SKB@P -czy na pewno "super..." ??

Zaczęty przez alco81, 02 Wrzesień 2010, 06:56

alco81

Witam kolegów,

od jakiegoś czasu należę do zespołu, ale pierwszy raz postanowiłem zabrać głos w sprawie która mnie poruszyła: w wrześniowym biuletynie patrze i widzę informację - "superkomputer"... myślę sobie - będzie rzeźnia, a tu patrze składka na nieco wydajniejsze części stacjonarnego PC

czy mógłbym się dowiedzieć - skąd ta szumna nazwa ??  (oraz co docelowo chcemy złożyć, bo to w postach wcale nie było takie "super")

nie, to nie jest złośliwość ani szyderstwo, tylko po prostu obawiam się, że wiele osób (nawet "stąd") ma prywatnie dużo mocniejsze maszyny niż ta nasza, rzekoma "super....." - ja sam posiadam i7 core (http://boincstats.com/stats/host_stats.php?pr=wcg&st=0&userid=183906&active=1)

niestety wynikami zapewne nie powalam, a liczę na 7 jąder (po 10-12 godzin na dobę, a czasami dłuzej), ale to zapewne dlatego iż tymczasowo mam kartę graficzną do której aż wstyd się przyznać... po prostu ze względu na zbyt duże koszty (własnoręcznie zarobiłem, nie dał mi żaden bogaty wujek czy ojciec - mówię, żeby nie było "szydery") tymczasowo - czyli już prawie od roku - posiadam kartę graficzną "byleby coś się pokazało" (tak więc nie mam możliwości korzystać z CUDA, co daje ogromnego kopa mocy obliczeniowej)

pozdrawiam i mam nadzieję, że nie uraziłem niczyjej "dumy",
Tomek

"Prawda jest jak dupa - każdy ma swoją" Józef Piłsudski           moja wizytówka


Pantarhei

1.Superkomputer to rzeczywiście szumna nazwa i zawsze taką będzie w odniesieniu do jakiegokolwiek PC'ta.
2. SKB@P to trzy mocno podkręcone komputery, które liczą 24/7 na GPU i CPU - w tej sytuacji liczydłowych posiadających większą moc obliczeniową nie jest już tak wielu nawet globalnie.
3. Jeśli uważasz, ze to wszystko słabo do dorzuć parę swoich ciężko zarobionych groszy, ja może wyłudzę od wujka jak wszyscy tutaj (oprócz Ciebie oczywiście)

Ps. To i7 mają 7 jąder???
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Peciak

Te komputery kiedyś były super teraz to takie kompki są ale dobrze że są

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Tomasz R. Gwiazda

oczywiscie zapraszamy do wplat szczegolnie duzych kwot to wtedy nazwa bedzie adekwatna do sprzetu :D

apohawk

Witam na forum  :parrrty:

Pewnie, że szumna nazwa, jak na parę pecetów, ale w przetwarzaniu rozproszonym podpięcie pecetów pod wspólne konto to najlepsze rozwiązanie. Nie ma sensu bawić się w budowę klastrów lub superkomputerów, tak jak to uczelnie i firmy komputerowe stawiają, koszt masakryczny, a BOINCa policzyć będzie ciężko, bo musiałbyś aplikacje dla projektów portować na taki "super" system operacyjny. Przecież to nie windows na nich chodzi :P
Zrzutki są robione od czasu do czasu na modernizację i rozwój, ale chętnych do wyłożenia kasy nie ma wielu. Łatwiej przecież oczekiwać "rzeźni" i że inni wszystko stworzą, niż samemu dołożyć kasę, nieprawdaż?
No good deed goes unpunished.

AiDec

Cytat: alco81 w 02 Wrzesień 2010, 06:56
pozdrawiam i mam nadzieję, że nie uraziłem niczyjej "dumy"

Luzik  :parrrty:, Twoje slowa byly tak delikatne jak nikogo innego na tym 4um w ostatnim roku ;). No moze jedynie Tomasz Gwiazda i OxyOne potrafia Ci dorownac w subtelnosci  XD.



A co do wlasciwego tematu, to owszem, nie sa to superkomputery. Ale dla nas takimi byly i ciagle je rozwijamy. Sprzet komputerowy bardzo szybko sie dewaluuje - jeden z SKB@P ma Q6600, ktory przy naszych 12-watkowcach jest juz kurdupelkiem, niemniej gdy byl kupowany nalezal do grupy `szczyt marzen` 90% osob w zespole. Kiedys to byl super sprzet, teraz to po prostu `kolejny kladzik`, niemniej wciaz niejeden chcialby miec takiego kladzika. Do komputerkow dokladamy grafy, lepsze zasilki itp. Pracujemy nad tym powoli. Ale wiesz co jest w tym wszystkim najbardziej `Super`? Fakt ze trzy kompy zostaly zbudowane ze zbiorkowych czesci i pieniedzy, ze to MY potrafilismy sie zebrac w kupe i rzucic kazdy po trochu, w zaleznosci od mozliwosci. Dalismy rade, mamy 3 kompy ktore wciaz nie sa i jeszcze przez chwile nie beda technologicznymi przezytkami, kompy ktore wspomogly nas wiele razy w wyscigach, ba, ktore zajmuja 16-te miejsce w zespole :).

Wiem ze ten przydomek `Super` to troszke na wyrost w stosunku do trzech PCtow ;), ale pasuje do naszej idei. I naprawde super ze mamy cos takiego  :arrr:.



Cytat: alco81 w 02 Wrzesień 2010, 06:56
czy mógłbym się dowiedzieć - skąd ta szumna nazwa ??  (oraz co docelowo chcemy złożyć, bo to w postach wcale nie było takie "super")

Kolejny `kladzik` i kolejny i kolejna grafa i lepsza grafa i lepszy kladzik... ;)



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

Przede wszystkim chciałbym przywitać alco81 na naszym forum i zaprosić do działu wizytówek oraz do udziału w rankingu województw.

Historia SKB@P jest dosyć długa. Zaczeło się dawno temu pomysłem zarzuconym na forum. potem pomysł umarł i znów odżył. Akurat odżycie nałożyło się w czasie z odpowiednim rozmiarem drużyny. I znalazło się kilka osób które zechciały szarpnąć się groszem. Sam też zarabiam pieniądze (nie dostaję od wujków :D ) a mimo to stwierdziłem ze się dorzucę. Gdymy każdy w teamie rzucił choć 10 zeta to mielibyśmy spora kasę na modernizację kompów. W czasie gdy kompy te powstawały quad był szczytem marzeń i rzadko który z liczydłowych taka maszynę posiadał. Na grafach się wtedy jeszcze nie liczyło. I co tu dużo gadać 3 quady to rzadko kto posiadał w domciu nawet w skali świata. Z czasem sprzęt komputerowy się starzeje i gdybyśmy dziś robili zakupy to pewnie i sprzet byłby inny. Jak weszły karty graficzne do BOINC to dokupiliśmy grafy, Trzeba było zmodernizować zasiłki. Czasem coś padnie (wszek te kompy mielą bez wytchnienia). Stąd zbiórka. A i założę się że twój i7 odpadnie przy 12 wątkach na naszym SKB@P :D

alco81

dziękuję za odpowiedzi... jestem skłonny się "dorzucić", ale mam jeszcze dwa pytania:

skąd to czerpie energie? (znaczy: za czyje żre?)

no i u kogo to fizycznie stoi, bo nie sądzę że w "serwerowni" ;)



a co do 7-miu "jąder"... i920 jest 4 rdzeniowy, 8 zadaniowy, ale ja przecież TEŻ mam swoją robotę ;)
"Prawda jest jak dupa - każdy ma swoją" Józef Piłsudski           moja wizytówka


Pantarhei

Właśnie w serwerowni stoi, a żre za pieniądze uprzejmego przedsiębiorcy (chyba).
;D
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Troll81

Nadzoruje go Marian i stoi w serwerowni u jego pracodawcy który zgodził sie karmić nasze potforki :D za co szacun mu wielki i chwała.

AiDec

Tak przy okazji warto przypomniec, ze stanie kompow u Mariana sie niestety konczy. I w zwiazku z tym szukamy dla nich nowego mieszkanka.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81