Częściowe rozwiązanie problemu: "Message from server: (reached daily quota of 32 results)"

Zaczęty przez AL, 06 Czerwiec 2006, 23:02

AL

Mam chyba pomysł na przynajmniej częściowe rozwiązanie tego problemu. Opiszę jak ja sobie z tym radzę.
Na moim domowym A64 3700 z optymalizacją Akosfa przeliczenie 32 próbek w ciągu dnia nie stanowi absolutnie żadnego problemu - tylko co potem? Szczególnie jeśli sie jeszcze dostanie krótkie próbki - 32 sztuki po ok. 500-600 sekund każda to tylko ok. 5,5 godziny - no a przecież doba ma 24 godziny. Ja rozwiązałem to w pewien pokrętny i być moze nie do końca dla każdego wygodny sposób. Mianowicie najpierw przeliczam 32 próbki na moim komputerze, a potem pobieram następne 32 próbki za pomocą Pendriva na którym zainstalowałem sobie wcześniej Boinca ( o dziwo, mimo, że korzystam przecież z tego samego hosta - to projekt zezwala na pobranie kolejnej porcji 32 próbek chyba tylko z tego względu iż dokonuje tego za pomocą innej instalacji Boinca). Jeszcze jedna uwaga. Czytałem kiedyś, że projekt dobiera jednostki w zalezności od wydajności hosta i potem ten host dostaje wmiarę równe jednostki. No więc u mnie nie do końca to się zgadza, bo najpierw na kompa dostaje 32 próbki po ok. 500-600 sekund, a następnie na tego samego kompa (tyle, że po przez boinca zainstalowanego na pendrivie) dostaje 32 próbki po ok. 2800-3200 sekund.

jack78

Potwierdzam.
W jakimś projekcie też to kiedyś próbowałem i działało.

Nietoperek

sciagnij klienta boinc BoincStudio i wgraj go - w katalogu boinc'a dodatkowo utwurz plik bs_opts.xml - tam dla einstein'a wprowadz taki wpis <bs_opts>
 <bs_state>
   <cpu_usage_limit>-1.00</cpu_usage_limit>
   <exec_mode>0</exec_mode>
 </bs_state>
<opts>
 <name>Einstein@Home</name>
 <url>http://einstein.phys.uwm.edu/</url>
 <credit_correction>1</credit_correction>
 <backup>1</backup>
 <cpus>4</cpus>
</opts>


pole <cpus>4</cpus> okresla ilosc procesorow ktore posuada Twoj komputer (oczywiscie wirtualnych ;) - przy tym ustawieniu masz daily quota 128 - w einstein podobno wiecej serwer nie rozsyla ale mozesz poprubowac z wieksza cyfra niz 4 - sprawdzone i dziala - sam na sempronie 2400+ mam 128 jednostek zassane - jesli zas obawiasz sie o niski kredyt w einstein'ie wlacz dodatkowo w programie BoincStudio lub bezposrednio w powyzszej konfiguracji w lini <credit_correction>1</credit_correction> korekcje kredytu - 1- wlacza -- 0 wylacza okreslona opcje

Szerpa

Wystarczy w BoincStudio kliknąc na zakladke projekts i w miejscu projektu w CPUs kliknac otwozy sie menu i tam odznaczyc 2, 4 lub 8 cpu, a wpis w bs_opts.xml sam sie uzupelni.
I tak samo z korekcja kredytu - "ptaszek" obok cpu

Nietoperek


AL

W końcu się przełamałem i uruchomiłem BS. Wasze porady działają, choć nie wiem dlaczego BS nie pozwalał mi na zmianę ilości procesorów. Dopiero ręczna ingerencja w pliku wg. sugestii Nietoperka przyniosła pożądany skutek. W tej chwili mam jakieś 200 próbek i robię dalsze zapasy, bo za niecały dzień (info za stroną projektu ) zabraknie próbek z serii S4, a jak wiadomo nowe próbki z zaimplementowanymi otymalizacjami AKOSFa będą zupełnie inaczej punktowały (w sumie to nie wiadomo za bardzo jak, ale wg. mnie to gorzej, bo punkty będą przyznawane za próbkę tzn. każdy przeliczający daną próbkę dostanie tyle samo punktów nie zależnie od czasu jaki poświęcił na przeliczenie danej próbki czy jakoś tak). Tak przy okazji "minimum quorum" ma zmaleć w tym projekcie z 3 do 2.

Nietoperek

nie wiedzialem gdzie wkleic to laduje tu - za bardzo porozrzucane sa tematy z BoincStudio - jesli ktos chce miec plicek z wlasciwa strefa czasowa (domyslnie jest dla Paryza) moze zassac odpowiedni  --!tutaj!-- - po sciagnieciu nalezy go wgrac do kat. w kolejnosci: "BoincStudio>data>zoneinfo>Europe" i przeedytowac wpis zoneinfo=C:\BoincStudio\data\zoneinfo\Europe\Paris w pliku bs.ini  (plik znajduje sie w glownym katalogu programu) na zoneinfo=C:\BoincStudio\data\zoneinfo\Europe\Warsaw szczerze powiedziawszy to itak nie wiem do czego on tutaj sluzy ale widac ma jakies znaczenie skoro jest taka funkcja ;)

AL

Ostatnio postanowiłem przypomnieć sobie jak wyglądało Boinc studio i zainstalowałem je. Jedna kwestia mnie zmartwiła. Mianowicie taka:

2007-03-08 17:36:52||Version change (5.9.0 -> 5.4.9); running CPU benchmarks


Moje pytanie polega na tym, czy można zmienić/zainstalować BS tak aby zamiast na wersję 5.4.9 zmieniło się na 5.8.15?

Nietoperek

dopoki nie bedzie oficialnego klienta BS na zrodle 5.8.XX nie masz na to szans - na forum BS'a pisza od dluuugich miesiecy ze prace postepuja do przodu bla bla ... ale na chwile obecna nic nie widac ani nic nie slychac o nowszych wydaniach