Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Pytanie nowicjusza

Zaczęty przez norbercik93, 15 Sierpień 2010, 21:14

norbercik93

Witam!

Dzisiaj zacząłem liczyć w boincu bo uznałem,że mój r4850 sie marnował we folding@home.
Sciągnąłem klienta, dołaczyłem do projektów, do teamu  :), a w kliencie machnąłem zawsze uzywaj gpu.
Policzyłem 4 paczki einsteina ale chyba więcej mi sie nie chce bo uzywa tylko cpu i mam zamiar liczyc tylko milke i collatz conjecture(gpu).
http://yfrog.com/7fboincj
Milka brak roboty
Teraz pytanie czy o czymś zapomniałem ? Jakieś rady? Trudno sie przekopać przez takie duże forum ;p Tylko nie bić w razie czego :)

Szopler

Witamy!
Zapraszamy do działu Wizytówki :).

Einstein ma aplikację ale na grafy NVIDIA.
http://boinc.berkeley.edu/projects.php

Na ATI można liczyć MilkiWay (czasem brak próbek), Collatz oraz DNETC (najlepiej punktujący).

Mori

No nie wiem, dla mnie DNETC za bardzo grzeje :P Podkręć swoje 4850, norbercik93, a potem Milka i już :) Ewentualnie, jeśli będziesz chciał trochę ochłodzić grafikę to Collatz - u mnie to różnica tak z 10-15 stopni między CC a Milką (czyli ~80 w CC vs ~95 w MW).

Troll81

Witam na forum :D licz DNETC - najwięcej punktów i polski projekt (a właściwie łącznik BOINC)

lukaszja

Cytat: Troll81 w 15 Sierpień 2010, 22:58
Witam na forum :D licz DNETC - najwięcej punktów i polski projekt (a właściwie łącznik BOINC)

Proszę Was - DNETC liczy lepiej ale pod 5xxx, dla 4850 i innych 4xxx bardziej punktodajna jest Milka. Wiem, bo mam 4770 i liczę oba projekty. Różnica jest spora - MW ok. 3900 pkt/h, DNETC - 3200 pkt/h. Do tego DNETC bardziej wygrzewa GPU. Chyba, że macie 4xxx i u Was proporcje są inne - to chętnie się o tym dowiem!
pozdr, luke

Szopler

No fakt, było już o tym na forum...
Zapomnieliśmy z Trollem, że nie każdy ma HD5xxx :P

Mori

Taaa, to są jeszcze ludzie bez 4x 5970 i i7? ;)

apohawk

@norbercik93:
Witamy na pokładzie  :parrrty:

MilkyWay wczoraj nie miała próbek, zdarza się od czasu do czasu. Teraz już działa.
Tak jak kamraci mówili, na razie są tylko 3 projekty na ATI: MilkyWay, Collatz Conjecture i DNETC.
No good deed goes unpunished.

has

mam takie pytanko bo przylacozny jestem tylko do projektu wcg i moge go opuscic jest podswietlona ikona a na poczatku jak zaczelem sie w to bawic to do 3 projektow sie przylacyzlem  roseta, malaria i climateprediction i niemoge opuscic ich teraz ,tylko wstrzymane sa, a widze im wiecej projektow tym chyba mniej procentow na dany projekt? mam teraz 4 to na kazdy jest 20% ,ustawilem 5 to juz 16 cos ,jak usunac te projekty ?

Nawiedzony

#9
Cytat: has w 28 Sierpień 2010, 16:45
mam takie pytanko bo przylacozny jestem tylko do projektu wcg i moge go opuscic jest podswietlona ikona a na poczatku jak zaczelem sie w to bawic to do 3 projektow sie przylacyzlem  roseta, malaria i climateprediction i niemoge opuscic ich teraz ,tylko wstrzymane sa, a widze im wiecej projektow tym chyba mniej procentow na dany projekt? mam teraz 4 to na kazdy jest 20% ,ustawilem 5 to juz 16 cos ,jak usunac te projekty ?

Jak klikniesz na ikonkę projektu to powinna być tam opcja 'usuń projekt'.
Jeśli to z niewiadomych przyczyn nie działa to kliknij w dolnym rogu na 'Advanced View', żeby przejść do widoku zaawansowanego, później przejdź w nowym widoku do zakładki 'projekty', odnajdź te które chcesz usunąć, zaznacz któryś z nich, najpierw po prawej stronie okienka kliknij mu 'zaktualizuj projekt'  odczekaj chwilę, a później kliknij ' opuść projekt'  ;)

emik

procenty służą tylko do przydzielania zadań, więc jeśli pozostałe projekty masz wstrzymane to i tak na WCG idzie 100%


has

Cytat: emik w 28 Sierpień 2010, 16:54
procenty służą tylko do przydzielania zadań, więc jeśli pozostałe projekty masz wstrzymane to i tak na WCG idzie 100%

niestety nic to nie daje :) moge usunac tylko wcg i ibervivis bo ostatnio  go wlaczylem

Peciak

Cytat: Nawiedzony w 28 Sierpień 2010, 16:53

Jak klikniesz na ikonkę projektu to powinna być tam opcja 'usuń projekt'.
Jeśli to z niewiadomych przyczyn nie działa to kliknij w dolnym rogu na 'Advanced View', żeby przejść do widoku zaawansowanego, później przejdź w nowym widoku do zakładki 'projekty', odnajdź te które chcesz usunąć, zaznacz któryś z nich, najpierw po prawej stronie okienka kliknij mu 'zaktualizuj projekt'  odczekaj chwilę, a później kliknij ' opuść projekt'  ;)

Wszystko fajnie jest jednak małe ale
Jeżeli projekt dodało się przez BAM to nie można go usunąć bezpośrednio z komputera poprzez menagera - no chyba że przez ręczne grzebanie i usuwanie plików w katalogu DATA
Jest jeszcze jedna pułapka na którą trzeba uważać jeżeli
1. dodaliśmy projekt przez BAM
2. dodaliśmy projekt przez BAM do komputera
3. opuściliśmy projekt w BAM ale nie zadbaliśmy o wcześniejsze usunięcie projektu z poszczególnych komputerów
to niestety nie możemy ich usunąć poprzez aplikacje menagera
miałem taki problem z HALem i częsciowo pozostała mi ręczna robota a do kompów zdalnych dołączanie przez bam dołączanie kompa (już dołączonego) odłączanie kopów, opuszczanie projektu

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

AiDec

Cytat: Piotr R. (Peciak) w 29 Sierpień 2010, 11:15
Jest jeszcze jedna pułapka na którą trzeba uważać jeżeli
1. dodaliśmy projekt przez BAM
2. dodaliśmy projekt przez BAM do komputera
3. opuściliśmy projekt w BAM ale nie zadbaliśmy o wcześniejsze usunięcie projektu z poszczególnych komputerów
to niestety nie możemy ich usunąć poprzez aplikacje menagera
miałem taki problem z HALem i częsciowo pozostała mi ręczna robota a do kompów zdalnych dołączanie przez bam dołączanie kompa (już dołączonego) odłączanie kopów, opuszczanie projektu

Jest na to sposob; nalezy wtedy w BM wybrac Opcje -> Zatrzymaj uzywanie Boincstats BAM. Po tej operacji mozna juz odlaczyc wszystkie projekty recznie.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Peciak

no tak  :shame:
najciemniej jest zawsze pod latarnia %)

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

has

ja mam tylko opcje zatrzymaj uzywanie  grind  republic

Troll81

bo uzywasz grid republic :D

has

wiem to jak tak zrobie to wystarczy ?:) nic tam nie namieszam :)

Troll81