Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

BOINC@Brain ;)

Zaczęty przez Szopler, 14 Styczeń 2011, 20:34

Szopler

http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/nowatorskie-urzadzenie-mozg-w-roli-glownej,1,4110580,wiadomosc.html

Już "wkrótce" możemy się spodziewać aplikacji liczących projekty z wykorzystaniem ludzkiego mózgu ;).

Ciekawe ile przeciętny człowiek ma PetaFLOPów? ;)

Troll81

weź gimnazjalistę i policz ile ma flopów :D bo jedno zmiennoprzecinkowe działanie będzie robił dłuuuuugo w porównaniu do choćby kalkulatora :D

Szopler

Mi nie chodzi o działania tego typu... raczej to co mózg wykonuje po za świadomością - analiza obrazu, ruch wielu grup mięśni jednocześnie itd. do tego trzeba sporej mocy obliczeniowej i zajebistych algorytmów.

Gdzieś kiedyś ;) czytałem że np. ludzkie oko ma około 250 milionów komórek odbierających światło (w sumie). Przesyłane to jest ~1 mln włókien nerwowych do mózgu.
Kompresja 250:1 - pokaż mi kodek na PC który to potrafi! Nie powiem o utracie jakości...

Dalej - info z Discovery albo coś w tym stylu...
Próbowali za pomocą komputera (fakt że parę lat temu) sterować sztucznym ptasim skrzydłem (sztuczne pióra itd. ogólnie dokładne odwzorowanie budowy od strony mechanicznej). Cóż - komp tym sterował, ale tak wolno, że ptak mający dwa takie skrzydełka w życiu by nie poleciał.

Troll81

a wiesz ile niedoskonałości ma ludzkie oko?

Szopler