Boty i spam

Zaczęty przez emik, 10 Grudzień 2010, 20:49

Kuba135

Myśleć nad czymś jeszcze czy wystarczy?

Cyfron

no to kto się zajmuje usuwaniem tych kont botów?
Jak coś, to ja też co jakiś czas kogoś usunąć mogę  :arrr:

Troll81

ja nie mam takich uprawnień jeszcze :(

GRID

Trzeba poprosić Mchl żeby dał komuś uprawnienia do sprzątania, bo tym więcej botów zalogowanych tym gorzej

Arthusp

Cytat: Cyfron w 18 Luty 2011, 08:03
no to kto się zajmuje usuwaniem tych kont botów?
Jak coś, to ja też co jakiś czas kogoś usunąć mogę  :arrr:

Nieco zmieniając temat: w którymś spamerskim wątku w dziale PM Tomasz R. Gwiazda napisał wiadomość, w której prosił o uprawnienie moderatora działu, aby mógł kasować spamerskie wątki. Sorki, że skasowałem wątek z tą wiadomością...

lolek

Tomkowi chodziło o dopisanie go do poddziałów z tego wątku?

Tomasz R. Gwiazda

tak chodzilo o dzial PM bo tam najczesciej sie pojawia spam ostatnio

Troll81

ja tam czyszczę w miarę możliwości. ale trzeba poczyścić userów....

lolek

@Tomek- tam jest już 4 modów  ;)

Tomasz R. Gwiazda

mozliwe ze jest 4 :P ale tego nie widac... skoro siedze na forum i widzie posty botow :)
czyli jestem czesciej na forum niz mody

lolek

no to kasuj  ;)

Troll81

ja wchodze kilkanaście razy dziennie w ciągu tygodnia. w weekendy rzadziej...

kret

no ostatnie kilka dni jest spokój..ale na początku tygodnia było ruchliwie

sporo roboty chyba macie z tym :/

krzyszp

Na pewno user alexandercrawford to bot...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Szopler

Wykasować wszystkich Newbie którzy nie mają postów, mają przy tym dziwne nicki i adresy www.

Arthusp

Boty znowuż dziś zaatakowały - czy istnieje jakiś sposób na blokowanie konkretnych użytkowników? Dziś jeden bot stworzył przynajmniej trzy topiki w dziale PM, a mam wrażenie, może mylne, że spamy tego samego bota kasowałem w weekend...

Tomasz R. Gwiazda

nie wiem czy to ten sam, ale 3 watki wycielem dzis

Arthusp

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 23 Luty 2011, 10:14
nie wiem czy to ten sam, ale 3 watki wycielem dzis

Offtop: przed paroma chwilami próbowałem usunąć te wątki, a jak wciskałem link "usuń", to już wątku nie było.  ;)

Wracając do tematu: z nazwy podobny: zaczynał się na literę "h" a później z 10 liter "zymx" czy coś takiego. Tak czy inaczej: czy moderator może zablokować jakiegoś kamrata, aby nie wypowiadał się, przynajmniej w moderowanym dziale?

Troll81

to załozy nowe konto...... dlatego właśnie usówma konta
a adminów prosze o zablokowanie możliwości zakładania kont botom. Widziałem na forum astropolis bardzo fajne rozwiązanie. Nie mo zna wpisac stopki, podpisu, anie ustawić strony www we własnym profilu dopóki nie ma się iluśtam postów zaakceptowanych przez moda. Ponadto pierwszych kilka postów musi być zaakceptowane przez moda zanim pojawią się w wątku....

Troll81

jakby ktoś przyuważył konto które jakimś cudem przegapiłem a jest ono botem to dajcie znać a je wytnę. Jak przez miesiąc będzie spokój to można mi spokojnie odebrać global moda.

Szopler

No proszę! Całe 9 stron userów Newbie z linkami do stron poszło w drzazgi. Zostali Ci bez adresów www choć sądząc po nickach przynajmniej połowa to uśpione boty ;).

Arthusp

User: xixi5206140 wczoraj spamował w PM.

Troll81

poszedł w drzazgi.

Ja większosć userów którzy sie tylko zarejestrowali uwazam za boty :) niektórzy nawet pisza od czasu do czasu post (tomeh ma ich chyba z 50). No ale na jakiej zasadzie mam ich usówać? może ktos faktycznie się zarejestrował a potem go znudzilismy....

GRID

dokładnie - trzeba uważać z tym czyszczeniem. Żeby nie wyczyścić człowieka. Boty chyba nie zamieszczają swojej lokalizacji na mapie.

Troll81

zamieszczają :( środek morza na przykłąd. Ludzie natomiast nie zamieszczaja bo im sie nie chce. Wywalam to co ma adres www w profilu prowadzący do strony komercyjnej (lub na takową wyglądający bo po chińsku czytać nie umiem.... moze to był czyiś blog o produktach....) w ten sposób niweczę cel takiego bota a mianowicie indeksację wyszukiwarek. Wszak o to chodzi by crawler indeksujac stronę z profilem napotkał odnośnik....

Arthusp

Cytat: Troll81 w 24 Luty 2011, 11:21
zamieszczają :( środek morza na przykłąd. Ludzie natomiast nie zamieszczaja bo im sie nie chce. Wywalam to co ma adres www w profilu prowadzący do strony komercyjnej (lub na takową wyglądający bo po chińsku czytać nie umiem.... moze to był czyiś blog o produktach....) w ten sposób niweczę cel takiego bota a mianowicie indeksację wyszukiwarek. Wszak o to chodzi by crawler indeksujac stronę z profilem napotkał odnośnik....


Offtop: Uważaj, co by Twój komp jakiegoś syfu nie nałykał...  ;)

Troll81

#106
Cytathttp://www.boincatpoland.org/smf/index.php?action=profile;u=10002219
proponuję wyciąć ip ze strefy adresowej .bd czyli bangladesh

http://www.boincatpoland.org/smf/index.php?action=profile;u=10002222 a to not czy nie bot? strona komercyjna ale widać że login jakiś taki normalny....

kotfryc

Troll ja bym tam wywalił wszystko co jest dłużej niż miesiąc i ma mniej niż 3 posty.
+ dałbym odpowiedni zapis w regulaminie - bez jaj, nie trzeba się rejestrować żeby korzystać z informacji zawartych na forum, jeśli ktoś zakłada profil i nie napisze ani jednego posta w ciągu paru miesięcy powinien się liczyć z tym, że może zostać usunięty...
No chyba, że zostaliśmy kolekcjonerami pustych profili ;)

Troll81

poczekajmy na wypowiedzi innych. nie ma się co śpieszyć...

Kuba135

według mnie to dobry pomysł.

Arthusp

Cytat: kotfryc w 24 Luty 2011, 18:56
Troll ja bym tam wywalił wszystko co jest dłużej niż miesiąc i ma mniej niż 3 posty.
(...)

Mam wrażenie, że to forum zlicza posty tylko takie, które nie zostały skasowane. Czyli jeśli uda się wyczyścić spam, to konto powinno mieć 0 wiadomości.  :)

Troll81

serw nie zlicza tez wiadomości z naszego wątku spammerskiego :D

Nawiedzony

Cytat: kotfryc w 24 Luty 2011, 18:56
Troll ja bym tam wywalił wszystko co jest dłużej niż miesiąc i ma mniej niż 3 posty.
+ dałbym odpowiedni zapis w regulaminie - bez jaj, nie trzeba się rejestrować żeby korzystać z informacji zawartych na forum, jeśli ktoś zakłada profil i nie napisze ani jednego posta w ciągu paru miesięcy powinien się liczyć z tym, że może zostać usunięty...
No chyba, że zostaliśmy kolekcjonerami pustych profili ;)

A ja tu mam np. kolegę, który aktywnie liczy, ma kilka postów w Zdobyczach i w naszym "Spamiku", ale że forum ich nie zlicza to w profilu ma "0"... Więc be przesady nie ma co pochopnie wywalać kont bo popadniemy w paranoję...

lolek

Wywalcie zlepki liter i konta bez dorobku postowego z linkami do komercyjnych stron. No i wszystkich co mają IP z chin, Bangladeszu, Wietnamu i paru innych "spamerskich" państw.

kotfryc

Cytat: Nawiedzony w 24 Luty 2011, 21:19
A ja tu mam np. kolegę, który aktywnie liczy, ma kilka postów w Zdobyczach i w naszym "Spamiku", ale że forum ich nie zlicza to w profilu ma "0"... Więc be przesady nie ma co pochopnie wywalać kont bo popadniemy w paranoję...
Sorry nawiedzony, ale wszyscy mamy tutaj kolegę który przegląda ręcznie te konta jeśli dobrze rozumiem:
http://www.boincatpoland.org/smf/www-boincatpoland-org/mechanika-forum-vs-przyznawanie-nagrod/
i uważam że pozostawienie sytuacji z botami w obecnej postaci jest w pewien sposób brakiem szacunku dla pracy Pigu, który jak tak dalej pójdzie może odejść do "konkurencji" bo tam decyzje nie będą podejmowane na przestrzeni miesięcy, ale tygodni np.

Ten wątek został założony: Grudzień 10, 2010, 20:49:31 a na forum mamy cały czas około 1400 osób/botów którzy nie mają ani jednego posta...
Przed porządkami można wysłać maila informującego do wszystkich użytkowników forum (chyba mamy taką funkcję) i Nawiedzony, jeśli twojemu koledze zależy to odkurzy dawno zapomniane forum i zdobędzie się na parę postów.

Ale to wszystko to moje subiektywne spojrzenie na ten problem ...  ;)

Nawiedzony

No ale jak on właściwie to Tylko w zdobyczach pisze jak kolejny próg zdobywa (co całkiem sprawnie mu idzie z jego RACem) to i tak będzie miał 0 ;) a to co Ty proponujesz to niejako zmuszanie userów do spamu, żeby w jakimś "zliczajacym" wątku coś napisali, mimo że tak na prawdę nie maja potrzeby...

kotfryc

Cytat: Nawiedzony w 24 Luty 2011, 22:51
No ale jak on właściwie to Tylko w zdobyczach pisze jak kolejny próg zdobywa (co całkiem sprawnie mu idzie z jego RACem) to i tak będzie miał 0 ;) a to co Ty proponujesz to niejako zmuszanie userów do spamu, żeby w jakimś "zliczajacym" wątku coś napisali, mimo że tak na prawdę nie maja potrzeby...
Można też inaczej zdefiniować wątki zaliczające nikogo do niczego nie zmuszając...

Troll81

wtedy ja wskoczę od razu do poziomu 25000 postów :D a tak na serio. To wystarczy na bieżąco czyścić ten syf co jest..

Pigu

proszę przy okazji i pokasowanie pustych Membergroups  %) tak właściwie to co to za relikty są?

CytatUżytkownicy bez grupy (2099)
Administrator (2)
Global Moderator (6)
Moderator (19)
Beta testerzy (11)
Boincujący bez netu (0)
Grupa Reagowania Operacyjno-Manewrowego (8 )
Katalizatorrr (0)
Komisja ds. nagród i odznaczeń (1)
Kondensator Mocy (0)
Logomaster (0)
Moderator działu Projekty (1)
Newsmani (7)
Okrrrutny Newsman (0)
Optymalny Optymista (0)
Probabilistyczny prorok (0)
Promotor PPB (0)
Redaktor (0)
Runner (0)
Skórcerer (0)
Test (0)
Władający Strużkami (0)
Władca sygnatur (0)
Łowca projektów (0)

Zaznacz wszystko

kotfryc

Cytat: Troll81 w 24 Luty 2011, 23:15
wtedy ja wskoczę od razu do poziomu 25000 postów :D

offtop

Trollu rozłożyłeś mnie na łopatki, leże pod stołem i kwiczę, jeśli faktycznie do tego dojdzie to będę patrzył na to forum jak ten kot w telewizor:
http://www.youtube.com/watch?v=plWnm7UpsXk
:attack: