Wyścigi BOINC@Poland, a zmiana bandery...

Zaczęty przez _Aleksander_, 01 Luty 2011, 21:02

_Aleksander_

Mam pytanie w związku z uczestnictwem w wyścigach Primegrid i zmianą bandery z Boinc@Poland na MPTA na czas wyścigu.
Cel jak wiadomo jest jeden - wyliczenie jak najlepszego miejsca dla zespołu w barwach biało-czerwonych.

Już poprzedniego roku kilku liczydłowych z naszego zespołu na czas wyścigu liczyło pod inną banderą i ich zdobycze punktowe nie zostały zaliczone do klasyfikacji Boinc@Poland, co oczywiście wpłynęło na ich lokatę końcową. Zastanawiam się, czy nie warto się zastanowić nad małą zmianą od nowego roku, w końcu to chyba nie jest dogmat, a rodzaj umowy, tak? Jeżeli liczydłowy punktuje przez 99% czasu na rzecz zespołu, a na czas wyścigu przełączy się do typowego zespołu "wyścigowego" w barwach narodowych, to może rozsądnym byłoby zaliczyć mu zdobyte punkty?

Co o tym myślicie?

P.S. Ja planuję zmianę w nadchodzącym wyścigu, ale tu nie chodzi o mnie, raczej o ustalenie/potwierdzenie ogólnych zasad....

krzyszp

Jestem przeciw.

Albo należymy do zespołu i dla niego zdobywam punkty, albo sobie skaczę...
Każdy sam podejmuje decyzję, gdzie woli liczyć - ja proponuję wszystkim przyłączenie do B@P - tu też liczymy w barwach biało-czerwonych.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

apohawk

W styczniu zeszłego roku była taka sytuacja, że kilka osób w trakcie wyścigu liczyło na konto GPUF, ale po zakończeniu wyścigu i przed ostateczną weryfikacją przeskoczyli z powrotem do B@P. Punkty drużynowo poszły do GPUF (mam nadzieję, były obawy o rozjechanie się statów), a skrypt RADa zaliczył ich do punktacji B@P, bo ponownie byli w B@P. Tak więc wyniki były lekko wypaczone.
Przydałoby się to jakoś ujednolicić/ustalić, żeby nie było bałaganu i wątpliwości.

Ja zgadzam się z opinią krzyszpa w tej sprawie, ale i tak oba podejścia nakładają na RADa ciężar przejrzenia skryptów pod względem obsługi takich skoczków.
No good deed goes unpunished.

Peciak

Cytat: apohawk w 02 Luty 2011, 23:12
W styczniu zeszłego roku była taka sytuacja ...
chyba źle pamiętasz, Rad-Poland grzecznościowo pokazał ile te osoby zdobyły punktów po stronie GPU FORCE ale wszyscy uczestnicy tamtego wyczynu zgodzili się, że punkty im się nie należą wszak liczyli dla innej drużyny

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

apohawk

no fakt, później poprawił, ale wszystkich liczących nie uwzględnił, tylko skoczków. mnie w tamtym rankingu nie ma :P
prościej chyba będzie zaliczyć punkty osób z b@p i tych co przeszli do mpta, niż patrzeć ile razy i kiedy szkoczkowie zmieniali zespoły.
No good deed goes unpunished.