia się Wasza kreatywność ;)

Pozdrawiam ^^

P.S.
Dziękiuję za uznanie, każda forma wsparcia jest mile widziana, a my z adminem Mchl, cały czas myślimy, jak portalik B@P uczynić bezkonkurencyjnym dla innych teamów i nie tylko :D
color=blue]"He who learns but does not think is lost. He who thinks but does not learn is in great danger."[/color]
Music Muttley

m2marek

Podobają mi się zmiany i ich stopniowy system wprowadzania. :P