[2010.05.24 - 2010.05.31]Docking@Home - From Cracow to Warsaw

Zaczęty przez Peciak, 13 Maj 2010, 13:26

Peciak

24 maja 1609 – Zygmunt III Waza opuścił wraz z rodziną Wawel. W ten sposób nieformalnie odbyło się przeniesienie stolicy do Warszawy.

http://pl.boincstats.com/bam/challengeChat.php?chid=31


Może ktoś kumaty w angielskim napisze na forum boincstats dlaczego jest taka nazwa w wyścigu.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."


lolek


G

 :parrrty: :attack: :parrrty: Powalczymy

 
     

AiDec

Piekna sprawa - gratuluje pomyslu! :). Moze jakis wysyp fajnych dat i pomyslow na wyscigi? Ja proponuje 11-listopada - odzyskanie niepodleglosci i do tego Enigma@home :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Szopler

Dobry pomysł z tym 11.11...
zapewne z błędami ale napisałem pod wyścigiem komenta

24th of May 1609 - polish king Zygmunt III Waza leaves the Wawel (Krakow) and went to Warsaw with his family. It was informally moving the capitol capital form Krakow to Warsaw.

apohawk

Peciak, genialne  :respect:

Ja będę liczył na ok. 100% mocy, bo to PM i pewnie taka była Twoja intencja przy wyborze projektu, zgadza się? :parrrty:
Doceniam, że ustaliłeś datę zakończenia wyścigu przed spodziewanym pojawieniem się próbek z SIMAPa  ;D
No good deed goes unpunished.

Peciak

Cytat: apohawk w 13 Maj 2010, 14:39
Ja będę liczył na ok. 100% mocy, bo to PM i pewnie taka była Twoja intencja przy wyborze projektu,
uważam że powinniśmy zawsze zgłaszać projekt miesiąca jako wyścig teamów gdzieś to już żeśmy ustalali bo
1. promocja naszej drużyny
2. duża szansa że wygramy  %) a co, należy się nam
3. wybitnie wpłynie to na niezdecydowanych do walki do ostatniego dnia
4. lepsze wyniki naszej drużyny w projekcie miesiąca

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Troll81

:D juz i tak za dużo tych wyścigów ostatnio....

apohawk

Peciak, ustalaliśmy, to chyba to, żeby drużynę zgłaszać do wyścigów w projektach, które pokrywają się z PM, tyle że ostatnio tak się rozhulaliśmy, że startujemy we wszystkim  XD
No good deed goes unpunished.

Peciak

Cytat: apohawk w 13 Maj 2010, 18:54
Peciak, ustalaliśmy, to chyba to, żeby drużynę zgłaszać do wyścigów w projektach, które pokrywają się z PM,
więc tegi sie trzymajmy teoretycznie nic nas to nie kosztuje a jest promocja druzyny i duża szansa wygranej  XD

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

G

Kamraty! -  :attack: Ale w Docking@Home zespół idzie do góry! ... :attack:  A minęły tylko dwa tygodnie.  :attack: Jak tak dalej pójdzie , to wejdziemy do pierwszej dziesiatki bez żadnej dogrywki jeszcze w maju. Tylko czy podczas kolejnego PM uda się pozostać na tym miejscu?


     

apohawk

Oczywiście, że nie. W następnym miesiącu będziemy szarżować w innym projekcie.
No good deed goes unpunished.

G

A może opłaciłoby się oddelegowanie 10-20% mocy obliczeniowej do projektów po PM, w które dają wysoki wskaźnik w punktacji Pucharu Świata. Nie bardzo wiem czym to się wszystko je, ale myślę- że lepiej mieć wysoką pozycję w mniejszej ilości projektów, niż być wszędzie notowanym - ale na samym dole tabeli.
Jeśli jestem w błędzie proszę mnie sprostować.

 
     

Mori

10 drużyn (z nami licząć) w sumie na razie jest zapisanych do naszego wyścigu: http://pl.boincstats.com/bam/challenges.php?action=details&chid=31


Peciak

Raczej nie powinniśmy mieć problemów - konkurencja marna

BOINC Magyar Vilag    miejsce 864   :(

Birmingham Area Researchers miejsce 1109  :(

Boinc-Asturias miejsce 6529  :o

Calm Chaos miejsce 73  ;)

Heilbronn University Team miejsce 1386 :(

Hellas - Greece - University of Athens - Department of Physics  miejsce 631  :(

JusticeRadio  miejsce 5229  :o

ObDoHe  miejsce 4971  :o

Team.Philou.Canaillou  miejsce 21229  :o  :o

The Scottish Boinc Team miejsce 19  ;)

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Mori

Przyjdą Chińczyki i wtedy pogadamy :P Poza tym obsada jest jaka jest - tym bardziej nie możemy dać ciała, bo to dopiero byłby wstyd!

KrzychuP

Cytat: Mori w 19 Maj 2010, 13:04
Przyjdą Chińczyki i wtedy pogadamy :P Poza tym obsada jest jaka jest - tym bardziej nie możemy dać ciała, bo to dopiero byłby wstyd!

Co racja, to racja!

G

Uwaga   :wth: na pewien drobiazg :wth: : otórz- mamy w Dokingu PM, a teraz ruszył wyścig From Cracow to Warsaw. Skutek jest taki, że moje pecety w momencie rozpoczęcia wyścigu mieliły zadania pobrane np. 3. dni wcześniej. Będą one zaliczone do PM , ale nie do wyścigu(!) gdyż nie spełniają warunku "pobrane i odesłane"w terminie 24-31. maja.
Co robić? Jeżeli death line pozwoli- można wstrzymać wykonywanie tych zadań po to aby doliczyć je po wyścigu. Dotyczy to również próbek pobranych przed 24.05.2010 ale nie rozpoczetych.  Jeżeli nie , trzeba je odesłać nieprzeliczone przerywając zadania. Ta druga ewentualność dotyczy głównie próbek pobranych, których przeliczanie jeszcze nie zostało rozpoczęte.
Poniewż moje kompy mielą mi już 2. czy 3. rundę na "starych" zadaniach, doliczam je do końca :attack:, a mój start formalnie opóźni się o kilkanaście godzin, mimo iż cały czas liczę Doking'a do PM.
Datę pobrania próbki można sprawdzić np. w managerze/w zakładce zadania/ wskazujemy próbkę i klikamy na przycisk właściwości. :book:

     

Troll81

a to my pilnujemy na wyścigu terminu pobrania próbek???

Tomasz R. Gwiazda

ale wyscigi na boincstats nie maja chyba takich zasad jak PG i nie patrza kiedy kto sciagnal zadanie

G

Jeżeli tak , to nastepnym razem zablokuję na kompach zadania z tygodnia i odeślę je podczas wyścigu. Ciebie Tomku i tak nie przeskoczę , ale innych - kto wie?

     

Troll81

wiele teamów tak robi. Ale wyścigów teraz jest tyle że jak bierzesz udział we wszystkich to nie zdązysz zrobić zbyt dużego zapasu....

Tomasz R. Gwiazda

hmm moje zaangazowanie w tym projekcie zdecydowanie zmalolo :)
W ogolnych statystykach to moze i wysoko jestem, ale np w PM jest dwoch bardziej ambitnych :)

G

A kto zna te zasady i kto je ustala - na stronie http://pl.boincstats.com/bam/challenges.php  pisze. że organizatorem wyścigu jest B@P?

       

Tomasz R. Gwiazda

my tylko zglaszamy projekt, nazwe i czas
a reguly sa takie same dla wszystkich wyscigow organizowanych przez boincstats

apohawk

Albo coś ze mną nie tak, albo nie widzę żadnych punktów w tym wyścigu. :-\
No good deed goes unpunished.

Peciak

Ale gdzie są wyniki bo coś nic nie widać  :ph34r:

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Mori

http://boincstats.com/forum/forum_thread.php?id=5527

FAIL :(

G

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 24 Maj 2010, 19:29
my tylko zglaszamy projekt, nazwe i czas
a reguly sa takie same dla wszystkich wyscigow organizowanych przez boincstats

Jeżeli tak , to proponuje dla bezpieczeństwa założyć, że zasady punktowania są podobne jak w PrimeGrid.

       

Troll81

Tylko że żeby tak było musielibyśmy mieć dostęp do ich baz danych na serwerze. No way  :no:

G

Cytat: Troll81 w 26 Maj 2010, 00:01
Tylko że żeby tak było musielibyśmy mieć dostęp do ich baz danych na serwerze. No way  :no:

Nie - no bez jaj!
Zasady wyścigu musza być czytelne i znane z góry. Inaczej to nie ma sensu...

       

Mori

Cytat: G w 25 Maj 2010, 23:50Jeżeli tak , to proponuje dla bezpieczeństwa założyć, że zasady punktowania są podobne jak w PrimeGrid.
No ale na BS "od zawsze" było tak, że liczyły się po prostu próbki oddane w czasie trwania projektu, niezależnie od tego, kiedy pobrane, prawda? Jakby na to nie patrzeć, oni po prostu pobierają dane o punktach drużyny i na tej podstawie sobie wynik obliczają...

Troll81


G

OK- rozumiem, że PrimeGrid było wyjątkiem... :book:

     

Troll81

Wyścigi PrimeGrid były organizowane przez adminów tego projektu :D więc mieli dostęp do bazy :D

RAD-Poland

#37





Poz
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.

___Nazwa_drużyny__
BOINC@Poland
The Scottish Boinc Team
BOINC Magyar Vilag
Calm Chaos
JusticeRadio
Birmingham Area Researchers
Zuki
ObDoHe
Ostoennen
Heilbronn University Team
Boinc-Asturias
Hellas - Greece - University of Athens - Department of Physics
Team.Philou.Canaillou

_-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

_Punkty__

713.717
134.669
29.387
3.729
2.314
1.763
806
805
578
407
0
0
0




Małe podsumowanie na półmetku, wyniki na podstawie statów projektu aktualizowanych co 6 godzin
wyniki w miarę wiarygodne pierwsze dane (startowe)  10 minut po oficjalnym rozpoczęciu wyścigu
ciekawe czy wskazany EDIT:drugi zespół stanowi dla nas zagrożenie w tym wyścigu ?  :)
PS. nie wiem jak wyświetla się wam ten wykresik generowany bezpośrednio z url'a  chart.apis.google.com
(pierwszy test online i już wpadłem w ograniczenie 2k danych) :(

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

AiDec

Gdzie nawet Willy nie daje rady, tam RAD da RADe :). Wykres wyswietla sie calkiem prawidlowo - gites robota RAD :).



Btw, mozesz wrzucic wykres (ew. linka) na boincstats: http://pl.boincstats.com/bam/challengeChat.php?chid=31



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

apohawk

RAD  :fright: :respect:

Przekleiłbym urla do tego obrazka do chatu wyścigu, gdyby nie ta strzałka  XD
No good deed goes unpunished.