2010.07: Climateprediction.net

Zaczęty przez Bober, 08 Czerwiec 2010, 21:01

Co liczymy w lipcu?

ABC@home
2 (2.7%)
AlmereGrid
0 (0%)
AQUA@home
0 (0%)
Chess960@home
0 (0%)
Climateprediction.net
22 (29.7%)
Collatz Conjecture
3 (4.1%)
Cosmology@home
0 (0%)
DNETC
3 (4.1%)
DrugDiscovery@Home
0 (0%)
DynaPing
0 (0%)
EDGeS@Home
0 (0%)
FreeHAL@home
0 (0%)
Goldbach's Conjecture Project
0 (0%)
GPUGRID
0 (0%)
IBERCIVIS
0 (0%)
Leiden Classical
1 (1.4%)
Malaria Control
0 (0%)
MicroFluids@home
0 (0%)
MilkyWay@home
1 (1.4%)
PicEvolvr
0 (0%)
POEM@home
21 (28.4%)
PrimeGrid
3 (4.1%)
Quake Catcher Network (QCN)
0 (0%)
QMC@home
1 (1.4%)
RALPH@home
0 (0%)
RNA World
1 (1.4%)
Rectilinear Crossing Number
0 (0%)
Rosetta@home
9 (12.2%)
RSA Lattice Siever
0 (0%)
SETI@home
1 (1.4%)
SETI@home Beta
0 (0%)
SIMAP
0 (0%)
Spinhenge@home
1 (1.4%)
SZTAKI Desktop Grid
0 (0%)
UCT: malariacontrol.net
0 (0%)
Vtu@home
0 (0%)
WEP-M+2 Project
0 (0%)
Yoyo@home
5 (6.8%)

Głosów w sumie: 74

Głosowanie skończone: 26 Czerwiec 2010, 21:01

RAD-Poland

#160
A jest wybór ?
Od kilku dni projekt udostępnia tylko próbki UK Met Office FAMOUS
Wszystkie inne podprojekty i ich aplikacjie zostały usunięte.
http://climateapps2.oucs.ox.ac.uk/cpdnboinc/apps.php
http://climateapps2.oucs.ox.ac.uk/cpdnboinc/server_status.html

EDIT: jak na razie liczą się poprawnie i nawet dość często odsyłają tzw strużki (czyt. wyniki cząstkowe)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

ksysju

Hi

Projekt spada na psy. Jeden podprojekt tylko czynny, Jakieś "reached daily quota of 1 tasks" mi wyskakuje, pod linuksem wu się wywalaja. Poprostu jest do D.

Coś w nie najlepszym okresie zostało climate projektem miesiąca.

ksysju

Tomasz R. Gwiazda

QF tez mial ciezki poczatek jako PM :) ale jakos sie ulozylo
ale fakt, cos dziwny zbieg okolicznosci ze co jest u nas PM zaczyna miec problemy :D

Troll81


kempler

Akurat jest czas gdy pierwsze modele HadSM3 i HadAM3P przechodzą na emeryturę ponieważ  zgromadziły ogromną/wystarczającą ilość danych. Jednocześnie wraca Millenium/FAMOUS. Powstanie także nowy model hybrydowy.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

sebek_sp

Cytat: RAD-Poland w 01 Lipiec 2010, 20:35
Od kilku dni projekt udostępnia tylko próbki UK Met Office FAMOUS
Wszystkie inne podprojekty i ich aplikacjie zostały usunięte.

Mi udało się wyrwać chyba 28 czerwca HadSM3 Slab Model 6.07

sebek_sp

Jak/kiedy otrzymam pierwsze punkty Climate? Jak przeliczę iks procent? Lub iks lat z próbki?

sebek_sp

Przeliczyłem 1,284% WU i nie wciąż nie mam punktów zaczynam się niepokoić. Liczę HadSM3 Slab Model 6.07. Kiedy otrzymam pierwsze punkty?

RAD-Poland

#168
@sebek_sp
spokojnie już jesteś blisko pierwszego punktowanego checkpoint'a (checkpoint = trickle = strużka)
ostatnio przeliczony przeze mnie model HadSM3 składał się z 72 trickles => 1 trickle = ~1,39%

EDIT:
podczas tego PM załapałem się na kilka tych modeli, na podstawie czasu obliczeń wyszło mi że pierwsza trickle odesłana była przy ~1,36%
EDIT 2:widzę ze pierwsza strużka poszła - teraz czekać na punkty ;)
CytatLatest Trickles Received
Time Sent (UTC)
03 Jul 2010 11:32:56
Host ID
1084098
Result ID
11040220
Result Name
hadsm3dhet2_jqw7_006597849_2
Phase
1
Timestep
10,802
CPU Time (sec)
49,452
Average (sec/TS)
4.5780

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

sebek_sp

Już są pierwsze punkty. Na statsach jeszcze ich nie ma, ale na stronie projektu już są. Ulżyło mi. W rankingu będę bardzo daleko :/

Edit: może nawet ostatni :)

AiDec

Zawsze ktos musi byc ostatni i zawsze ktos jest pierwszy :). Na szczescie w BOINC`u nie ma znaczenia ze jestes ostatni - tutaj kazdy jest wygranym. Kazdy uwzgledniony w statystykach wygrywa z milionami osob w ogole nie wspierajacych BOINC :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

PanStaszek



"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

PMG

Jeżeli nie wiecie czy przeliczyliście już do końca strużki to akurat w climacie z tego co pamiętam jest bardzo dobrze to pokazane w wygaszaczu. Trzeba uruchomić animację i jakimiś klawiszami (nie pamietam jakimi - są opisane) włączyć pokazywanie stytstyk. Tam jest informacja ile dni już przerobiło.

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

apohawk

SIMAP rzucił w tym miesiącu tyle próbek, że spokojnie mógłby być projektem miesiąca  XD Szkoda, że nie da się takiego urodzaju przewidzieć z miesięcznym wyprzedzeniem  ::)
No good deed goes unpunished.

goofyx

Cytat: apohawk w 07 Lipiec 2010, 09:05
SIMAP rzucił w tym miesiącu tyle próbek, że spokojnie mógłby być projektem miesiąca  XD Szkoda, że nie da się takiego urodzaju przewidzieć z miesięcznym wyprzedzeniem  ::)
Aż miło :D
Ale zrezygnowałem z SIMAPa na razie <- DDM liczę wszędzie.

Troll81

A ja tam piorę SIMAP ile wlezie. Trza go w końcu dociągnać do 50k :D

goofyx

Gdyby nie fakt, że tak dobrze policzył mi DDM to bym został przy SIMAPie <- ale skoro mam TOP2 w PL w DDM to może zaatakuje TOP1 pod koniec miecha :)

apohawk

Ponieważ magiczną barierę w SIMAPie już pokonałem, więc postanowiłem zapunktować w klasyfikacji. Ściągnęło mi parę próbek na 10 dni liczenia non-stop każda i przy okazji zapchało pobieranie zadań CPU dla SIMAPa. Patrzę na grafikę na jedno z zadań FAMOUS, a to liczy pogodę na lata 1599-1799  XD
No good deed goes unpunished.

33oliver

A ja chciałem przyłączyć laptopa do climate z poziomu BM bo jestem na wakacjach i otrzymałem info, że:" ten projekt jest tymczasowo niedostępny" - coś wiecie na ten temat? Nie mam czasu na szukanie info na ten temat teraz......

apohawk

Podłączyłem właśnie jednego kompa, ale nie przez BAM. Jak dla mnie jest dostępny ;)
No good deed goes unpunished.

AiDec

Cytat: 33oliver w 10 Lipiec 2010, 10:10
A ja chciałem przyłączyć laptopa do climate z poziomu BM bo jestem na wakacjach i otrzymałem info, że:" ten projekt jest tymczasowo niedostępny" - coś wiecie na ten temat? Nie mam czasu na szukanie info na ten temat teraz......

Probuj raz na jakis czas - kiedys w koncu zatrybi (climate miewa czkawki). A jak potrzebujesz natychmiast, to podlacz sie do projektu bezposrednio.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

apohawk

Co ile faz, kroków, procent, cokolwiek, "trickle" próbki FAMOUS przyznają jakieś punkty? Mam już 3 "trickles", 1,917% postępu i 0 punktów za to.
http://climateapps2.oucs.ox.ac.uk/cpdnboinc/result.php?resultid=11555456
No good deed goes unpunished.

ksysju

Hi

Strużka jest co jeden przeliczony rok i za nią jest punktacja.

Climate miewa czasami opóźnienia.  Wczoraj puszczałem 4 całe wu i też jeszcze nic.
ksysju

apohawk

Ok, dzięki. Zobaczymy kiedy łaskawie przyznają punkty.
No good deed goes unpunished.

Hani

i7 860/Linux64 (stacjonarka) i Core2duo/XP32 (w lapku) climate punktuje podobnie /24h :)
Wypas projekt :P  :wth:


apohawk

Dajcie mi kalendarz na rok 1636, bo ja się nie znam  ???
No good deed goes unpunished.

Szopler


Arthusp

#187
:attack:

sebek_sp

Komputer nie chodzi 24h/7d, trochę się surfuje trochę gra :) i w 20 dni naliczyło mi dopiero 13,7% Więc wynika z tego, że wpakowałem się na 5 miesięcy w climate :/

Tomasz R. Gwiazda

a co sie dzieje z probkami ktore sie abortuje ? w calosci ktos od nowa je liczyc bedzie?

33oliver

ani mi się śni abortować jakakolwiek próbkę, po co? po to by być gotowym na kolejny wyścig w kolejnym miesiącu?

a gdzie sens samego liczenia dla liczenia a nie dla punktów?

sam mam tak wszystko wyliczone z czasem, że i tak zahaczam o kolejny miesiąc.... i pewnie nie jeden z nas tak ma.....

legis

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 21 Lipiec 2010, 16:43
a co sie dzieje z probkami ktore sie abortuje ? w calosci ktos od nowa je liczyc bedzie?
dokładnie tak ja piszesz

przemex

Cytat: legis w 21 Lipiec 2010, 23:29
Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 21 Lipiec 2010, 16:43
a co sie dzieje z probkami ktore sie abortuje ? w calosci ktos od nowa je liczyc bedzie?
dokładnie tak ja piszesz

Czyli liczydłowi są udupieni do zakończenia próbek jeśli liczą nie tylko dla punktów ... Jeśli liczyli dla punktów to też są udupieni bo w innym projekcie w jeden dzień zarobili by tyle co tu w miesiąc.

Jedno mnie tylko zastanawia, ale może ja jakiś nieprzystosowany jestem i wszędzie wietrzę podstęp ...

Najwięksi agitatorzy i krzykacze nie przeliczyli praktycznie nic w climate:
troll http://boincstats.com/stats/user_graph.php?pr=cpdn&id=80254
pigu http://boincstats.com/stats/user_graph.php?pr=cpdn&id=451259
Nie chce mi się już więcej linków podawać, ale wystarczy sobie polookać kto agitował za climate i ile przeliczył.

Po co mieli liczyć jak wiedzieli że na tym projekcie punktów nie ma, spowolnienie innych daje szansę na wskoczenie wyżej w rankingu drużyny, lepiej liczyć coś co punktuje, a tamci będą jeszcze doliczać climate dla idei przez kolejne pół miesiąca ... Jakie to typowo polskie :)

Szkoda tylko że w wyścigu poem jesteśmy na dalekim miejscu, a mogło być tak pięknie...



apohawk

Do Szkotów brakuje nam ok. 7k. Po wyścigu w PG spróbuję ich przegonić. Gdyby nie obfitość SIMAP, to bym dołożył sporo więcej do POEM, ale mam priorytety.

Hmm.. faktycznie się Trollu nie stara, "climatowi się należy", a sam ledwo pół próbki ruszył.  %)
No good deed goes unpunished.

33oliver

Cytat: przemex w 22 Lipiec 2010, 20:04
Cytat: legis w 21 Lipiec 2010, 23:29
Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 21 Lipiec 2010, 16:43
a co sie dzieje z probkami ktore sie abortuje ? w calosci ktos od nowa je liczyc bedzie?
dokładnie tak ja piszesz

Czyli liczydłowi są udupieni do zakończenia próbek jeśli liczą nie tylko dla punktów ... Jeśli liczyli dla punktów to też są udupieni bo w innym projekcie w jeden dzień zarobili by tyle co tu w miesiąc.

Jedno mnie tylko zastanawia, ale może ja jakiś nieprzystosowany jestem i wszędzie wietrzę podstęp ...

Najwięksi agitatorzy i krzykacze nie przeliczyli praktycznie nic w climate:
troll http://boincstats.com/stats/user_graph.php?pr=cpdn&id=80254
pigu http://boincstats.com/stats/user_graph.php?pr=cpdn&id=451259
Nie chce mi się już więcej linków podawać, ale wystarczy sobie polookać kto agitował za climate i ile przeliczył.

Po co mieli liczyć jak wiedzieli że na tym projekcie punktów nie ma, spowolnienie innych daje szansę na wskoczenie wyżej w rankingu drużyny, lepiej liczyć coś co punktuje, a tamci będą jeszcze doliczać climate dla idei przez kolejne pół miesiąca ... Jakie to typowo polskie :)

Szkoda tylko że w wyścigu poem jesteśmy na dalekim miejscu, a mogło być tak pięknie...

i pomyśleć, że m.in. dla takiego trrola inni liczą DynaPing - nooooo ale przecież liczymy w szczytnym celu - dla drużyny!!!!!

Tomasz R. Gwiazda

majac 1-2 maszyny to wiele zwojowac nie mozna
ja to moge troche zaszalec i jak widac szaleje :)

33oliver

na jednej maszynie liczę climate - 15 miejsce w PM i ponad 60k pkt - mało zwojowałem? dla niektórych pewnie tak, ale co powiedzieć jak ktoś ma 2,5k pkt?

Mori

Cytat: przemex w 22 Lipiec 2010, 20:04Jeśli liczyli dla punktów to też są udupieni bo w innym projekcie w jeden dzień zarobili by tyle co tu w miesiąc.
W jakim projekcie CPU zarobiłbym z moją maszyną w jeden dzień tyle, co w CPDN zarobię w miesiąc? Bo ja widać jakieś żałośnie słabo punktujące projekty liczę, jak mogę robić E5200 30-40k na dobę...

Cytat: przemex w 22 Lipiec 2010, 20:04Nie chce mi się już więcej linków podawać, ale wystarczy sobie polookać kto agitował za climate i ile przeliczył.
A co to, teraz rozliczenie? To może do każdego PMu policzymy, a jak za mało ktoś przeliczył to go powiesimy? Ponoć to zabawa miała być, ale robi się groźnie...

Cytat: przemex w 22 Lipiec 2010, 20:04Po co mieli liczyć jak wiedzieli że na tym projekcie punktów nie ma, spowolnienie innych daje szansę na wskoczenie wyżej w rankingu drużyny, lepiej liczyć coś co punktuje, a tamci będą jeszcze doliczać climate dla idei przez kolejne pół miesiąca ... Jakie to typowo polskie :)
OMG, za dużo fantastyki?

Cytat: przemex w 22 Lipiec 2010, 20:04Szkoda tylko że w wyścigu poem jesteśmy na dalekim miejscu, a mogło być tak pięknie...
Szkoda tylko, że to nie POEM jest PM, ale niektórzy nie pamiętają o tym ;)

Tomasz R. Gwiazda

ja mowie tylko ze jak sie malo maszyn i sie liczy inne projekty to nagle ciezko je stopowac i liczyc co innego bo akurat wygralo PM

kempler

Cytat: przemex w 22 Lipiec 2010, 20:04

Jedno mnie tylko zastanawia, ale może ja jakiś nieprzystosowany jestem i wszędzie wietrzę podstęp ...

Najwięksi agitatorzy i krzykacze nie przeliczyli praktycznie nic w climate:
troll http://boincstats.com/stats/user_graph.php?pr=cpdn&id=80254
pigu http://boincstats.com/stats/user_graph.php?pr=cpdn&id=451259
Nie chce mi się już więcej linków podawać, ale wystarczy sobie polookać kto agitował za climate i ile przeliczył.

Po co mieli liczyć jak wiedzieli że na tym projekcie punktów nie ma, spowolnienie innych daje szansę na wskoczenie wyżej w rankingu drużyny, lepiej liczyć coś co punktuje, a tamci będą jeszcze doliczać climate dla idei przez kolejne pół miesiąca ... Jakie to typowo polskie :)

Szkoda tylko że w wyścigu poem jesteśmy na dalekim miejscu, a mogło być tak pięknie...
Poważnie ?  |-?
Ja też często glosowałęm i mówiełem o CPDN a mam marne 3,5k na 2 kompach, na stos mnie....

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....