Piaskownica Slavkoyamy

Zaczęty przez Slavkoyama, 10 Sierpień 2010, 00:34

Slavkoyama

Zdecydowałem się wreszcie napisać trzy słowa do ojca prowadzącego od siebie  :).

Jak chyba łatwo się domyśleć po nicku, na imię mi dali Sławek. Lekko licząc 35 lat temu. We Wrocławiu. Potem spędziłem wiele lat w innych, nadwiślańskich stronach. Obecnie na stałe wróciłem do Wrocławia i nie zamierzam się stąd ruszać.

Pracuję szczęśliwie w domu i nie wyobrażam sobie innego układu.
Zawód wyuczony: ochroniarz (środowiska), briolog. Zawód wykonywany: tłumacz.
Hobby: synkowie :), filmy animowane (najchętniej oglądam produkcje w stylu Juliana Antonisza), podróże muzyczne po różnorodnych stylach (ostatnio polecam wszystkim Ergo Phizmiza), sumo, książki (teraz czytam "Złego" Tyrmanda i zdecydowanie zachęcam - przednia lektura)

W projektach obliczeń rozproszonych biorę udział od kilku lat. Jak łatwo zorientować się po sygnaturce, zaczynałem od WCG i długo był to mój jedyny projekt. Od paru miesięcy, od kiedy zmieniłem team na BOINC@Poland, rozwijam swoje horyzonty obliczeniowe i skaczę po projektach.

Sygnaturka wskazuje też na niezbyt nowoczesne zasoby sprzętowe. Obecnie liczę na procku Intel Core 2 Duo E4300 (lekko podkręconym do 2,7 GHz) siedzącym na płycie ASUS P5K-E z 2 GB RAMu. Liczę też "rekreacyjnie" na drugim, jeszcze starszym kompie z Pentium 4. Leci na nim POEM (bo żre mało RAMu) i to dosyć wolno.

Komputery służą mi głównie do pracy, a liczenie to tak przy okazji, więc np. nie zamierzam rozbudowywać sprzętu pod potrzeby obliczeń. Nie będę też np. liczył na GPU, bo mam NVidia GeForce 7600 GS i na tym projekty GPU nie chcą mi biegać.

Staram się liczyć projekty biologiczne, medyczne i podobne. Czasami zdarza mi się skok w bok, głównie w okolice fizyki i astronomii. Liczenie kolejnych liczb pierwszych, łamanie szyfrów czy szukanie obcych to jednak zdecydowanie nie dla mnie.

Punkciki, RACe i tego typu rzeczy uważam za bardzo przyjemną zabawę. Lubię statystyki, wykresy i wyścigi, ale przede wszystkim staram się liczyć nie to, co daje dużo punktów, a to, co ma wg mnie sens. Ostatnio wiedziony instynktem stadnym angażuję się w wyścigi i inne tego typu BOINC@Poland-owe imprezy. Mój wkład RAC-em liczony jest dosyć skromny, ale zaspokaja to niektóre moje potrzeby współpracy i rywalizacji.

Ostatnie słowo: cdn  :)

Troll81

Witam kolejnego wrocławianina :D

A można wiedzieć z jakiego teamu się przeniosłeś i co tobą kierowało??

AiDec

Witam, mile powitanie :)


Cytat: Slavkoyama w 10 Sierpień 2010, 00:34
(...) ale zaspokaja to niektóre moje potrzeby współpracy (...)

A wspolprace tutaj lubimy i cenimy, a i udzial w wyscigach zauwazamy :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Cyfron

Witamy :)

Pamiętaj - każde punkty się liczą :)

Slavkoyama

Cytat: Troll81 w 10 Sierpień 2010, 01:12A można wiedzieć z jakiego teamu się przeniosłeś i co tobą kierowało??

Wcześniej przez 4 lata byłem w teamie Poland na WCG. Potem jakimś cudem odkryłem stronę boincatpoland.org. Nie wiem już, czego szukałem. W każdym razie znalazłem team, który nie ogranicza się do wpisania się "pod szyld", ale który aktywnie promuje wszelakie obliczenia rozproszone. W zasadzie nie ma nawet porównania do poprzedniego zespołu - tamten ogranicza się li tylko do zgromadzenia ludzi pod szczytną nazwą. Tu mamy wiki oraz forum, które uważam za najlepsze polskojęzyczne źródła wiedzy o projektach BOINC-owych


Troll81


Slavkoyama

No i czas na cdn. Dzisiaj o priorytetach w liczeniu.

PM
Staram się utrzymywać w połowie stawki, na ile skromy RAC pozwala. Oczywiście o ile pasuje mi przeznaczenie projektu (taka np. Primaboinca mnie nie interesuje, więc październikowy PM pomijam)

Wyścigi
Jakkolwiek wiem, że moje skromne 1 czy 2 tys. punktów wiosny nie czynią, ale upycham małe kamyczki czasu CPU między wielkie kamienie tych, co przewodzą wyścigowym stadom. Oczywiście o ile tematyka mi podejdzie.

Odznaki
Z czystego narcyzmu*. Bo fajnie mieć kolorową sygnaturkę. Obecnie zbieram na kolejne kolorki w WCG i składam punkty na pierwszą odznakę w Yoyo. Innych projektów z badgesami w domenie medyczno-chemiczno-biologiczno-fizycznej nie znalazłem.

Podwijanie ogona
Bo jak się powiedziało A, to trzeba powiedzieć coś jeszcze. Obecnie staram się każdego miesiąca podciągnąć nieco projekty o najmniejszej liczbie punktów. W tym miesiącu staram się dobić do 1K, w przyszłym do 1,5K, a ponieważ PM mi nie pasuje, to pewnie i do 2K.




A poza tym "mija czas, płynie czas, czas pogania stale nas"** i co rusz, to coś się zmienia. U mnie zmienia się atencja dla statystyk. Ostatnio ciężko mi nie sprawdzać punkcików co 2 godziny. A pewnie będzie jeszcze gorzej :)

Ostatnie słowo: cdn  :D

-----
* Oczywiście niniejszą wizytówkę też można uznać za przejaw niesamowitego narcyzmu. Ale ponieważ (jak mawia Aleksander Bard) narcyzm i schizofrenia to podstawy nowoczesnego internetu, to chyba wszystko ze mną w porządku  ;D
** Oczywiście cycat z Bolka i Lolka

Troll81

Widze początki choroby zwanej punktomaniactwem :D potem zacznie się patrzenie krytycznym okiem na statystyki. Zaczniesz interesować się optymalkami i zaczniesz wyrzucać zbędne procesy z systemu. Potem zainteresujesz się overclockingiem. Potem dojrzejesz do decyzji o wymianie proca aż w końcu zakupisz garfę do liczenia......

Oczywiście na wszystko to znajdziesz jakieś sensowne wyjasnienie. A to ze procek już warto by wymienić. A to że grafa już leciwa......

apohawk

A to pamięci mało po tym wywaleniu wszystkich zbędnych usług, grafa przycina w grach, filmach i przeglądarce internetowej. Wentylatory trzeba wymienić na większe, bo obecne za głośno chodzą i zasilacz trzeba wymienić tak przy okazji... ;)
No good deed goes unpunished.

krzyszp

No i oczywiście, zaczniesz spoglądać głodnym okiem na komputery w pracy i u znajomych i po cichu je podłączać  :P

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Slavkoyama

Póki co większość z tych jakże kusząco wyglądających objawów dopiero przede mną  :fright:

Komputer w dalszym ciągu służy głównie do pracy i nawet jak go zostawiam co noc włączonego, to oprócz BOINCa a to puszczam antywira, a to defraga w Diskeeperze, a to robię indeksy w Archivariusie (swoją drogą - polecam - świetny program do indeksowania dokumentów).

Zacząłem trochę podkręcać sprzęt - podniosłem taktowanie CPU, a dzisiaj (skuszony opisami w różnych miejscach na tym forum) obniżyłem napięcie procka o jakieś miminalne ułamki wolta. Mimo, że zmiana była jakoś z 1,288 na 1,275 V, to temp. procesora spadła z 65 do 60 st C.

A tak w ogóle, to mam nadzieję zmienić zimą drugi komp na jakiegoś szybszego laptopa i już sobie kombinuję, żeby miał akcelerometr do QCN. Tyle, że cały czas się zastanawiam, czy to w ogóle ma sens (poza punkcikami :) ) - pomiar wstrząsów sejsmicznych na piątym piętrze bloku w pobliżu dosyć ruchliwych ulic i to w regionie, gdzie trzęsienia Ziemi zdarzają się co x lat.

kotfryc

Cytat: krzyszp w 29 Wrzesień 2010, 19:00
No i oczywiście, zaczniesz spoglądać głodnym okiem na komputery w pracy i u znajomych i po cichu je podłączać  :P
Mnie już ta choroba zaczyna powoli zżerać...
Potencjalni znajomi mi się już skończyli prawie...
Ostatnio żona mnie nakryła jak kombinowałem w miejscowym supermarkecie gdzie stoją laptopy na sprzedaż LOL...

Także Slavkoyama  uciekaj póki możesz !!  :attack:

Cyfron

dobre by to bylo - podpiac do BOINC kompy na wystawach w mediamarktach itd ;p  |-?

Troll81

klima by nie wyrobiła..... wyobrażasz sobie te ilości lapsów na półkach??


krzyszp

Komputer sterujący klimą też podpiąć!!!  :attack:

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

i sprzęt z działu AGD :D

kotfryc

Ludzie nie spamujmy koledze w wizytówce  ;)
Pomysł nie głupi myślę, ale do tego trzeba by było jakiegoś stowarzyszenia czy coś.
Wtedy rozdawać jakieś certyfikaty/nalepki itp, artykuł na stronie stowarzyszenia, oficjalny tytuł sponsora, w zamian za to że przedstawiciel regionalny przejdzie się pomiędzy komputerami na wystawie...  :attack:
Nie trzeba chcieć od ludzi pieniędzy, wystarczy moc obliczeniowa ;)
Ale to dyskusja na inny dział ... tu są wizytówki :P  co by nam nowy kamrat  Slavkoyama zaraz nie uciekł :D

apohawk

Heh, nalepki na kompy "BOINC ready"  XD

Cytat: krzyszp w 29 Wrzesień 2010, 19:00
No i oczywiście, zaczniesz spoglądać głodnym okiem na komputery w pracy i u znajomych i po cichu je podłączać  :P
Z tego akurat udało mi się wyleczyć.  :P
No good deed goes unpunished.

AiDec

Cytat: Slavkoyama w 29 Wrzesień 2010, 20:29
(...) nawet jak go zostawiam co noc włączonego, to oprócz BOINCa a to puszczam antywira, a to defraga w Diskeeperze, a to robię indeksy w Archivariusie (...)

My tez szukamy sobie wytlumaczenia, dlaczego zostawiamy kompy na noc  ;D. Tez niby musimy antywira zapuscic (choc 2 dni wczesniej szedl...) XP. Widze ze u Ciebie juz sie zaczelo ;).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Slavkoyama

I tak nie dam się odstraszyć  :attack:

Póki co dzisiaj wyłączyłem kompa na noc i wytrzymałem aż do rana :) Wiem, wiem, pewnie jeszcze ze 2 miesiące i coś mnie będzie budzić w nocy w takiej sytuacji i zmuszać do włączenia zasilania  8)

Cyfron

słuchaj - ostatnio będąc u laryngologa z uszami, to mi powiedział, że nie można spać, jeśli jest za cicho, bo człowiek zaczyna słyszeć naturalny szum w uszach, ale zaczynają panikować, więc dobrze jest mieć coś w tle - może być komputer  %)

Troll81

Nieiwm jak ty ale ja sypiam całkiem dobbrze w totalnej ciszy :D wystarcza 3 piwka i spisz jak niemowle.

Cyfron

Panie - ostatnio noce to ja spędzam w mojej komorze bezechowej z tłem akustycznym na poziomie -0,5dB A, dlatego też mogę słyszeć jakieś20dB   :ph34r:

apohawk

Komputer musi chodzić w nocy, żeby ciepło było. Jak mam podkręcać grzejnik albo zostawić kompa, to niech sobie liczy (słabe wytłumaczenie latem, ale cichosza...).
A muszą być dwa kompy, bo na drugim jest linux, na którym jest serwer backupów, monitoringu i parę innych niezbędnych rzeczy  XD
No good deed goes unpunished.


Troll81


Slavkoyama

Dzisiaj przy odpaleniu edytorka tej strony dostałem komunikat
Uwaga: W tym wątku nie pisano od 160 dni.

Znaczy - najwyższy czas napisać coś nowego. Pora idealna. 2 w nocy, czekam sobie teraz spokojnie na aktualizację statystyk na WCG, żeby sprawdzić, czy mam już złotą odznakę za Computing for Clean Water (to ostatnio takie nowe moje hobby - czekanie na aktualizację statystyk na WCG - a ile człowiek przy okazji zrobi w nocy). Za oknem hałas aż miło, bo śmieciarze opróżniają kubły. Fajna pora na pracę i hałasowanie pod oknami :)

Co osiągnąłem w ostatnim półroczu? Ano przekroczyłem 500 tys. punktów w generalce. Sporo czasu mi to zajęło :). Zdobyłem kilka nowych badzików z WCG, które z dumą prezentuję w sygnaturce. No i jestem 33 po 9 edycjach Projektu Miesiąca (w 2010 byłem 60, więc jest nieźle). Co prawda listopad odpuszczam, bo jest Enigma, a ja mam sporo biologicznych i fizycznych projektów do podciągnięcia (założyłem sobie, że w przyszłym miesiącu to co będzie karmić, podciągnę do 10 tys.), więc pewnie nieco spadnę. Teraz właśnie odzyskuję miejsce w pierwszej setce obecnego PM, głównie dzięki darmowej chmurze, o której pisał Cyfron (BIG UP Cyfron!!!). No i byłem raz "Userem of the dayem" - 9 stycznia spotkał mnie ten zaszczyt na Yoyo@home. Mam też nową bajerancką sygnaturkę z WCG:


Liczę teraz non stop na 1 kompie, na drugim (starszym) liczy się tylko, gdy ktoś pracuje na tamtym komputerze. Czyli chyba nie dałem się do końca zwariować :). Chociaż czasami po nocach śni mi się jakieś i7 i szybka grafa do GPU Grid. Ale to pieśń przyszłości (choć mam nadzieję, że niedalekiej).

Oczywiście jak zwykle sporo do zrobienia. Chciałbym wreszcie znaleźć czas na zrobienie sobie profili na stronach projektów, które liczę. No i chciałbym wreszcie wyczyścić komputer :D (na procu mam już 80-85 stopni, a po dokładnym odkurzeniu wentylatorów będzie znowu 60).

Slavkoyama

No i jest  :)

Teraz zabieram się do ozłocenia Drug Search for Leishmaniasis

AL

Ładne kolorki odznak, gratulacje zdobyczy!

Troll81

Spora kolekcja Bdzików :D  :parrrty:

GRID

Witaj Slavkoyama
Chciałbym Cię zmotywować do tego abyś znalazł czas na zrobienie sobie profili na stronach projektów.
Zawsze możesz dodać coś takiego :

[img]http://blog.boincatpoland.org/pliki/Plakat_v5min.jpg[/img]

andy101fah

Dzięki za super pomysł. Wkleję ten plakat na wszystkich swoich profilach. Dzięki.  :respect:

Slavkoyama

Cytat: GRID w 11 Listopad 2011, 13:34
Chciałbym Cię zmotywować do tego abyś znalazł czas na zrobienie sobie profili na stronach projektów.

GRID, dzięki za pomysł. Mam nadzieję wnet z niego skorzystać :)

GRID

Takie banery:
Można dać na samym początku to wyświetlają się równiez na głównej projektu gdy ma się user of the day.

[img]http://blog.boincatpoland.org/pliki/Userbar_B@P_2.jpg[/img]


[img]http://blog.boincatpoland.org/pliki/Userbar_B@P_3.png[/img]


[img]http://blog.boincatpoland.org/pliki/Userbar_B@P_4.png[/img]


A do tego można dodać jeszcze link do B@P

[url=http://www.boincatpoland.org][img]http://blog.boincatpoland.org/pliki/Userbar_B@P_2.jpg[/img][/url][/img]


[url=http://www.boincatpoland.org][img]http://blog.boincatpoland.org/pliki/Userbar_B@P_3.png[/img][/url][/img]


[url=http://www.boincatpoland.org][img]http://blog.boincatpoland.org/pliki/Userbar_B@P_4.png[/img][/url][/img]

Tomasz R. Gwiazda

ja te bannerki dodaje do profili do ustawien w podpisach, tylko na niektorych forach projektow sie nie wyswietla to (linki/grafika w podpisie)

Cyfron

a może GRID by gdzieś zebrać wszelkie takie rzeczy, które można dać do wizytówki, jako schemat identyfikacji wizualnej zespołu (każda duża firma coś takiego powinna mieć ) myśle, że my też - zrobić jakiś poddział w grafikach i materiałach promocyjnych (łącznie z kodami, żeby ludziom łatwiej było z tego korzystać)

GRID

#37
Ja jestem za tym aby wszystko wrzucić do MEDIA a w opisach dać kod. Można też założyć wątek Pomysły na twój podpis itp z pierwszym postem z grafikami i kodami z łatwymi do kopiowania.


ps. czeka mnie dzisiaj kilka godzin pracy więc spadam, miłego dnia.

Troll81