Pytanie o zestaw od AMD z procesorem AMD Phenom II X6 1055T AM3

Zaczęty przez Krzysiak, 30 Wrzesień 2010, 22:40

Krzysiak

Jako że od ponad 3 lat mam styczność z prockami Intela proszę o radę

Zdecydowałem się na wyminę mojego e8400 na coś co ma więcej rdzeni i tak

Rozważam zakup AMD Phenom II X6 1055T AM3 a że budżet ograniczony + płyta Asus M4A77TD PRO
tylko zastanawiam się jak z wydajnością tego procka do BOINC`a  przed i po jakimkolwiek OC
lub kupno jakiegoś mocnego AMD Phenom II X4 ?

biorę też pod uwagę kupno używanego Q9550 i OC - mniejsze koszty

Mógł by ktoś coś doradzić jak z wydajnością obu procków

Pozdrawiam



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

apohawk

Mam 1090T. Dane w SIMAPie.
Na płytach głównych się nie znam, od dawna trzymam się płyt gigabyte'a, więc nie doradzę. Z Q9550 też nie porównam, bo procka od intela ostatniego miałem Pentium (I)  XD
Szopler ma z tego co pamiętam 1055T, więc do niego z pytaniami o OC tego procka. Mój jest BE, więc umiejętności nie wymagał  8) Chodzi sobie grzecznie na 3.6GHz.
Z jego osiągów w BOINC jestem zadowolony, jak masz kasę na X6, to nie patrz na X4, po co się ograniczać?
No good deed goes unpunished.

Szopler

Mam właśnie 1055T - dane w RNA World na standardowym taktowaniu -> http://www.rnaworld.de/rnaworld/results.php?hostid=7201 (Debian 64 bit).
Podkręca się do 3.5GHz bez podnoszenia napięcia w banalny sposób. W dodatku przy takim OC nadal aktywna jest funkcja oszczędzająca energię gdy procek jest nie używany.
Bez obciążenia mnożnik wskakuje na x4 i przy "FSB" 250MHz mamy ładne, energooszczędne 1GHz, a jak trzeba to wskakuje na 3.5GHz i liczy.
Dobre chłodzenie oczywiście wskazane - box to za mało do BOINC'a (moim zdaniem).

Chodzi to na płycie Gigabyte za 130 złotych...

Troll81


Krzysiak



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Szopler

GA-MA78LMT-US2H

Ma to zintegrowaną na chipsecie grafikę ATI Radeon serii 3000 - liczy próbkę collatza w 7-8h.
Format uATX.
Zasilanie 24+8 pin, ale daje radę również na 20+4 pin (zasilacz od kompa pentium 4).

Krzysiak

Ja się chyba zdecyduje  na  MSI 770-G45 http://pclab.pl/art41221-13.html
Muszę upchnąć 2 karty graficzne  :)
Komputer biurowo Bionic`owy
10 godzin pracy resztę liczenie w 100%


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Hani

Hmmm... Kupiłem pare Phenoma II x4 945 (3.0 oc na 3,5) i ............  - i7-860 2,6 bije go na głowe.
Przełączone w jednym czasie na primaboinca i aktualnie
Phenom x4 10,447 pkt
i7-860 18,493 pkt

- wracam na intel'e po raz kolejny (tak sobie raz na jakiś czs odmieniam i zawsze rozczarowanie)


lolek

Cytat: Hani w 03 Październik 2010, 01:19
Hmmm... Kupiłem pare Phenoma II x4 945 (3.0 oc na 3,5) i ............  - i7-860 2,6 bije go na głowe.
Przełączone w jednym czasie na primaboinca i aktualnie
Phenom x4 10,447 pkt
i7-860 18,493 pkt

- wracam na intel'e po raz kolejny (tak sobie raz na jakiś czs odmieniam i zawsze rozczarowanie)

Tylko że to inna półka cenowa. W podobnej cenie do tego i7 jest Phenom II x6 i tu różnica była by już nieduża

apohawk

Faktycznie. Rzut okiem na ceny i phenom II x4 945 kosztuje 479PLN, a i7-860 aż 1099PLN.  XD Wedle wyników Haniego, to jak policzyć punkty/cena, to ten phenom jest lepszy o 29%  XD
No good deed goes unpunished.

Szopler

No i dużo zależy od tego czy appka była optymalizowana pod amdki czy intele ;)

Hani

 XP 4 rdzenie 2,6 Vs. 4 rdzenie 3,0 wykręcone na 3,5 GHz .... jakoś bliżej było mi do porównania pkt/rdzeń niż pkt/PLN

Ale trochę racji macie  :respect:

Czy tak czy tak kolejny wymieniany przezemnie kalkulator będzie na intelu.


RAD-Poland

#12
@Hani
to ja dodam swoje trzy grosze

zerknij na wyniki, na i7-860 żądasz za zadanie ~25 pkt, a na Phenom x4 ~18pkt

prawdopodobnie na i7 liczysz w trybie HT a że projekt wycenia pracę na podstawie czasu i benchmarka wykonanym na całym rdzeniu a nie na połowie ;) o ile się nie mylę powinieneś przeanalizować swoje wnioski ponownie  XP

EDIT: a tak na dodatek to czas przeliczenia Wu na i7-860 2,6 ponad 4k sek to BAR na swoim Duronie 850 liczy je ok 10k sek
manipulacja liczbami to niezła zabawa :P

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Krzysiak

To może jeszcze napisze tak
Mam 1 tyś do zainwestowania tylko w co ? - płyta procesor
Komp tak jak pisałem  biurowo - 8/10 godzin resztę czasu Boinc
Muszę w niego wsadzić dwie karty graficzne które już posiadam i liczą przy obecnej konfiguracji -q9400 którego wsadzę do innego kompa biurowego w którym jest obecnie we8400


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

AiDec




Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Krzysiak



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

S6X

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 03 Październik 2010, 14:53
To może jeszcze napisze tak
Mam 1 tyś do zainwestowania tylko w co ? - płyta procesor
Komp tak jak pisałem  biurowo - 8/10 godzin resztę czasu Boinc
Muszę w niego wsadzić dwie karty graficzne które już posiadam i liczą przy obecnej konfiguracji -q9400 którego wsadzę do innego kompa biurowego w którym jest obecnie we8400

Q9550 na allegro kosztuje >700zł  :deadman: za podobna cenę masz 1055T, kupno Q9550 jest nieopłacalne, chyba że masz wypatrzoną sztukę za ok 350zł.


Krzysiak

Witam
Potrzebuje zakupić nową płytę dla AMD Phenom II X6 1055T AM3
tak zastanawiam się nad tą płytą
http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-970a-d3rev_10/specs/
cena maks 350zł

Wymagania :
Dwie karty graficzne i minimum odstąp między nimi taki jak na tek płycie (dwa złącza)

A może jakieś ciekawsze propozycje w tej cenie ?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

aborek

Ja mam taką:
http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-990xa-ud3rev_10
Ma wszystko co trzeba, zero problemów no i AM3+.

Krzysiak

Cena trochę przekracza budżet chociaż z drugiej strony jest chłodzenie sekcji zasilania


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

aborek

Właśnie dlatego ją wybrałem, bo jest też bardzo podobna, trochę tańsza i bez chłodzenia.

PoznanskaPyra

Ja szukałem płyty ze złączami takimi jak rs232 czy lpt, może się to przydać do różnych czujek dla boinc.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Krzysiak

kurde no nie wiem co wybrać
Ta podana przez aborek trochę przekracza budżet

teraz jeszcze zastanawiam się nad Gigabyte GA-970A-UD3 cena około 360zł
- ma chłodzenie na sekcji zasilania


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

lukaszja

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 04 Marzec 2012, 12:49
teraz jeszcze zastanawiam się nad Gigabyte GA-970A-UD3 cena około 360zł
- ma chłodzenie na sekcji zasilania

Też o niej myślałem. Ma bardzo dobre recenzje (w tej klasie cenowej) i myślę, że warto ją brać!
PS Tu masz ją po 333zł.
http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-970a-ud3-405588/

Krzysiak

O dzięki właśnie zamówiłem - więcej nie będę kombinował


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Krzysiak

Teraz będę się żalił  ;D

Ale się w kur... po zamontowaniu płyty - po części sam na siebie  >:(

Nie zauważyłem że brak na tej płycie złącza ATA (PATA)  a tu  i CD i HDD tego potrzebują

I teraz  szukam taniego rozwiązania problemu
Zastanawiam się co kupić:
tanie przejściówki SATA na ATA - miał ktoś styczność działa to dobrze
kontroler tylko na PCIex x1

Nowy HDD i CD raczej bym nie chciał inwestować


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

PoznanskaPyra

Ja bym nowy dysk kupił, a tak to chyba najlepiej ten kontroler pod pciex1, bo i tak się tego nie używa, albo mogę się zamienić płytą, mam pata które mi jest nie potrzebne. Jeżeli to płyta AM3+
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

gaballus

Niestety działa to bardzo różnie, miałem kilka sztuk takich wynalazków i podpowiem że działała tylko przejściówka dwukierunkowa host_ata<>dysk_sata lub host_sata<>dysk_ata, miałem też przejściówki host_ata<>dysk_sata i tych nie udało mi się zmusić do współpracy, być może dotyczyło to tylko mojej konfiguracji sprzętowej. Mam tez przejściówkę host_ata<>dysk_sata 44 pin 2,5" ta sprawuje się ok.

Troll81

najtańsza kieszeń Pata->USB to wydatek rzędu 20 PLN

Szopler


PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Krzysiak

Dobra pytanko

Czy ktoś miał podobnie po OC na 3,5Ghz II X6 1055T AM3 na płycie GA-970A-UD3 próbki w PrimeGrid liczą się dwa razy dłużej niż bez OC  ;)
Komp jest stabilny próbki przeliczają się bezbłędnie o co może biegać ?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

ryszard.korczyk

Jeśli liczysz PG The Riesel Problem LLR to coraz więcej pojawia się próbek znacznie dłuższych. Czy za te dłużej liczone dostałeś inną ilość punktów?

Krzysiak

Nie nie o to chodzi
Połapałem się w momencie gdy ta sama próbka trafiła na drugi mój komputer z takim samym prockiem bez OC
i czas był 2 razy krótszy przeliczenia i to dało mi do myślenia




>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle: