Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Powolny net

Zaczęty przez tito, 02 Czerwiec 2010, 19:59

tito

Hejka.
Panowie pomocy.
Mam neta z kablówki (jaki by nie był ale jest). Net jest rozprowadzany po domu przez sieć WiFi. Na dwu kompach wszystko jest OK, lecz na trzecim, który podłączyłem do sieci w akademiku net stał się strasznie powolny. Dość powiedzieć, że otwarcie googli to jakieś 15 sekund.
Jakimi programami przeskanować kompa? Narazie Avast 5 oraz windows defender niczego nie znalazły.
A może jakieś inne pomysły?

OxyOne

1. kablówka -> wifi w domu - 2 kompy OK
2. Trzeci komp podłaczony w akademiku /dom = akademik?/
3. Jezeli to w obrebie jednej sieci lokalnej to:
a. jaka siec i jak podzieliłes ja, jaki zakres IP /w jakiej klasie/, DNS łacznie z GW.
b. jaki router i jakie ustawienia.
itd
etc

Potter nie jestem musisz nam pomóc.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

tito

Sorry - masz rację powinienem więcej napisać. Żona mi tyle rzeczy dowaliła, że pisałem na szybkiego.
W domu były podłączone 3 kompy przez router Pentagram Cerberus i wszystko było OK.
Jako, że robię obecnie kursy, a życie bez kompa to kara XD więc zabrałem do akademika (gdzie mieszkam przez czas kursu) jeden z kompów. Po powrocie zauważyłem totalny spadek prędkości otwierania czegokolwiek, ale, że byłem tylko parę chwil w domu to olałem sprawę.
Ale po kolejnym powrocie stwierdziłem, że taki net to porażka i co oni sobie w kablówce myślą, więc przeprowadziłem parę testów, które wykazały co następuje:
- 2 kompy które pozostały w domu pracują normalnie
- komp który chodzi wolniej ma lagi nawet na połączeniu z routerem (strona zarządzania routerem otwierana w przeglądarce - wykazuje podobną prędkość działania jak strony internetowe: czyli żadną :(
- pingi do routera są wszędzie podobne tj 1-2 ms
- pingi do stron internetowych wszędzie są podobne 25-80ms
- prędkość połączenia to 48 Mbps
- siła sygnału znakomita
W domu IP kompów w sieci mam na stałe 192.168.1.x
Ustawienia w routerze niezmieniane od początku sieci - czyli takie same jak przed wyjazdem.

[PBT] Horpah

przeskanować możesz jeszcze tym
http://normanasa.vo.llnwd.net/o29/public/Norman_Malware_Cleaner.exe
ale nie sądzę by to była wina robactwa

Tomasz R. Gwiazda

cmd
ipconfig /flushdns

OxyOne

sprawdz jakie masz ip, gw, dns czy cos sie nie zmieniło

dla sprawdzenia poprawy wstaw dns providera

np.
IP       192.168.1.2
Mask  255.255.255.248    - ustaw maske do swojej

DNS    192.168.1.1
           62.179.1.62  - dns UPC

Sprawdz ipconfig jak pisał Tomek
Przeoraj system antyvirem, zainwestuj w firewall np Comodo

jak nie pomoże szukamy dalej
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

tito

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 02 Czerwiec 2010, 21:52
cmd
ipconfig /flushdns

Pomogło o tyle, że strony ładują się szybciej. Natomiast pliki np video idą ciągle jakieś 2 razy dłużej niż na kompach obok.

Cytat: OxyOne w 02 Czerwiec 2010, 22:25
sprawdz jakie masz ip, gw, dns czy cos sie nie zmieniło

dla sprawdzenia poprawy wstaw dns providera

np.
IP       192.168.1.2
Mask  255.255.255.248    - ustaw maske do swojej

DNS    192.168.1.1
           62.179.1.62  - dns UPC

Sprawdz ipconfig jak pisał Tomek
Przeoraj system antyvirem, zainwestuj w firewall np Comodo

jak nie pomoże szukamy dalej
To mam na sztywno ustawione. DNS oczywiście od providera.
Zainwestować to wolałbym w hardware = RAC increase XD
Norman zaproponowany przez Horpaha również nic nie znalazł.
Ogólnie tak jak teraz chodzi już może być - moje wymaganie nie są zbyt duże. Zresztą za parę godzin wyjeżdżam odeskortować rodzinkę w góry i nie będę miał czasu na kombinowanie. Jak wrócę to coś sobie jeszcze pogrzebie w ustawieniach routera/sieci.
Anyway wielkie dzięki za pomoc, bo nie uwierzycie jak te strony się wolno otwierały...

Troll81

ipconfig /relase
ipconfig /renew

do tego
ipconfig /flushdns
net stop dnscache
net start dnscache

zaciągałeś ostatnio jakieś updaty ze strony microshita?

tito

Cytat: Troll81 w 03 Czerwiec 2010, 12:32
...

zaciągałeś ostatnio jakieś updaty ze strony microshita?

To, że jestem poszkodowany na umyśle (marynarz) nie oznacza, że jestem głupi. Z poprawkami zawsze czekam, aż pojawi się service pack i ktoś to przetestuje.
Co do powyższych opcji - nie pomogło. Dam se na wstrzymanie, BOINC działa i to najważniejsze. A po następnym rejsie walne formata i będzie gucio.

S6X

Jaki system masz na tym trzecim kompie, jak viste albo 7 to może spróbuj tego:

CytatDisable TCP Auto-Tuning to Solve Slow Network (Vista / Windows 7 / Windows 2008)
Thursday, 21 June 2007 13:17 Misha Hanin
E-mail

When Windows Vista is connected to high speed broadband Internet connection, there may be some incompatibilities and conflict problem or error such as the following:

    * Poor intermittent network performance.
    * Slow network loading.
    * Unable to open and load some websites or webpages using Internet Explorer or Firefox, where the blue loading bar keeps running for a long time, but the pages fail to load.
    * Java applets fail to download and open.
    * Cannot receive email or download from POP3 mail server by email clients such as Thunderbird. No mail arrived although users may see the message "receiving 1 of 3 messages", and eventually the receiving process will time out with the error number 0×800CCC19 timeout.
    * Slow email sending or retrieval using Thunderbird and other clients.



The symptoms exist due to the new re-written TCP stack in Windows Vista that aims to take full advantage of hardware advances such as gigabit networking. Among the new feature in Windows Vista TCP/IP is Receive Window Auto-Tuning Level for TCP connections. TCP AutoTuning enables TCP window scaling by default and automatically tunes the TCP receive window size for each individual connection based on the bandwidth delay product (BDP) and the rate at which the application reads data from the connection, and no longer need to manually change TcpWindowSize registry key value which applies to all connection. Theoretically, with TCP auto-tuning, network connection throughput in Windows Vista should be improved for best performance and efficiency, without registry tweak or hack. However, this is not always the case, and may cause some Internet related issues and problems.


The workaround or solution to the above problem is to disable the TCP/IP AutoTuning in Windows Vista. Disabling auto tuning of TCP Windows Size should not cause any negative effects, only that TCP Window Size will always at default value without ability to optimization to each connection. Anyway, if there is any side effect after turn off auto tuning, simply re-enable back it.

Check the state or current setting of TCP Auto-Tuning

1. Open elevated command prompt with administrator's privileges.
2. Type the following command and press Enter:

netsh interface tcp show global

The system will display the following text on screen, where you can check on the Auto-Tuning setting:

Querying active state...

TCP Global Parameters
———————————————-
Receive-Side Scaling State : enabled
Chimney Offload State : enabled
Receive Window Auto-Tuning Level : normal
Add-On Congestion Control Provider : none
ECN Capability : disabled
RFC 1323 Timestamps : disabled

Disable TCP Auto-Tuning

1. Open elevated command prompt with administrator's privileges.
2. Type the following command and press Enter:

netsh interface tcp set global autotuning=disabled

Enable TCP Auto-Tuning

1. Open elevated command prompt with administrator's privileges.
2. Type the following command and press Enter:

netsh interface tcp set global autotuning=normal

tito

Fakt mam vistę na tamtych jest XP.
Spróbowałem tego tricku - niestety nie zadziałał. Jednakże zauważyłem, że druga opcja "chimney offload state jest disabled". Chwilowo brak czasu na próby, bo wyjeżdżam na kilka dni. Jak wrócę to popróbuję.
Dzięki za sugestie :)

tito

Krótka wyprawa w góry pozytywnie wpłynęła na mój mózg (tj zostawiłem tam rodzinę i mam mnóstwo czasu dla siebie XD  ).
Rozwiązanie mojego problemu - uaktualnienie sterowników od WiFi.
Dlaczego tak? - nie wiem, ale działa już normalnie tj tak jak nasza "kochana" kołobrzeska kablówka pozwala.

EDU Enthusiast

Ja bym poradzil jak tylko mozesz podepni sie kablem cat5e pod ap a wi-fi zostaw dla laptopow.

Ustaw static ip config i dns bys nie musial pytac sie swojego routera za kazdym razem z szybszym wydostaniem sie poza lan.

a co do sygnalu

48MBit/s nie jest zle ale nie jest tez dobrze
zalecam ci sprawdzic na jakich channelach sa sieci na 2.4GHz i ustawic na najwolniejszym pasmie (pamietaj sygnal .11g zpropaguje sie na kilku channelach wiec mniej ok 2 + i - wolne albo najwolniejsze) ustaw AP jak najwyzej sie da <2 antenki pomoga ci jesli masz miejsca w ktorych zanika sygnal poprzez echo cancellation>

tito

Cytat: EDU Enthusiast w 09 Czerwiec 2010, 14:34
Ja bym poradzil jak tylko mozesz podepni sie kablem cat5e pod ap a wi-fi zostaw dla laptopow.
...
No właśnie ja w domu mam tylko 3 laptopy - żadnego desktopa..
Cytat: EDU Enthusiast w 09 Czerwiec 2010, 14:34
...

Ustaw static ip config i dns bys nie musial pytac sie swojego routera za kazdym razem z szybszym wydostaniem sie poza lan.
.

Mam tak zrobione.
Reszta bez znaczenia, bo mój provider daje mi 1,5/0,256. A tamto to był problem Visty i sterowników.