Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

BoincBox

Zaczęty przez simonic, 08 Listopad 2010, 12:32

simonic

W weekend zupełnym przypadkiem dowiedziałem się, że mój wujek, w związku z tym że jest pracownikiem elektrowni w bełchatowie ma 80% !!! zniżke na opłaty za prąd... Mieszka obecnie tylko z zona i jeden pokoj maja całkowicie nieuzywany więc w mojej glowie pojawił się pomysł aby tam wstawic liczydło :) Zgoda jest, idea im sie spodobala ale dali jeden warunek, że bede sam sie tym zajmowal bo u nich z wiedza na temat komputerow to slabiutko jest...
Tak narodziła się idea BoincBox...
Konfiguracja BoincBox 1 to: (wszystko wyciagnie z szafy, stare ale na testy moze byc)

Celeron 2,0 Ghz
płyta główna gigabyte, niestety z AGP :(
768 MB DDR RAM
HDD 10.2GB Samsung
zasilacz 350W Take Me
system windows xp

Napedu optycznego brak (podlaczony tylko na czas instalacji)

I teraz pojawia sie pytanie, czy ktos probowal tworzyc taka maszyne, ktora ma "radzic" sobie sama z internetem doprowadzonym przez modem USB? (jedyny element ktorego mi brakuje narazie :(  ) Chce to wszystko podlaczyc na BAM i tam sterowac... Uwazacie ze ma to szanse powodzenia? Jedyny koszt jaki bede mial to oplacanie internetu, wiec mysle ze warto.


Troll81

modem do neo gdzieś mam. Na AGP mozna dostac radeony z serii 3650 3850 i z serii 4650

3850 ładnie liczy milkę :D  Na kompach mozna postawic ubuntu (będzie chodzic bezobsługowo)

Moge ci też podesłac cała resztę złomu komputerowego zalegającego u mnie w chacie. Moze zrobimy zbiórke złomu na forum?? można byłoby poskładac z tego troszke złomków....

simonic

Modem niestety musze zalozyc taki typu GSM bo sieci internetowej nie ma w domu... Ale to nie duży koszt bo 19zl miesiecznie w orange tylko wiec OK. Jesli testy sie powioda planuje tam wprowadzic cos wydajniejszego (i bardziej zarlocznego :)  ). Wtedy ogrzewanie beda mieli gratis :) A nVidia jest jakakolwiek na AGP z CUDA? Widzialem na allegro Ge7950 z "niby" obsluga CUDA, ale na stronie producenta nie znalazlem potwierdzenia... Z linuksem i Radeonami mam zero doswiadczenia wiec wolalbym nie eksperymentowac za bardzo:)

PS. To tylko potwierdza ze jestem chory na Boinc ...


Troll81

żadna NV na AGP nie ma CUDA z tego co wiem. Bo CUDA zaczyna sie od serii 8xxx a takich nie ma na AGP. Teoretycznie można kupić mostek AGP->PCI-Ex ale koszt taki jest wyższy niż kupno nowej płyty z prockiem i grafą :D

Radki wystarczy zainstalować i podpiąć pod BOINC i będa liczyć :D

jesteś pewien że NEO nie da się u wujka zainstalować?? bo transfery BOINC moga cię drogo kosztowac po GSM....

simonic

W orange jest taka opcja ze miedzy 0.00 a 8.00 jest calkowicie za free wiec tylko ustawie zeby w nocy sie laczylo i powinno smigac :) A jak podlacze kablowy to bede musial placic pewnie sporo wiecej..
Tez o nVidia tak wiedzialem ale najwyrazniej sprzedawcy na allegro potrafia wszystko wcisnac kupującemu :)
dzisiaj postaram sie chwilke znalesc i odpalic to wszystko w domu, sprawdzic czy dziala. A jako modem uzyje telefon :) Chodzi mi tylko o potwierdzenie czy wogule moj plan ma jakakoliek szanse powodzenia...
Poszukam pewnie tego Radeona 4670 widzialem najwyzsza. Nie znam ich oznaczen wiec ona bedzie lepsza od tej 3850 o ktorej pisales?


Szopler

Przyznawać mi się tu kto ma jeszcze wujka, ciocię, żonę (ostatecznie może być teściowa) w energetyce?
Pchamy tam SKB@P i wszystkie złomki od userów i jazda z RACem ;)

Troll81

Ale SKB@P mają teraz prąd za darmo :D

3850 pociągnie projekt Milkyway a 4670 juz niet

tito

Ale  4670 w collatz będzie szybsze niż 3850 (większe zegary).
Ogólnie pomysł jest dobry, postaw tam jakiśkolwiek komputer. Będziesz miał trochę kasy, albo części, to go zmodernizujesz. Powolutku pomalutku RAC Ci skoczy w górę.

Troll81

Albo lepiej :D dokładaj kolejne kompy :D

AiDec

Cytat: simonic w 08 Listopad 2010, 13:06
W orange jest taka opcja ze miedzy 0.00 a 8.00 jest calkowicie za free wiec tylko ustawie zeby w nocy sie laczylo i powinno smigac :)

W takim razie jedyny projekt dla Ciebie (dla GPU) to Collatz - Milka nie daje wystarczajacego zapasu WU na taka okolicznosc.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TJM

A WU w MW mają nadal po kilkaset bajtów ? Ogólnie transferem bym się nie przejmował, ale w managerze spokojnie da się ustawić żeby korzystał z sieci tylko w określonych godzinach.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

simonic

Wszystko ustawione, odpalone. Narazie działa :) Wracam do domu i... bede czekal na 1 zgloszenie sie BoincBoxa 1 do BAM :)


Cyfron

jak coś, to możesz mu ustawić, żeby się częściej łączył do BAM - w razie czego, jakbyśpotrzebował mu częściej/szybciej coś zmieniać przez BAM

simonic

a mozna jakos ustawic zeby niektore laczyly sie z BAM czesciej a inne co 6h?


Cyfron

Rozróżnijmy - BOINC Manager łączy się z Boincstats i stamtąd pobiera informacje o ustawieniach projektu. To standardowo jest co kilka/kilkanaście godzin (teraz nie pamiętam ile). Jeśli przez BAM (boinc Account Manager) dołączysz się komputerem do jakiegos projektu, to zostanie on uwzględniony na komputerze, dopiero, jak się on zsynchronizuje z BAM (co nastąpi co te xx godzin lub jak Ty ręcznie mu każesz się zsynchronizować).

Dane do serwerów o próbkach/ukończone próbki i pobieranie nowych odbywa się co czas ustawiony w opcjach w "łącz z siecią co ...."

Statystyki na serwerach z nimi, są pobierane od serwera projektu, a nie od naszego komputera. Nasz komputer także nie wysyła żadnych statystyk - on jest tylko otrzymuje od serwerów projektów

Troll81

polecałbym zainstalowanie logmein na tym kompie :D


Szopler

Komputer z BAM może się łączyć co ilość godzin ustawioną w menu BAM'a.
Klikasz w BAM - "Lista komputerów" i dalej nazwa komputera i ustawienie "Czas ostrzeżenia dla komputerów
(Musisz uaktywnić ostrzeganie w ustawieniach SMS)". Wtedy manager będzie się co zadaną ilość godzin próbował połączyć z kompem. Jak masz w BAM ustawione powiadamianie SMS to nawet powiadomi jak padnie komp/sieć.

simonic

faktycznie bede musial pomyslec nad czyms takim jak logmein. Narazie to tylko test oby dzialalo :)


Cyfron

i jak tam prace?
Jak liczy komputer?;>

simonic

Liczy całkiem ładnie tylko wyników nie odsyła... :( Nie potrafie ustawic orange free zeby samo sie laczylo z siecia (po restarcie) bo domyslnie trzeba nacisnac potwierdzenie i nie wiem jak to obejsc. Wrzucilem tam probke climate wiec czasu na test mam sporo do deadline :)


legis

Jak cię dobrze zrozumiałem to ten programik powinien pomóc w Play działa extra

http://www.programypc.pl/autoconnect;0;1;3;1;pl,program,986.html
daj znać jak poszło

Cyfron

simonic - jak tam z tym BoincBox'em ?

simonic

Projekt jak narazie leży... Nie mam czasu aby wszystko poskładać i wybrac sie z tym w miejsce przeznaczenia czyli bełchatowa. Dodatkowo padła płyta główna :( Jak zakoncze ciagle wyjazdy (pewnie w lutym) to projekt powróci, bo wszystkie testy wypadly pozytywnie i caly plan ma sens.


Cyfron

z uwagą czekamy na dalszy rozwój sytuacji :)

A jaką to płytę główną potrzebujesz?
Może ktoś od nas będzie miał ?

simonic

Cokolwiek z PCI-e 16x....


simonic

BoincBox od wczoraj już działa :) Mam nadzieje że to koniec problemów...


Cyfron

i co tam stoi?

Jest szansa wsadzenia jeszcze czegoś ?  :love2:

simonic

Na razie komp wygląda tak

Core 2 duo E6300 1,86 (2,33)
Nvidia 450GTS
4 GB DDR2 GoodRam

Wszystko działa na modemie gsm Huawei E1752c, jako internet na karte, docelowo bedzie abo za 17zl miesiecznie, ale musi wszystko działać w końcu stabilnie :)

Jak tylko bedzie wsszystko dzialalo dobrze to bede sie staral rozbudowywac serwerek :)


Troll81


Pigu


Ania

Ile punktów natłukłeś ?  Coś zmieniałeś ?