Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

2010.07: Climateprediction.net

Zaczęty przez Bober, 08 Czerwiec 2010, 21:01

Co liczymy w lipcu?

ABC@home
2 (2.7%)
AlmereGrid
0 (0%)
AQUA@home
0 (0%)
Chess960@home
0 (0%)
Climateprediction.net
22 (29.7%)
Collatz Conjecture
3 (4.1%)
Cosmology@home
0 (0%)
DNETC
3 (4.1%)
DrugDiscovery@Home
0 (0%)
DynaPing
0 (0%)
EDGeS@Home
0 (0%)
FreeHAL@home
0 (0%)
Goldbach's Conjecture Project
0 (0%)
GPUGRID
0 (0%)
IBERCIVIS
0 (0%)
Leiden Classical
1 (1.4%)
Malaria Control
0 (0%)
MicroFluids@home
0 (0%)
MilkyWay@home
1 (1.4%)
PicEvolvr
0 (0%)
POEM@home
21 (28.4%)
PrimeGrid
3 (4.1%)
Quake Catcher Network (QCN)
0 (0%)
QMC@home
1 (1.4%)
RALPH@home
0 (0%)
RNA World
1 (1.4%)
Rectilinear Crossing Number
0 (0%)
Rosetta@home
9 (12.2%)
RSA Lattice Siever
0 (0%)
SETI@home
1 (1.4%)
SETI@home Beta
0 (0%)
SIMAP
0 (0%)
Spinhenge@home
1 (1.4%)
SZTAKI Desktop Grid
0 (0%)
UCT: malariacontrol.net
0 (0%)
Vtu@home
0 (0%)
WEP-M+2 Project
0 (0%)
Yoyo@home
5 (6.8%)

Głosów w sumie: 74

Głosowanie skończone: 26 Czerwiec 2010, 21:01

Troll81

Climate jeszcze nigdy nie był PM :D a należy mu się jak psu micha  :arrr:

Pigu


simonic

Teraz jestem za climate, choć dzięki PM poznałem bliżej Docking@home i ... obecnie jest to mój ulubiony projekt :)


apohawk

Docking okazał się fajniejszy niż go zapamiętałem. simonic, jeśli jeszcze nie zagłosowałeś, to może zagłosujesz na POEM? Kolejny białkowiec, z którym można by się przez miesiąc zapoznać.
No good deed goes unpunished.

simonic

Głos już oddany za climate :)


Mori

I bardzo dobrze! Teraz klimat, za miesiąc będziecie lobbować za POEMem.

Troll81

Popieram :d POEM za miesiąc :D

G

A może pomożemy Denatce?
Chopaki by się ucieszyli.

       

Mori

U mnie jakoś dnetc źle działał na GPU :/ Poza tym to i tak skierowane głównie do osób z grafami, więc równie dobrze można MW liczyć jako PM :)

emik

Cytat: Troll81 w 15 Czerwiec 2010, 10:48
Popieram :d POEM za miesiąc :D

przypominam, że w lipcu jest całomiesięczny wyścig w POEM - głosować


Troll81

Wyścig a PM to dwie różne sprawy :D

apohawk

Co nie znaczy, że nie można ich czasem połączyć. Ten miesięczny wyścig w POEM to doskonała okazja, ale CPDN pewnie wszystko popsuje.  :-\
No good deed goes unpunished.

Troll81

Dlaczego posuje :D ci co chcą się ścigać policzą POEM a ci którym zalezy na wspieraniu projektu miesiąca policzą PM :D

przemex

Liczenie klimatu jest bez sensu, nigdy się nie da przewidzieć wybuchu wulkanu czy innych czynników wpływających na klimat ... Poza tym te próbki po kilkaset godzin - dziękuję.

Głosik na POEM.



Troll81

Climate nie ma tego przewidywać. Ma pomóc w zrozumieniu co się stanie gdy temperatura podniesie się/ obniży. Które tereny zostaną zagrozone występowaniem tornad a które zostana nawiedzone przez powodzie. Jakie uprawy zmarnieją a jakie zaczną się opłacać.

jeśli ktos mysli że climate ma przewidywać pogode to jest w błędzie. poczytajcie o tym projekcie. mamy naprawde doskonałe tłumaczenie na wiki. A według mnie warto wiedzieć że ziemniaki będą się opłacać w norwegii a polska stanie się idealnym miejscem do uprawy winogron. Że niedługo warto zainwestować w uprawę oliwek we francji a truskawek w finlandii. Że kupno doku nad morzem w holandii to głupota i że inwestowanie w kurort narciarski w górach sowich to samobójstwo. To sa ważne pytania gospodarcze. odpowiedzi na nie pozwola uniknąć klęski rolnej a co za tym idzie zwyzkowaniu cen żywności. Da inwestorom szanse na przystosowanie się do warunków klimatycznych zanim one nas dotkną. A o wpływie klimatu na gospodarkę nie trzeba cyba nikogo przekonywać. A ze słabą gospodarkę i inne problemy ida w odstawke. Jak chlep podrożeje o 50% to bedziemy mieli inne zmartwienia na głowie niż rak albo reakcje kwantowe.....

przemex

Cytat: Troll81 w 17 Czerwiec 2010, 12:35
Climate nie ma tego przewidywać. Ma pomóc w zrozumieniu co się stanie gdy temperatura podniesie się/ obniży. Które tereny zostaną zagrozone występowaniem tornad a które zostana nawiedzone przez powodzie. Jakie uprawy zmarnieją a jakie zaczną się opłacać.


Tym bardziej nieprzydatny projekt skoro nie wiadomo czy w przyszłości się podniesie/obniży... poza tym w grudniu 2012 przyleci Nibiru i cale obliczenia climate można będzie o kant d.. roztłuc  ;D



Troll81

Climate jeszcze nigdy nie był projektem miesiąca a jest to jeden z najstarszych projektów platformy. Wpadałoby go po prostu policzyc choc raz....

apohawk

#57
A kiedy SIMAP był projektem miesiąca?

Liczyć pogodę w 1830 albo szukać leków, wybór należy do Ciebie?  XP

EDIT
SKB@P liczył CPDN cały maj, kosztem projektu miesiąca (Docking). CPDN dostał już dosyć.  XP
No good deed goes unpunished.

Szopler

Nie ma sensu żeby SIMAP był projektem miesiąca bo ma próbki tydzień do półtora, a potem co? Drugi projekt z kolejki? Ci co chcą i tak liczą SIMAP a jak skończą się WU to przełączają na PM.

POEM i tylko POEM. Jest wyścig. Jak będzie PM to jest szansa że więcej osób weźmie przez to udział w wyścigu co da nam wyższe miejsce niż gdyby wyścig był w "innym trybie". Zresztą kto normalnie wziął by udział w miesięcznym wyścigu?!

apohawk

No niestety. CPDN ponoć się "należy"  :-\, więc na wiele w tym wyścigu chyba liczyć nie możemy. Chyba, że jednak zbierze się dość głosów dla POEM i upieczemy dwie pieczenie na jednym ogniu. Nie rozumiem dlaczego CPDN nie może poczekać.
No good deed goes unpunished.

mihal83


Troll81

Climate już dosyć długo "czeka"

Kret_polny

Przy ponad 5E3 userach widać pewną mobilizację by CPDN nawet z punktami z zeszłego głosowania nie został PM, to jest chyba najgorętszy miesiąc w historii PM.  XD

Mori

Cytat: przemex w 17 Czerwiec 2010, 15:06Tym bardziej nieprzydatny projekt skoro nie wiadomo czy w przyszłości się podniesie/obniży... poza tym w grudniu 2012 przyleci Nibiru i cale obliczenia climate można będzie o kant d.. roztłuc  ;D
Tak to w ogóle można se darować całe DC :P Poza tym tak samo taka Enigma to niezwykle nieprzydatny projekt, bo przecież to stare i w ogóle :P

apohawk

No to niech sobie CPDN poczeka jeszcze miesiąc, skąd ten pośpiech. Jest zorganizowany jakiś wyścig miesięczny w tym projekcie, że nie może już zaczekać?
No good deed goes unpunished.

Mori

Nie, bo ostatnio było oddanych sporo głosów na CPDN, które inaczej by przepadły. Trzeba było nie wybierać Kłantuma w zeszłym miesiącu, to teraz spokojnie by można było głosować na POEMa.

Troll81

Ano za każdym razem tak samo. Niech se poczeka. I tak czeka. Seciaże dostali PM to teraz pora na klimaciarzy. climate dostanie PM i będzie spokój.....

sebek_sp

Poczytałem sobie o Climate na forum. Przeraża mnie ten projekt :/ Długie deadliny, długie obliczenia, backupy, błędy ... Nie na moje nerwy. Jak wygra climate to będę liczył WCG i spróbuje swoich sił w sierpniu. Co do climate to może kiedyś w odległej przyszłości jak będę miał lepszy sprzęt, choć projekt uważam za ciekawy i dość pożyteczny.


Troll81

Jakie błędy?? Mnie chyba nigdy próbki nie wywalił.....

apohawk

Jakby Ci liczył próbkę dwa miesiące i potem zaczął liczyć od nowa, i tak dwa razy, to byś był ostrożniejszy :P
Takie jazdy tylko w CPDN.
No good deed goes unpunished.

Troll81

nigdy nie zaczynał mi próbki od nowa.... Długi deadline pozwala się zmieścić każdemu a co parę godzin checkpoint i przyznawanie punktów. Nawet jak nie doliczysz próbki to punkty zostają, i jest to chyba jedyny projekt gdzie punkty wędrują wraz z liczydłowym do nowej drużyny....

G

To ten projekt jest niebezpieczny. Odchodzący generuje zatem ujemne punkty dla drużny- nie wiem czy to jest OK?
A moglibyśmy np. pomóc denatce. Chopaki włożyli w ten projekt masę pracy no i widać już efekty...


       

Hani

Dam na msze (kiedyś) byle nie climate.


apohawk

No good deed goes unpunished.

G

Z tego co wiem, to denatca nie jest klimatyczna.
Ps.
A jak duży datek Synu chcesz złożyć?

       



Troll81


33oliver

Który Projekt ile ma punktów dowiemy się dopiero po zakończonym czasie głosowania czy można to już teraz podglądnąć gdzieś? :)

Arthusp

Cytat: 33oliver w 22 Czerwiec 2010, 17:45
Który Projekt ile ma punktów dowiemy się dopiero po zakończonym czasie głosowania czy można to już teraz podglądnąć gdzieś? :)

Dopiero po zakończeniu ankiety.

Chyba że znajdziesz "grupę trzymającą bazę" i sprawdzą Ci.
Albo pogadaj z Hani - widać, że może mieć jakieś wtyki  ;)
Cytat: Hani w 21 Czerwiec 2010, 22:49
Dam na msze (kiedyś) byle nie climate.

Troll81

Tajność wyników ma swoje uzasadnienie. Chodzi o to że ludzie głosowali na projekt który miał więcej głosów co powodowało efekt stada i w efekcie bywały potrzebne dogrywki bo zdarzył się remis. (np historia głosowania na SETI)

goofyx

Dlaczego na liście projektów nei widzę WCG <- chyba że jest już późno i te pare piwek działa :)