Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

Bluescreen+atikmpag.sys

Zaczęty przez Tomasz R. Gwiazda, 25 Grudzień 2010, 17:40

Tomasz R. Gwiazda

pojawił mi się ciekawy problem...
Padla karta Gigabyte HD5870 UD

konfig kompa:
Płyta: Gigabyte X58A-UD3R
CPU: Intel Core i7 950 @ 3,06 Ghz
GPU: Gigabyte ATI Radeon HD5870 UD
Cooler: Scythe MUGEN
RAM: 12GB RAM OCZ (triple channel)
Elektrownia: Corsair 650W
Obudowa: ANTEC DF-85
HDD: SSD OCZ VERTEX 2 60GB
OS: Win 7 x64

sterowniki były chyba 10.12

wymieniłem ja na taka sama, nie było potrzeby zmiany sterowników. Wszystko działało...
wszystko oprócz filmów na youtube.
Wejście tam i naciśnięcie play, powoduje bluescreen, powiązane to jest z atikmpag.sys
Pierwsze co zrobiłem to przeinstalowanie sterowników na nowe z czyszczeniem rejestru ect, efekt - to samo
Zainstalowałem starsze stery (bez CCC) w wersji 10.8 i tez się na tym samym wywala.

Co ciekawe obliczenia na BOINC + granie Starcraft 2 nie powodują problemu.

Flash player + Shockwave (dla FF) przeinstalowane.


Tomasz R. Gwiazda

chyba problem rozwiazalem...

GIGABYTE's @BIOS VGA Tool  http://www.gigabyte.com/support-downloads/Utility.aspx?cg=3
R587UD-1GB BIOS      http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3355&dl=1#bios

ciekawe :)

kubek

też mam taki sam problem .. przy zainstalowanej wersji Flash Player 10  gdy włączam film z you tube pojawia się błękitny ekranik nasz ukochany i restart kompa . gdy mam zainstalowaną wersję flash 9.. wszystko jest ok ..



AXm77


Tomasz R. Gwiazda

konfiga podaj

rozwiazanie mojego problemu jest w tresci watka...

kubek

zainstalowałem nowego biosa pod kartę grafiki tak jak podałeś ale zaraz po instalacji i restarcie kompa kaplica.. komp się nie włączał wentylatorki na karcie szybko i głośno chodziły  wyłączyłem go na pare minut z zasilania i zaskoczył .. ale pomogło bo  problem zniknął, najnowszy flash zainstalowany filmy na you tube chodzą, odtwarzanie filmów na wmp też bez problemu i w końcu zadziałało sprawdzenie wydajności kompa bo wcześniej wyskakiwały błędy   :parrrty:

Krzysiak

Miałem to samo tka dla ciekawych
Nowy bios powoduje że (czytaj u mnie) parametry GPU są obniżane do następując wartości
GPU 400 MHz   3D 765 MHz więc jeżeli masz odpalone YouTube to nieważne czy grasz czy liczysz GPU karty będzie działać z prędkością zaniżoną nawet po oc do 900MHz prędkość spada do 600MHz

Taka moja uwaga bo ostatnio zostawiłem zatrzymany film na YouTube w tle i wróciłem po 8 godzinach a karta liczyła cały czas z obniżoną prędkością GPU

I tu pytanie czy u was też tak się dzieje ?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

kubek

a jak wygląda u was over karty ? ktoś próbował ?? jakieś granice ?? efekty widoczne ??

Krzysiak



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

kubek


GRID

Dobrze że trafiłem na ten post. Również miałem podobny problem, szczególnie podczas zainstalowanej wersji nr 10 Flash playera. Jedynie 9 działała.
Nawet do głowy by mi nie przyszło w tym przypadku pobawić się BIOS'em. Dzięki za info.