Windows 7 x64 i zdalny pulpit

Zaczęty przez Cyfron, 09 Sierpień 2010, 18:59

Cyfron

Ahoj

Problem:
Jak się łączę z komputerem Windows 7 x64 przez pulpit zdalny, to obie karty graficzne (obie ATI) według BOINC managera stają się bezużyteczne i przestaje liczyć.
Jak się rozłączę, to stają się aktywne, ale wszystkie próbki na GPU wywalają błąd po 2-3 sekundach.
Restart BM bezpośrednio na maszynie naprawia sytuację.

Zauważyłem, że CCC wyłącza się w momencie podpinania.

Jakieś pomysły?
Nie wiem (jeszcze), czy tak się dzieje na innych systemach.

Tomasz R. Gwiazda

1. odinstalowac CCC (nie wiem czy problem rozwiaze)

2. zainstalowac sobie i kozystac zamiast RDC --> LogMeIn

Cyfron

a czy po odinstalowaniu CCC stracę ustawienia przetaktowywania (mam podkręconą grafikę ATI Overdrive).

Jakie zalety wobec windowsowskiego zdalnego pulpitu mam ten LogMeIn ?

Tomasz R. Gwiazda

zalety:
1. to dziala
2. przez przegladarke sie laczysz z kompem

o innych zaletach poczytaj na stronie :)

AiDec

Cytat: Cyfron w 09 Sierpień 2010, 20:00
Jakie zalety wobec windowsowskiego zdalnego pulpitu mam ten LogMeIn ?


Zabrakloby mi zycia zeby spisac zalety logmejna w stosunku do dupnego RDC ;)



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Cyfron

wersja free jest sensowna - bo od razu mówię - od jakiegoś czasu jestem bardzo legalny i dobrze mi z tym:)

AiDec




Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Cyfron

Zainstalowałem to na kilku maszynach - zaletą niebywałą jest brak konieczności konfigurowania firewalli/routerów/tunelów i to, że wszystkie kompy można monitorować w jednym miejscu.

Problem, jaki mam, jest na 2ch maszynach z Win XP, gdzie próbując się podłączyć do nich to dostaję czasem komunikat (w momencie kiedy powinien się pokazać obraz pulpitu) "This terminal    server display is inactive" - a nic nie zmieniam w ustawieniach - może mi ktoś powiedzieć o co ho ?

Troll81

Dla ludzi często szprających zdalnie polecam mRemoteNG :D

maro86


Xeon E5410@2.33GHz SCYTHE NINJA PLUS Rev.B (SCNJ-1100P)
Foxconn P35A-S@P36 2x Kingston HyperX KHX6400D2LL 1GB + 2x2GB Kingston 800Mhz
SAPPHIRE 5770 1GB DDR5 400/900 DVD LG
Corsair CMPSU-450VXEU - 450W Chieftec LBX-02BBB
Seagate Barracuda 7200.11 ST3500320AS 500GB + SAMSUNG HD120IJ 120 GB

AiDec

#10
A ja nie - spedzilem kiedys mnostwo czasu probujac polaczyc sie pod TeamViewerem z moimi kompami i nie udalo mi sie ani raz. Poza tym interfejs dla hardcorowych milosnikow SM, z silnym wskazaniem na maso. Logmein ma to co mial TeamViewer i ma to, czego TeamViewer nie mial.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Cyfron

Logmein to jest to, co chciałem - nawet mają aplikację na Androida, żeby się łączyć z kompami z telefonu :)

Raptor77

Cytat: AiDec w 06 Wrzesień 2010, 14:30
A ja nie - spedzilem kiedys mnostwo czasu probujac polaczyc sie pod TeamViewerem z moimi kompami i nie udalo mi sie ani raz. Poza tym interfejs dla hardcorowych milosnikow SM, z silnym wskazaniem na maso. Logmein ma to co mial TeamViewer i ma to czego TeamViewer nie mial.
ja na odwrót - Logmein nie miałem nerwów konfigurować a TV jakoś od razu załapałem ;) poza tym przy dużej ilości kompów (w tej chwili mam 120 + pewnie drugie tyle nie wpisane) TV chyba ma lepszą cene (też jestem legalny :) )
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

Cyfron

tez jestem legalny, a logmein mam w tej chwili w wersji darmowej i mi styka :)