Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Uptime-project : ile potrafi Windows XP wytrzymać

Zaczęty przez gaciu, 29 Maj 2006, 20:06

gaciu

Zajżyjcie tutaj i obceńcie uptime różnych systemów, w szczególności mojego :]

http://trzepak.league.uptime-project.net/

I niech mi ktoś powie, że windows nie jest stablinym systemem. Dodam, że to mój komp domowy i gram na nim dość sporo, oglądam filmy itp. więc okazji do zwiechy jest dużo.

bartsob5

kiedys, na angielskiej stronie spotkalem sie ze stwierdzeniem:

Letting XP run for more than a month is like re-using a condom 50 or 60 times

=>Theoretically it can work, but is sick and ill advised

Mchl

Może was zaskoczę, ale XP bywa wykorzystywany w przemyśle. I to nie jako system do uruchamiania office, tylko jako podstawa dla oprogramowania sterującego procesem.
Widziałem na własne oczy XP zainstalowany na komputerach obsługujących stację uzdatniania wody w elektrociepłowni Siekierki w Warszawie.
Inna sprawa, że był to XP dość specyficznie stuningowany. Nie dało się nanim zrobić nic, ponadto co miało być robione. Nawet paska zadań z przyciskiem 'Start' nie miał ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

gaciu

Oby nigdy w elektrociepłowni nie wyskoczył bluescreen.

A w projekcie uptime-project najdłuższy uptime WinXp to ponad 4 lata. Wogóle najdłuższy to ponad 6 lat.

Mchl

Cytat: "gaciu"Oby nigdy w elektrociepłowni nie wyskoczył bluescreen.

Biorąc pod uwagę, że chodzi bez dostępu do internetu (w ogóle bez dostępu do jakiekolwiek sieci lokalnej), na markowych komputerach DELLa, w klimatyzowanym pomieszczeniu gdzie są akwaria w oknach (z rybkami jak najbardziej ;-) ) to chyba jedyne co im grozi to... awaria zasilania ;D

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org


gaciu

Na XP 24 dni!! Malina! Gratulacje! No i na Win 2003 41 dni. Elegancko! Troche musze popracować, żeby cię przegonić. A w sumie to mój komp musi popracować. Modlę się, żeby nie było już wcześniej wspomnianej awarii prądu.

jack78

---------- 05:30 30.05.2006 ----------

2003 wytrzymywał więcej, ale wczesniej nie miałem tam programu zainstalowanego, a ten reset po 41 dniach, to tylko z powodu rekonfiguracji. Po prostu po zmianie ustawień serwera DHCP nie chciał załadowac nowych ustawień

---------- 05:31 ----------

No i oczywieście wszędzie UPS-y.

krzyszp

To gdzie tam moje biedne 13 dni :-(.

Dziś dołączyłem do projektu, zobaczymy jak długo mój system da radę...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka