Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

Kłopot z PrimeGrid

Zaczęty przez Puma, 05 Styczeń 2011, 18:05

Puma

Ma ktoś też problemy z PrimeGrid-- wywala mi jakiś błąd z programem intel x86 czy cuś takiego -- a Milka chula normalnie : /

lolek

Mówimy o CPU czy GPU? A jeśli do drugie to NV, czy ATI?

Puma


Tomasz R. Gwiazda

sorki ze offtopuje, ale nie chce tworzyc nowego watku

Mam pytanie zwiazane z PG.
Oplaca sie liczyc na GPU na ATI ? Jesli tak to ktore podprojekty ?
Bo ze na NV sie oplaca to wiem

Puma

Wydaje mi się że nawet ładnie punktuje  ::)

Cyfron

Cytat: Puma w 05 Styczeń 2011, 18:05
Ma ktoś też problemy z PrimeGrid-- wywala mi jakiś błąd z programem intel x86 czy cuś takiego -- a Milka chula normalnie : /

Może dokładny błąd jaki jest?
To błąd wywalany przez Managera, czy błąd Windowsa - żadnych konkretnych informacji...

Puma

#6
Chyba Windowsa ( raport przyszedł że to jakiś błąd z językiem ENG )---parę sekund robi na PrimeGrid i wywala" błąd" więcej nie wiem  : / Vista x64

lolek

A jest podany numer błędu? Stery masz o obsługą Open CL?

Troll81

daj jakieś konkrety. Screenshot albo plik logów albo cokolwiek. Zapomniałem dziś szklanej kuli.....  %)

Puma

Tak to wygląda http://img593.imageshack.us/img593/4206/primegrid.jpg     stery  do OpenCL mam.

Tomasz R. Gwiazda

a ATI SDK masz?


PS: ponawiam pytanie, ktory projekt w PG liczy sie na GPU? Tylko jeden jakis ma APP ?

Nawiedzony

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 05 Styczeń 2011, 20:34
a ATI SDK masz?


PS: ponawiam pytanie, ktory projekt w PG liczy sie na GPU? Tylko jeden jakis ma APP ?

to ja odpowiem ;)
tylko PPS Sieve na app na GPU, choć z tego co słyszałem to ATI nadal lepiej używać do innych proj. GPU, bo ten projekt jest wyjątkowo dobrze zoptymalizowany pod nV ;)

Puma

To po co przy podłączaniu pod projekt jest znaczek ATI : /

Nawiedzony

tzn na  ATI też działa ;) tylko na kartach nV ma znacznie większą wydajność pkt/h ;)

Tomasz R. Gwiazda

Nawiedzony: dzieki.

Tak wiem ze NV bije tam na glowe ATI, ale tez tak mysle ze szybciej i wiecej policzy sie na GPU nawet ATI niz na CPU :)

testowo moze sprawdze sobie

Troll81

ten błąd mi przypomina problemy niektórych projektów spowodowane firewallem/antywirem. Spróbuj wyłączyć to oprogramowanie i zobacz czy wtedy policzy.

Krzysiak

A ja zauważyłem coś dziwnego na moich dwóch komputerach to znaczy jak karty graficzne pukają sobie Proth Prime Search (sieve) tasks
to na obu maszynach pojawiają się restarty kompa
To znaczy jeden i drugi na chwile się wyłącza a potem włącza i pracuje dalej po uruchomieniu systemu - to samo na 7 i XP

O co może biegać ma ktoś podobnie


PS
Na Milce i Collatz przy liczeniu na GPU nic takiego się nie dzieje


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Puma

Nie wiem co było przyczyną tego ale przeinstalowałem stery , wyczyściłem kompa i dzień póżniej wszystko wróciło do  normy .

Puma

#18
A z tym wyłączaniem (tzn. restartem jakby ktoś w  szczegóły patrzył: ) komputera też mam raz dziennie i nie znam przyczyny , gdzieś w godzinach porannych się to dzieje. |-?

Krzysiak

masz to samo
Może to głupio wygląda ale raz dziennie komp się musi zrestartować między 8.30 a 9.30 a potem cały czas śmiga do 24 bez restartu  :fright:
a jak wyłączę kompa kompa o godzinie  8 i załączę po 10 to już się nie restartuje


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Cyfron

może coś w harmonogramie ma i np po instalacje czegoś musi restart zrobić?

Puma

#21
Ktoś wie jak poustawiać PrimeGrid pod GF570 GTX? Bo zaznaczyłem wszystkie projekty i ani jednego WU.  A niby miało być tak pięknie i gładko :(

Nawiedzony

Cytat: Puma w 25 Luty 2011, 18:09
Ktoś wie jak poustawiać PrimeGrid pod GF570 GTX? Bo zaznaczyłem wszystkie projekty i ani jednego WU.  A niby miało być tak pięknie i gładko :(

w "Ustawienia PrimeGrid":

Use NVIDIA GPU - YES i to powinno wystarczyć (jak masz zaznaczone wszystkie projekty)

a na GPU są puki co 2:
Cullen/Woodall Prime Search (Sieve)
Proth Prime Search (Sieve)

UWAGA:
Teraz pojawiły się opcje wyboru podprojektów tzn można wybrać miedzy CPU/CUDA/ATI