Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Zawyżony czas przeliczania WU

Zaczęty przez _Aleksander_, 02 Listopad 2010, 20:07

_Aleksander_

Mam zabawkowy laptop Dell D600 z procesorem Pentium M 1.60GHz. Rakieta to nie jest, ale niech sobie biedak liczy WCG....

Mam problem i związane z nim pytanie - co może być przyczyna nieprawidłowego estymowanego czasu ukończenia WU?
I nie mówię tu o jakimś skromnym podwojeniu czasu ukończenia WU - tutaj BM przewiduje, że pojedynczy WU będzie liczyć się 650 godzin (!!!), a finalnie wychodzi powiedzmy ze 30 godzin.

Zakładając, że laptop nie ma stałego dostępu do Internetu, ustawiając zapas pracy na maksymalne dopuszczalne 10 dni, laptop pobiera 2 (słownie: dwa) WU...co starcza mu na góra 3 dni liczenia....a ja mam do niego dostęp raz w tygodniu...prawdziwe marnotrawstwo i tak niewielkiej mocy obliczeniowej!

Reinstalowałem BM, sprawdzałem rożne jego wersje i nic nadal zawyża...jak usunąć tę niedogodność?

Troll81

zawyżanie czasu pewnie jest efektem błędnej estymacji a to już wina projektu. po kilku próbkach czasy powinny się urealnić.

_Aleksander_

Problem w tym, że kiedy jedne WU są odsyłane a nowe WU pobierane czasy znowu są z kapelusza...i to samo ma miejsce w innych projektach np Rosetta czy PrimeGrid.
Nie widzę szans na samoczynne urealnienie czasów, dlatego pytam o jakiś inny sposób....

RAD-Poland

#3
wyłącz BOINC

sprawdź dane w pliku client_state.xml w katalogu z boinc

Cytat
...
<time_stats>
   <on_frac>0.993004</on_frac>
   <connected_frac>-1.000000</connected_frac>
  <active_frac>0.997189</active_frac>
   <cpu_efficiency>0.949746</cpu_efficiency>
   <last_update>1288712597.732283</last_update>
</time_stats>
...
<project>
   <master_url>http://www.worldcommunitygrid.org/</master_url>
   <project_name>World Community Grid</project_name>
...
<duration_correction_factor>0.891336</duration_correction_factor>
...

prawdopodobną przyczyną jest duration_correction_factor powinien oscylować w okolicy "1" jeśli jest duży oznacza że twoja maszyna przelicza próbki tyle razy wolniej niż wynikałoby z benchmarka CPU
EDIT (czasami w wyniku jakiegoś błedu przeliczania ustawi się wysoka wartość np 20.xxxx)
w danych dotyczących danego projektu - ustaw wartość w okolicach "1"

o ilości ściąganych próbek, a dokładnie ile ich potrzebujesz na zadeklarowany czas np 10 dni decydują parametry hosta zaznaczone na początku cytatu określające ile czasu CPU/host poświęca na boinc im mniejsze wartości tym mniej próbek pobierzesz przy połączeniu
zmień te wartości na "0.99"

EDIT:
włącz ponownie boinc i zaktualizuj projekt
zazwyczaj te zmiany pomagają

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

_Aleksander_

Miałeś rację, duration_correction_factor ustawiony był na wartość 14. Skorygowałem to i bufor ładnie napełnił się WU na cały tydzień liczenia  :attack:

Wielkie dzięki!! :parrrty: