CC <- Collatz coś tam ;)

Zaczęty przez goofyx, 26 Lipiec 2010, 21:38

goofyx

Znam zasady działania projektów co do przyznawania pkt.
Ale mam pytanie jakie wy macie kolejki w pendingu w zadaniach?
Ja mam teraz 20 stron po 20 WU <- czyli 400WU w kolejce czyli ok.300k pkt <- ze średnia 750pkt za WU.
Dziennie przybywa mi czasem nawet 2 strony <- wczoraj miałem 16stron.

Mori

Robert już przy okazji wyścigu w CC pisał o tym - to normalna sytuacja w tym projekcie.

Tomasz R. Gwiazda

CC ssie jak glupie,
akurat w tym jednym projekcie przydala by sie opcja limitowania taskow

X X X

Te same zadania trafiają na GPU i na CPU, a na dodatek mają długie terminy (żeby zdążyć na Pentium policzyć), więc jak masz pecha, to trafisz na skrzydłowego, który będzie liczyć 2 tygodnie i tyle musisz czekać na walidację. Ten problem ma znaczenie tylko kiedy zaczynasz, przy stałym liczeniu wielkość pendingu ulega stabilizacji.

apohawk

I tak jest lepiej niż w SETI pod tym względem.

Tomasz, w CC jest limit 150 zadań "in progress" na GPU. MW powinno przejść na limit 'per GPU' zamiast 'per CPU', byłoby sensowniej. Najczęściej mam pending w tym projekcie przez wingmanów liczących na CPU.
No good deed goes unpunished.

goofyx

Cytat: [GPU Force] Robert 7NBI w 26 Lipiec 2010, 21:58
Te same zadania trafiają na GPU i na CPU, a na dodatek mają długie terminy (żeby zdążyć na Pentium policzyć), więc jak masz pecha, to trafisz na skrzydłowego, który będzie liczyć 2 tygodnie i tyle musisz czekać na walidację. Ten problem ma znaczenie tylko kiedy zaczynasz, przy stałym liczeniu wielkość pendingu ulega stabilizacji.
Stabilizacji?
Licząc teoretycznie to powinienem mieć ok.310-340k pkt na dobę a mam "tylko" 220-250k pkt <- dlatego zacząłem liczyć CC na zmianę z MW ;) Tylko szkoda że w MW co chwile nie ma próbek :(


Cytat: apohawk w 26 Lipiec 2010, 22:12
I tak jest lepiej niż w SETI pod tym względem.

Tomasz, w CC jest limit 150 zadań "in progress" na GPU. MW powinno przejść na limit 'per GPU' zamiast 'per CPU', byłoby sensowniej. Najczęściej mam pending w tym projekcie przez wingmanów liczących na CPU.
150 zadań?
To u mnie wychodzi więcej <- mam w sumie 320 zadań czyli 160/GPU <- zapas ustawiony w opcjach na 10 dni. Szkoda że MW ma tylko 48 zadań max w kolejce:)

apohawk

No to pewnie zmienili, ostatnio jak sprawdzałem było 150/GPU. Jak będziesz liczył miesiąc, to sytuacja się ustabilizuje.
No good deed goes unpunished.

33oliver

W Milce max 48 zadań w kolejce?

Ale to chyba zależy od posiadanej karty? Bo u mnie przy 4870 mam tylko max  24 zadania w kolejce...

goofyx

Cytat: 33oliver w 27 Lipiec 2010, 11:38
W Milce max 48 zadań w kolejce?

Ale to chyba zależy od posiadanej karty? Bo u mnie przy 4870 mam tylko max  24 zadania w kolejce...
Dziwne.
Miałem 4850 i 4890 (jak dobrze pamiętam) i też miałem maxa 48 WU <- zresztą jak miąłem podpięte 4 x 5850 (pozbierane od znajomych :) ) to też tylko 48WU utrzymywał na stanie.Ale spoko <- w MW jakoś co 1m:10s łączy się z serwerem więc co chwile pobiera nowe WU.

Mori

A to nie zależy czasem od ilości jajek na procku? E5200 i HD4850 - i mam max. 12 WU - czyli wychodzi 6 WU / jajo.

toms83

MW to 6x ilość jajek CPU nawet jeśli liczysz tylko na grafie.
CC 150/160 WU na GPU.

goofyx

Cytat: toms83 w 27 Lipiec 2010, 12:51
MW to 6x ilość jajek CPU nawet jeśli liczysz tylko na grafie.
To by się zgadzało 6 x 8 (i7 920 ma teoretycznie 8 jajek) = 48 WU :)