GRID - RafalM

Zaczęty przez GRID, 04 Styczeń 2011, 22:51

GRID

Mam na imię Rafał. Urodziłem się w 1982 roku. Obecnie mieszkam w Brukseli. Gdzie pracuję we własnej firmie PCEUROPA.
Generalnie zajmujemy się serwisem i sprzedażą komputerów oraz tworzeniem WWW





Głównie interesuje się informatyką ale również: kosmosem, filozofią, psychologią, nauką.
O BOINC dowiedziałem się w LO XIV w Białymstoku. Szybko zrezygnowałem z powodu słabego kompa.
O BOINC przypomniałem sobie podczas oglądania jakiegoś filmiku o kosmosie na YouTube.



Interesują mnie superkomputery, klastry komputerowe i systemy GRID. Wspieranie rozwoju polskiej nauki na bazie platformy BOINC. Dla tego tak bardzo spodobał mi się klimat tego forum, gdzie razem z wieloma kreatywnymi osobami mogę wspierać rozwój nauki i zmieniać świat.

Szybko stwierdziłem że mogę realizować tutaj swoje marzenia czyli stworzyć coś co zmieni świat na lepsze. Za nim trafiłem na B@P pomysł ten wydawał mi się nie do zrealizowania, a teraz wiem że to będzie łatwiejsze niż się wydawało. Tak samo nie dorzecznym pomysłem wydawała mi się wizja bycia naukowcem, ale miałem szczęście i trafiłem na świetną ekipę B@P, dzięki motywacji i pasji, okazało się ze nawet osoba, która za czasów szkolnych, lubiła wagarować może zostać naukowcem, człowiekiem mającym możliwość zmiany i stworzenia czegoś na świecie.

Administratorem B@P zostałem w czerwcu 2011 czyli mniej więcej pół roku po zarejestrowaniu. Mam nadzieje pomóc ile się da.
Odznaki Enigma@home:
[smg id=219 align=left][smg id=214 align=left][smg id=215 align=left][smg id=216 align=left][smg id=217 align=none]

BOINC to coś więcej niż widzimy na początku.

W razie kontaktu na kanale irc BOINC@POLAND - 213.17.153.11/6667

vivianek


GRID

#2
Również Cię witam.
Do tego powiem ze w wigilię adoptowałem kota, w sumie był to prezent dla mojej dziewczyny.
Bardzo udana adopcja, kot jest świetny.

Akira

Cytat
Zasilacz żyje na ogół od 3 do 5 lat. Jest to najważniejsze urządzenie w komputerze, tak jak rożąd w samochodzie może narobić wiele szkód jeżeli nie jest systematycznie wymieniane.
;)

Pigu

witam kamrata :parrrty:

tito


Troll81


GRID

#7
Cytat: Akira w 05 Styczeń 2011, 01:57
Cytat
Zasilacz żyje na ogół od 3 do 5 lat. Jest to najważniejsze urządzenie w komputerze, tak jak rożąd w samochodzie może narobić wiele szkód jeżeli nie jest systematycznie wymieniane.
;)

:book: witam

Akira

Bardziej o błąd ortograficzny mi chodziło. Treści nie komentuje.

dziubas

kiedyś, w zamierzchłych czasach, na forach dyskusyjnych była niepisana zasada żeby nie komentować błędów gramatycznych i/lub ortograficznych
(można to ewentualnie zrobić przez PW)
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

lolek

Witam  :parrrty:

Co do ort to marudzicie. Ja się nie znam na ortografii i mnie błędy nie rażą  :D

Akira

Ta strona jest wizytówką jego firmy. W jego interesie jest żeby jak najszybciej taki błąd poprawił.

emik

mi najbardziej podoba się w opisie rejestracji w BOINC ten opis:

CytatJeżeli nie chce sie nam tracic czasu możemu od razu zalogować pod podany login - patriota@or7.eu hasło - patriota

nie ma to jak nabijanie punktów na obcych komputerach XD


GRID

#13
Dziękuje za korektę (mam nadzieję ze teraz jest ok). Właśnie po to zamieściłem te linki, aby znalazł się ktoś, kto skomentuje, powie swoje zdanie.
Akira dziękuje za to, że w ogóle chciało Ci się to przeczytać.

Emik informatyka przyjacielem nowoczesnej cywilizacji.
Znajdę chwilkę to muszę sobie skleić instalkę silent instal


Troll81

Cytatlogin - patriota@or7.eu hasło - patriota

aż się zdziwisz jak ktoś ci hasło do kont BOINC przejmie :D zmieni i weźmie jak swoje :D

CytatZnajdę chwilkę to muszę sobie skleić instalkę silent instal + plik reg lub bat kasujący autostart boincmngr i boinctray bo średnio instaluje boinc 3 razy dziennie, oraz zintegruje boinc z instalkami windows xp i windows 7.
To przy wielu instalacjach zaoszczędzi mi wiele czasu.

btw jeśli zamierzasz instalować BOINC na kompach w miejscu pracy a te kompy nie nalezą do ciebie to możesz mieć z tego tytułu kłopoty prawne. podobnie rzecz ma się w szkole czy kafejkach internetowych.

Vega

witam kolejnego miłośnika astronomii na forum :)  :parrrty:

GRID

#16
Cytataż się zdziwisz jak ktoś ci hasło do kont BOINC przejmie :D zmieni i weźmie jak swoje :D

myślałem nad tym, czy zdarzały się podobne sytuacje ?  z drugiej strony nawet jak mi ktoś zmieni hasło to komputery i tak będą pracować, a ja nie robię tego dla siebie lub sławy a jedynie dla dobra ogółu.
Na pewno znajdą się osoby którym nie chce się rejestrować wolą od razu się zalogować.
Najwyżej jeżeli ten pomysł przejdzie bez echa to zawsze mogę zmienić hasło

A silent install i tak mi się przyda bo będę instalował ten program wiele razy.



GRID

#17
Cytat: Vega w 06 Styczeń 2011, 11:04
witam kolejnego miłośnika astronomii na forum :)  :parrrty:

niebawem mam zamiar kupić teleskop za około 1200 zł, mam nadzieję że to będzie ciekawe.
Na razie jestem na etapie czytania o teleskopach aby wybrać sobie odopowiedni,

lolek

Czy dobrze myślę, że Ty BOINC instalujesz na kompach które trafiają do serwisu ?  XD

EDIT

Nie zależy nam na ciąganiu klienta a jedynie na rozwiązaniu problemów komputerówych i zadowoleniu naszych klientów. Tak apropo błędów  ;)

Troll81

Vega może doradzić w dziedzinie teleskopów :D

GRID

#20
lolek dzięki za kolejną  korektę.

a propos moich klientów - komisja europejska, placówki dyplomatyczne - ogrom komputerów które są używane 4-6 godzin jedynie do pobrania kilku plików Word, a są włączone 24h/dobę.
Nic im się nie stanie.

GRID

#21
Cytataż się zdziwisz jak ktoś ci hasło do kont BOINC przejmie :D zmieni i weźmie jak swoje :D

jednak wydygałem i zmieniłem hasło :D


Szopler

Zamiast loginu i hasła podaj WEAK ACCOUNT KEY i procedurę użycia, ale to na tyle skomplikowane, że nowy będzie wolał sam konto założyć %)

Troll81

i nic. Ale jak ktoś to wykryje to polecisz jak za zwykła kradzież. Jak nie twój komp to nie masz prawa instalować oprogramowania bez zgody właściciela....

wiem że zamiary masz szczytne, ale dobrymi chęciami piekło wybrukowano...

Pigu

pamiętajmy, że liczące kompy źrą więcej prądu - tak tylko ostrzegam - nie chciałbym, aby BOINC stał się dla kogoś dużym życiowym problemem

GRID

#25
nikt nie zauważy jak 2 z 500 kompów zaczną pobierać więcej prądu.
Nawet jak ktoś zauważy to nic mi nie zrobią, w najgorszym wypadku dostanę naganę i każą mi skasować lub mnie zwolnią :D .

Tym biurom wszystko jedno ponieważ to nie oni płacą za prąd, to nie oni płacą za internet, płacone jest za lokal.

chętnych komputerów znajomych i rodziny też się trochę znajdzie

Troll81

Po pierwsze problem możesz mieć nie tylko Ty :D możesz popsuć opinię innym liczydłowym. Po drugie zwolnienie dyscyplinarne słabo wygląda w papierach szczególnie jak masz jeszcze wyrok sądu na karku. Poważnie się zastanów...

GRID

#27
przesadzasz, myślisz ze co ja tu tworzę ? jakąś mafię ? widziałeś mój RAC ? nie którzy mają w jednym kompie większy.

Troll81

raczej ostrzegam, Za mniejsze głupoty ludzie mieli więcej smrodu. Wystarczy ze ktos bedzie chciał ci dogryźć. No ale twóoa sprawa....

krzyszp

Koledzy tylko zwracają Ci uwagę na pewien problem moralno/prawny występujący przy "cichych" instalkach BOINC, nie bierz tego osobiście. Jeśli jesteś adminem tych komputerów to w zasadzie problem nie wystąpi, ale jeśli jakiś administrator np. placówki dyplomatycznej to wykryje, to możesz na prawdę grubo polecieć zwłaszcza, jeśli któraś maszyna zostanie użyta do przetwarzania jakiś newralgicznych danych...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

GRID

#30
 :book: ok ten sam tekst tylko w innej formie czytałem kilka razy, skończcie już te ojcowskie gadanie i domysły
bo ostro zamulacie mi te forum  :)
a optymalizacja i automatyzacja pracy nie znaczy że robię to co wam się wydaje.


Superkomputer GRID

lolek

#31
To ja z innej strony: jak bdą mieli problemy z tym że mają BOINC to możesz powiedzieć że używałeś tego programu do testowania stabilności komputerów w serwisie i później na kilku komputerach zapomniałeś odinstalować  ;)

lukaszja

#32
Cytat: 1-www.eu w 07 Styczeń 2011, 00:08
nikt nie zauważy jak 2 z 500 kompów zaczną pobierać więcej prądu.
Nawet jak ktoś zauważy to nic mi nie zrobią, w najgorszym wypadku dostanę naganę i każą mi skasować lub mnie zwolnią :D .

Szanuje Twój zapał, głęboko wierzę w dobre intencje. Znajdź jednak inne rozwiązanie - narażasz się co najmniej na odpowiedzialność odszkodowawczą. Pobieraj (pisemnie!) zgodę na instalacje BOINCa. Prawnik Ci radzi, a trochę już widziałem... :)
No i witaj na pokładzie!
Łukasz

lukaszja

#33
Cytat: lolek w 07 Styczeń 2011, 19:42
To ja z innej strony: jak bdą mieli problemy z tym że mają BOINC to możesz powiedzieć że używałeś tego programu do testowania stabilności komputerów w serwisie i później na kilku komputerach zapomniałeś odinstalować  ;)

Lolek, nie zabieraj mi chleba.. ;D

GRID

#34
na jednym kompie musiałem wyłączyć BOINC ponieważ strasznie głośno wentylator zaczyna działać, muszę zmienić  chłodzenie bo nie da się przy nim siedzieć nawet jak procesor nastawiony jest na 60%

apohawk

Jakim cudem ty masz coś z tego "torzenia stron WWW"? Zatrudnij polonistę, żeby Ci to sprawdzał, albo informatyka, żeby ci słownik zainstalował na kompie + kurs obsługi.

Test wydajności przy pomocy BOINC - ok, ale żeby później celowo to zostawiać - chamstwo, a zapomnieć odinstalować - nieprofesjonalizm.
No good deed goes unpunished.

GRID

#36
apohawk
słowo tworzenie mam chyba w 100 miejscach możesz sprecyzować miejsce w którym jest torzenie.
Polonisty nie muszę zatrudniać ponieważ moja dziewczyna jest magistrem polonistyki, jak widzi moje teksty to zawsze znajdzie kupę błędów. Problem w tym że obaj nie mamy czasu na te korekty.
Ale widzę ze członkowie tego forum wypatrzą wszystkie.

Na nieprofesjonalizm nie możemy sobie pozwolić, większość komputerów z serwisu są optymalizowane, instalacja
menadżera daje totalnie odwrotny efekt.

apohawk

Jeśli znalezienie czegoś na własnej stronie jest dla ciebie za trudne, to spytaj google'a. Witamy w 21. wieku, wieku google'a  XD
No good deed goes unpunished.

Troll81

apohawk bez złośliwości.....

ale fakt że byki na stronie świadczą o nieprofesjonalnym podejściu.... jak nie masz czasu na korekty błędów ortograficznych to co dopiero innych....

apohawk

Ja tylko muszę odreagować :P
Przychodzi kolo i pierwsze co pisze na forum, to że mamy bajzel, nieestetycznie, narzeka na sygnatury (w złym wątku! :P), itd. Przedstawia się swoją stroną firmową, na której wieje wiochą na kilometr i to jeszcze my mamy wszystko podać jak na tacy, bo on nie ma czasu, na własny biznes!
I tak dostaje wiedzę, informacje i naukę za darmo, a za takie rzeczy się płaci i to czasem sporo, więc nie narzekajcie.
No good deed goes unpunished.