Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Storczykomania

Zaczęty przez Niekumaty Burak, 12 Marzec 2011, 19:10

Niekumaty Burak

Witam po dłuższej przerwie. Od pewnego czasu nie liczę ze względów sprzętowych, ale sercem jestem z Wami.
Dwa lata temu dopadła mnie storczykomania. Uzbierałem sporo falenopsisów, katlejowaty i vandowatych. Ostatnio zacząłem się specjalizować w  paphiopedilum i dendrobium.

Burrageara Dee Luce Everglades
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Cyfron

fajne :)

Ale pewnie zabiera całą masę czasu...

Tomasz R. Gwiazda

glownie polega na czekaniu na tym kiedy wkoncu zakwitnie :D
Moja polownka hoduje :D

simonic

Wiec to troche jak z zadaniami w BOINC :) Tylko storczyki nie maja pasków postępu :)


Cyfron

a to są też odmiany, które kwitną dużo ładniej i lepiej przy takim samym, albo mniejszym wkładzie ? :boing:

kret

i jakie są tak mniej więcej koszty takiej "hodowli"? :-[

Tomasz R. Gwiazda

jakie masz kolory Dendrobium, catleyii i paphiopedilum?

Niekumaty Burak

Cytat: Cyfron w 12 Marzec 2011, 19:17
fajne :)
Ale pewnie zabiera całą masę czasu...
Czasochłonne jest podlewanie. Raczej powinno się to nazywać zalewanie. Doniczkę ze storczykiem wkłada się do trochę większego pojemnika i zalewa wodą do pełna, po 30 minutach wyjmuje się i odcieka. Kolejne podlewanie dopiero po całkowitym wyschnięciu podłoża. Czyli robi się to w trakcie innych czynności.

Cytat: Cyfron w 12 Marzec 2011, 21:40
a to są też odmiany, które kwitną dużo ładniej i lepiej przy takim samym, albo mniejszym wkładzie ? :boing:
Hybrydy falenopsisów - łatwe w uprawie, tanie, pewne w kwitnieniu.

Cytat: kret w 13 Marzec 2011, 14:23
i jakie są tak mniej więcej koszty takiej "hodowli"? :-[
To zależy. Dorosły, kwitnący storczyk to koszt rzędu kilkudziesięciu i więcej (dużo więcej) złotych, młode rośliny już od kilkunastu złotych. Uprawa parapetowa jest tania. Trzeba tylko zorganizować miękka wodę (deszczówka, destylowana, odwrócona osmoza) + nawóz. Gdy wchodzisz w storczykomanię głebiej dochodzą specjalne storczykowe podłoża  i doniczki, doświetlanie, zwiększanie wilgotności. Jest to w granicach możliwości kogoś kto zarabia trochę wiecej niż wiązanie końca z końcem. Schody finansowe zaczynają sie gdy chcesz zrobić - kupić orchidarium.

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 13 Marzec 2011, 14:34
jakie masz kolory Dendrobium, catleyii i paphiopedilum?
Dendrobium
- Dawn Shinema
- senile
- secundum pink
- aggregatum
- tobaense
Paphiopedilum
- leeanum
- sukhakulii
- niveum
- delenatii
- leucochilum
- malipoense
- amabile
- wardii
Katlejowate
- C. gaskelliana Ellena
- C. dolosa var. coerulea
- C. amethystoglossa
- C. aurantiaca miami
- C. Judith
- Blc. Tainan Gold
- Blc. Petch Sayam
- Lc. Yellow Bird
- Lc.Sierra Skies Leone 
- Lc. Drumbeat Triumph
kolory w google grafika  ;D.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

kret

no to fajnie, zapowiada się cenowo ok..może kiedyś będzie czas :) tak na starość :D