[2010.05.03 - 2010.05.08] Enigma@Home - Bletchley Park vs. Edward Nigma

Zaczęty przez Sebastian M. Bobrecki, 16 Kwiecień 2010, 17:14

Sebastian M. Bobrecki

Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

Tomasz R. Gwiazda

zglosic mozemy, ale PM sie juz konczy wiec co policzymy to nasze, a co nie to chinskie :)

Peciak


,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

AiDec

Bardzo chetnie w tym policze. I bede rowniez bardzo wdzieczny jesli ktos dzien/dwa wczesniej przypomni o wyscigu :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Peciak


,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Voice1980

Enigmę liczę cały czas. Jeden z pierwszych moich projektów jakie liczyłem. Na pewno się podłączę do wyścigu  :attack:

TJM

Na 1 lub 2 dni przed planowanym wyścigiem pojawi się dużo nowych zadań.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Peciak

Temat odświeżam bo 3 maj już blisko a godzina 00.00 jeszcze bliżej

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

tito

Mój 1 host liczy tylko enigmę (prócz wyścigów). Pewnie podłączę jeszcze jeden - w każdym bądź razie możecie na mnie liczyć :)

Peciak

http://pl.boincstats.com/bam/challenges.php?action=details&chid=20


Tu o ile to możliwe to proszę o przeniesienie ten wątek
http://www.boincatpoland.org/smf/enigmahome-78/bletchley-park-vs-edward-nigma/
tu


,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Tomasz R. Gwiazda

za bardzo zagrzebane, kilka podkategorii wyzej powinno byc, jako autonomiczna kategoria

Co to komu szkodzi ?
I tak obecnie ciezko cos znalesc

Peciak

Tomek jak będziesz wiedział gdzie szukać wyścigów to znajdziesz. Prim grid wyścigi są w dziale primgrid (bardzo zagrzebane ) a i tak każdy wie gdzie szukać

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Tomasz R. Gwiazda

co nie znaczy chyba ze mozemy cos zmienic na lepsze ? bardziej intuicyjne nie ?

Wchodzimy na forum i od razu wsrod kategorii glowych powinna byc "Wyscigi" a w srodku juz dowolnosc czy kazdy wyscig to dowolny watek czy podkategoria zgrupowna pod nazwa projektu

Sebastian M. Bobrecki

Według mnie to bardzo dobry pomysł żeby umieścić taką kategorie na głównej stronie forum.  :respect:
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

Troll81

Dobre :D wyścigi jako kategoria w sekcji BOINC@Poland albo w kategorii projekty :D

AiDec

Osobom bioracym udzial w wyscigu przypominam, ze Enigma dysponuje swietnymi optymalizacjami - nie zapomnijcie ich sobie zapiac:

http://www.enigmaathome.net/forum_thread.php?id=17



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Peciak

Czy można ten wątek przenieść do wyścigów teamów i wkleić
tu http://www.boincatpoland.org/smf/wyscigi-teamow/wyscigi-w-projekcie-enigma/msg102024/#msg102024

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

AiDec




Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Peciak

Dzięki, nie wiele brakowało a zrobiłbym falstart o 2 godziny. %)

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

eclipse99


Peciak

No pierdxxxxxcie to jak trzeba to my mamy  %). Ale też przyznać trzeba że konkurencja raczej żadna.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

TJM

Mam pytanie - czy ktoś widział już zadania z nowej serii ? Niby są od wczoraj, ale jeszcze ni jedno nie wróciło i nie wiem teraz, czy po prostu jeszcze się nie przebiły przez kolejkę serwera, czy też są jakieś błędy.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Niekumaty Burak

Navigare necesse est, vivere non est necesse.

eclipse99


emik



AiDec

Z xfedt i testpbnxa wszystko OK. Innych `nowych` nie widzialem.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TJM

No i nic dziwnego, bo miałem poważny bug w generatorze zadań - przekręcał się licznik priorytetu i niektóre zadania wpisywało z ujemnym %) Można by było czekać na nie do świąt. Najdziwniejsze jest jednak to, że takie zadania nie powinny wpisać się do bazy, tymczasem serwer łykał jak pelikan nie zwracając żadnego błędu (dopiero później dopatrzyłem jakieś samotne '0'  w logu).

Od dziś aż do wyczerpania zapasów najrzadziej co 48-72h nowe ciphertexty wjeżdżają do puli. Co drugi puszczam testowy (540 zadań) które ktoś tam kiedyś złamał (testowych jest 6), nie mam kompletu danych a potrzebuję te teksty do zbudowania nowego słownika 1941-II który będzie testowany na dniach.
Jak wygląda połamany tekst można zobaczyć w logu - http://www.enigmaathome.net/top_results_history.php - pierwszy testowy został 'złamany' dwa razy, na pierwszym słowniku w ciągu mniej niż godziny, na drugim, niedopasowanym trochę wolniej.

'testpbnxa' jeśli komuś już zalegają, można killować, nie są już potrzebne bo cel dla nich został osiągnięty, jednak na serwerze mass killa nie robię - to zawsze boli tych, którzy łączą się do netu raz na jakiś czas.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

TJM

O godzinie 9:24 naszego czasu złamana została wcześniej nienaruszona wiadomość - należy ją jeszcze poskładać do kupy i oczyścić, bo w pewnym momencie zaczyna się kaszanka, może być to dość żmudnym procesem (jako ciphertext użyta była połówka całości), niemniej fragment tekstu jest czytelny:

dievonkolonneabteilungyfenfneundreikommandiertendiolawtkraetwagenfuenutonnxtslcbygvhayctaqtakdayywlypo


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Szopler


TJM

Panowie patrzcie na to, miałem wieczorem poprawiać tekst a tu SKB@P pierd****ł z grubej rury:

http://www.enigmaathome.net/top_results_history.php

Thu, 06 May 2010 14:08:12 +0000 new top score for m3_kejnq102_3
Found by BOINC uid: SKB@P team BOINC@Poland
Text: dievonkolonneabteilungfuenfneundreikommandiertenzwolawtkraetwagenfuenutonnensindsofortzumpakzgruppennj
Score: 2707960

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Szopler

:respect:
No to mamy reklamę !
Dawać to na główną i gdzie się da... ;)
:respect:

Kto zna niemiecki?
die von kolonne b Teilung fuenf neun drei kommandier ten zwol awt kraet wagen fue nutonn en sind sofort zum pakz gruppen nj

pięciu z dziewięciu trzy kolonneb podział kompetencji komendanta śmiał chcesz awtkraet fue nutonn en natychmiast pakz grupy nj

TJM

Tylko nie przesadzajcie z tą reklamą, bo rusek był o 6.5 godziny szybszy, ale miał pecha i hillclimb utknął mu na innej pozycji %) W każdym razie to co zwrócił zalicza się już do w pełni złamanej wiadomości, bo resztę ręcznie da się policzyć na kartce. SKB@P oszczędził właśnie jednak co najmniej kilka godzin siedzenia nad tym, podając od razu gotowca. Może się jeszcze zdarzyć, że ktoś poprawi jeszcze wynik SKB@P - w tekście jest trochę literówek, a ich usunięcie zaowocuje na pewno lepszym wynikiem.


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

lolek

A z innej beczki to masz jakieś kolejne "teksty" do tłumaczenia?

TJM

Na stronie skąd wziąłem ten ostatni jest jeszcze dużo.
Btw nie killujcie jeszcze tych zadań - może algorytm sam poprawi jeszcze trochę błędów i oszczędzi ręcznej roboty.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81


apohawk

Gratulacje rusek, gratulacje SKB@P, gratulacje TJM  :parrrty:

Szacun 5z0pl3r, dla mnie ten tekst bez spacji dalej wyglądał jak bełkot, chociaż ze spacjami nie jest o wiele lepiej, bo niemieckiego, pomimo 5 lat nauki, w zasadzie nie umiem  XD
No good deed goes unpunished.

Szopler

Ja też nie umiem... starałem się wyszukać słowa i coś tam takiego wyszło ;).

TJM

Ja się germańskiego uczyłem blisko 10 lat, ale ta nauka polegała głównie na kombinowaniu jak z gały przebrnąć na mierną lub z dwójki na trójkę zależy jaka była skala ocen  :ph34r:

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.