5870 vs 5870 rozne czasy liczenia WU

Zaczęty przez Tomasz R. Gwiazda, 10 Maj 2010, 12:41

Tomasz R. Gwiazda

Nie zglebilem jeszcze do konca tematu ale dziwna rzecz.

Jeden zestaw:

Płyta: ASUS P5Q PRO
CPU: Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q9550 @ 2.83GHz
GPU: 2xGigabyte ATI Radeon HD5870 (Crossfire)
Cooler: Box
RAM: 4GB RAM
Elektrownia: Corsair (750W)
Obudowa: Chieftec
HDD: 1xSamsung
OS: Win 7 x64

2x taka karta http://www.komputronik.pl/index.php/product/84275/Podzespo_y_PC/Karty_graficzne/Radeon_5870_Gigabyte_1GB_2xDVI_HDMI_DP_PCI_E_.html


Drugi:
Płyta: ASUS P6T SE
CPU: Intel Core i7-930 QuadCore,2.8GHz
GPU: Gigabyte ATI Radeon HD5870 UD
Cooler: Scythe MUGEN rev. B
RAM: 6GB RAM OCZ (triple channel)
Elektrownia: Corsair (850W)
Obudowa: Thermaltake V9 Black
HDD: 1xWDC RAPTOR + 1xSamsung na pliki BOINC
OS: Win 7 x64

1x http://www.komputronik.pl/index.php/product/96398/Podzespo_y_PC/Karty_graficzne/Radeon_5870_Gigabyte_1GB_2xDVI_HDMI_DP_PCI_E_UD.html


Na pierwszym czas przeliczania WU(obie karty): 1m 29s
Na drugim: 1m 47s


Troll81

Na jednym jest inny proc :D i silniejsze gardło do przesyłu danych do kart :D

G

Chodzi Ci o cache w różnych prockach , czy o magistralę?

Troll81

Szynę danych, socket, pamięci, mostek północny i parę innych pierdół. Weź pod uwagę że coś ładuje WU do rdzenia graficznego....

Tomasz R. Gwiazda

hmm no ale zeby na lepszym procu szlo to gorzej :P

Moze ktos potwierdzic jakos ? Aidec? ty masz kilka i7 z serii 920 i 980 ?

sesef

Cytat: Troll81 w 10 Maj 2010, 13:56
Szynę danych, socket, pamięci, mostek północny i parę innych pierdół. Weź pod uwagę że coś ładuje WU do rdzenia graficznego....

Nie ma to znaczenia to nie są gry gdzie w ciągu sekundy przesyłasz 10 GB danych. Co do różnicy z tego co chłopaki wcześniej zauważyli np 2x59 jest szybsza w milce niż 1x59 tutaj pewnie występuje ten sam problem dlaczego? nie mam pojęcia.

AiDec

Na jednym grafa ma luzny rdzen proca, a na drugim jest przydlawiona zapchanym procem? Albo na tej szybszej nie masz czasem optymalek ustawionych na pelne wykorzystanie jednego rdzenia?



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Tomasz R. Gwiazda

w obu zestawach liczone jest na app rozsylanych przez serwer.
W pierwszym zestawie 2x5870 sa na raz liczone 2 probki WU MW

co do luznego proca to nie wiem :P Na obu hostach jest liczony projekt VirtualPrerie, Freehal i WUProj


Tomasz R. Gwiazda

zrzuty z GPU-Z
1 rzecz sie rzuca mi w oczy, w zestawie 1GPU, nie pokazuje GPU Load

zestaw z 1GPU




zestaw z 2GPU

[B@P] MSW

Ale o co Ci chodzi? O to że 2 kary liczą szybciej 2 WU niż 1 taka sama karta 1 WU? Waż zważ że zestaw z jedną kartą ma nowszy BIOS od Gigabyte i mogli coś "zkopać".  :( Temperatury też się sporo różnią sugerując że jeden zestaw ma mało do roboty a ten z dwoma kartami ładnie musi zasuwać

Tomasz R. Gwiazda

mialem wczesniej ten 1 zestaw tylko z 1 karta i wyniki liczenia WU byly takie jak obecnie 2xWU

A w tym drugim, widocznie wolniej to liczy.
Tez sobie cos pomyslalem ze moze skopane w karcie jest. Tylko jak sie do tego dobrac :> I czy to gwarancji podlega

X X X

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 10 Maj 2010, 14:351 rzecz sie rzuca mi w oczy, w zestawie 1GPU, nie pokazuje GPU Load
Zmień ustawienie jakiegoś parametru, np. taktowanie pamięci, to wtedy Giga pokaże load. Niezależnie, czy jest pokazywany load, to czasy powinny być rzędu 85-89s.

Temperatury są różne, bo i chłodzenie graf jest diametralnie różne.

OxyOne

1. uzyj tych samych app CPU-Z bo masz 0.3.8 i 0.4.2
2. ustaw na parametr w0.0 i zobacz jak sie zachowuje.
3. 2xGPU bedzie szybsza bo na 2 grafy rozkłada sie wyswietlanie pulpitu itp. a na 1gpu musi obrobic to sama.
4. z własnych doswiadczen wiem ze x2, 2x nie miały problemów z muleniem myszki itp mimo ze miałem gpu load 99-100
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Tomasz R. Gwiazda

w 2x5870 zdecydowanie wyzsze tempy sa szczegolnie ze to byl z tej karty "wyzszej" czyli ktorej druga blokuje troche przeplyw powietrza

GPU-Z tylko dalem zeby sprawdzic czy sie taktowania zgadzaja, i wyglada ze wszystko jest identyko, tylko identyfikator Vendora jest inny. Ale to oczywiste bo 1 wariant to karty referencyjne, a 2 wariant juz nie


OxyOne: ad3. ale w tym zestawie co ma teraz 2x5870 mialem najpierw 1 karte i ona miala zdecydowanie lepsze czasy niz ta w obecnym zestawie 2
a pulpit w obu przypadkach jest 1024x768, i najczesciej wylaczony monitor jest.
I na kompach niewiele się dzieje.

ad4. nie widzialem zadnego mulenia na zadnym z tych hostow.


Cytat2. ustaw na parametr w0.0 i zobacz jak sie zachowuje.
Jutro potestuje i dam znac

Tomasz R. Gwiazda

rozwiązaniem problemu dla zmienienie parametru w kliencie BOINC "w systemach wieloprocesorowych, używaj nie więcej niż" i dać 90%

Z tego co ludzie piszą to jest to wina technologi procka
http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/forum_thread.php?id=1739



Po zmianie, WU jest liczone w podobnym czasie jak na procku  Q9550