Kasa do zarobienia... no może tylko wirtualna

Zaczęty przez Viii, 09 Wrzesień 2010, 09:38

Viii

Pisze tu bo mysle, ze warto bylo by polaczyc dwa swietne projekty. Niestety nie znam angielskiego by to napisac do BOINC. Mysle, ze dobrze by bylo zainteresowac ludzi by zaadaptowali projekt http://bitcoin.org

BTC to wirtualna waluta, anonimowy transfer (nawet przez tor).
Mozna ja uzyskac wymieniajac sie i liczac po prostu na komputerze.
Proponuje poprawic program i stworzyc walute boinc. Mozna zrobic fork lub dogadac sie z autorem. To w sumie tylko jeden bitbot na irc , ktory bylby w stanie podawac dane, dodanie biblioteki do klienta. Mysle, ze wiecej osob by wtedy chcialo brac
udzial w projekcie gdyby mozna bylo sie wymieniac takimi pieniedzmi. Można wymieniac je na prawdziwe pieniadze (kantor), wspomagac blogerów czy przeprowadzac aukcje. Juz dzis mozna kupic czy wymienic takie pieniadze, ale sam bitcoin nie produkuje nie tworzy zadnej wartosci po za sama walutą.

P.S. Jesli moj pomysl jest warty uwagi prosze przeslijcie go dalej.

Troll81

Witamy na forum i zapraszamy do działu wizytówki :D

goofyx

Z czystej ciekawości zainstalowałem ;)
Ale i tak nie do końca rozumiem idee.
Chodzi o wydobywanie informacji z jakiś kluczy które krążą po tej sieci?

goofyx


pszyklejony

#4
Ja też nie bardzo  |-? jednym z zadań jest udostępnianie cykli procesora do czegośtam  ;D pozatym można kupować różne usługi i przedmioty (voip?). Zdobyte punkty? wymieniamy w kantorze.

goofyx

równie dobrze możemy uczestniczyć we włamaniach do kont bankowych ;)

pszyklejony

#6
Blisko  ;) ale nie, to jest jakaś alternatywna platforma do zawierania transakcji, tak zrozumiałem.
Ja się nie poddaję, może to Wyspa Skarbófff  |-?