Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Win7 x64 tryb AHCI na IDE jak?

Zaczęty przez [PBT] Horpah, 16 Lipiec 2010, 15:13

[PBT] Horpah

Witam
mam poważny problem, poszukuję sposobu jak bez instalowania ponownie zmienić tryb obsługi z AHCI na IDE. Po zmianie tego w biosie już winda nie wstaje, jest bluescreen i restart. Czy ktoś wie co trzeba by zmienić w rejestrze ?

Troll81

Sorry ale pozostaje tylko reinstal systemu. niby mozna coś tam mieszac w rejestrze ale mi to nie zadziałało.

A po co ci przechodzic z lepszego trybu w gorszy??

mindc

#2
Cytat: Troll81 w 16 Lipiec 2010, 16:15
Sorry ale pozostaje tylko reinstal systemu. niby mozna coś tam mieszac w rejestrze ale mi to nie zadziałało.
nie trzeba reinstalować... można "naprawić"....

CytatA po co ci przechodzic z lepszego trybu w gorszy??
...czy tak do końca lepszy...?
...po wielokrotnych testach AHCI (bo niby NCQ i inne szmery bajery) pozostałem na IDE, ponieważ przy przerzucaniu danych między dyskami, system potrafił nieźle zamulić... co mnie doprowadzało do białej gorączki.... a na IDE, transfery te same... bez zamulania....


Troll81

AHCI pozwala na hot swapowanie dysków :D

[PBT] Horpah

AHCI może i coś tam lepszy, ale bios nagrywarki LG nie ma obsługi AHCI (mam oczywiście najnowszy oficjalny) i system widzi tylko jako napęd CD/DVD i żadne programy nie chcą nagrywać. Win7 daje sobie radę i mimo to nagrywa, ale wszystkie inne programy piszę że nie widzą nagrywarki. Dlatego chcę wrócić do IDE.

Troll81

Chyba lepiej oddać taką trefną nagrywarę i wsiąść jakąś która nie grymasi :D


toms83

AHCI Ci da tyle co nic, chyba że żonglujesz dysiorami albo ostro benchmarki katujesz ( coś tam lepiej jest, ale bez szału ).

Krzysiak

AHCI bardzo dużo daje szczególnie przy szybkich dyskach SSD


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

toms83

W benchmarkach owszem, ale jakbyś dostał system na ssd i sobie popracował to wątpię żebyś wyczuł różnicę między jednym a drugim.

Krzysiak

Akurat mam  porównanie na swoim kompie między
Patriot PS-100 32GB - Tragedia jak kogoś nie lubisz to możesz mu polecić
SSD Intel x25-v 40gb
SDD Votex 2 E 60gb - obecnie


Raid 0 3x Samsung F1 320 gb
Raid 0 3x Samsung F3 500 gb - obecnie


Więc wiem o czym piszę  ;D bo miałem i testowałem w praniu a testy też robiłem



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle: