Problem z tłumaczeniem - a może ma ktoś gotowe

Zaczęty przez Krzysiak, 28 Marzec 2011, 20:17

Krzysiak

Witam potrzebuje pomocy z tłumaczeniem opisu układu CC1000
może ma ktoś gotowe lub jest tak dobry
Wujek Google tłumaczy ale ciężko poskładać to do  logicznej całości
Wiec z góry dziękuje za pomoc poniżej dwie strony sprawiające problem


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us


A tu bezpośrednie linki tak na wszelki wypadek
http://img215.imageshack.us/i/22810771.jpg/
http://img88.imageshack.us/i/74009163.jpg/


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Szopler

Na kiedy Ci to potrzebne?
Chwilowo jestem zajęty, ale przed północą zdążę ;)

Krzysiak



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Szopler

#3
Cytat
Uproszczony schemat blokowy CC1000 jest pokazany na grafie 1. Pokazane są jedynie złącza sygnałowe.

W trybie odbioru CC1000 jest skonfigurowany jako klasyczny odbiornik superheterodynowy. Wejściowy sygnał radiowy jest wzmacniany prze niskoszumny wzmacniacz (LNA - Low Noise Amplifier) i przesuwany (przekształcany) w dół do częstotliwości środkowej/pośredniej (IF - Intermediate Frequency) przez mixer. (zawijas językowy, ale ja rozumiem to tak) W postaci częstotliwości pośredniej ten skonwertowany sygnał jest wzmacniany i filtrowany zanim zostanie podany na demodulator. Jako opcja (raczej zależnie od opcji) RSSI sygnału (wskaźnik mocy odbieranego sygnału, często napięcie zależne od poziomu odbieranego sygnału) lub częstotliwość pośrednia (wzięta z mixera) jest dostępna na wyjściu RSSI/IF. Po demodulacji CC1000 dostarcza (na wyjściu) cyfrowe zdemodulowane/zdekodowane dane na pinie DIO. Synchronizacja ma miejsce w układzie z wykorzystaniem zegara danych (?) i sygnału DCLK.

W trybie nadawania wyjście oscylatora sterowanego napięciem jest podawane bezpośrednio do wzmacniacza mocy. Wyjście częstotliwości radiowych (wyjście antenowe) jest (tam) częstotliwość kluczowana przez strumień bitów podawany przez wejście DIO (przyp.tłum.: jak widać po schemacie DIO może być wyjściem i wejściem zależnie od potrzeby). Wewnętrzny obwód przełącznika T/R (nadawanie/odbiór) upraszcza interfejs anteny (coś w ten deseń).

Syntezator częstotliwości generuje lokalny sygnał zegarowy który jest podawany do mixer'a w trybie odbioru a do wzmacniacza mocy w trybie nadawania. Syntezator częstotliwości zawiera oscylator (generator) kwarcowy, detektor fazy, pompę ładunku, oscylator sterowany napięciem i dzielniki częstotliwości. Zewnętrzny kwarc musi być podłaczony do złącz XOSC i tylko zewnętrzny dławik jest wymagany dla VCO (Voltage Controlled Oscillator).

Do konfiguracji używany jest trzy przewodowy interfejs szeregowy.

End of Page 1

Cytat
Obwód aplikacyjny.
Do działanie CC1000 jest wymagana bardzo niewielka ilość elementów zewnętrznych. Typową aplikację przedstawia grafika 2. Wartości komponentów są pokazane w tabeli 1.

Dopasowanie (we/wy).
C31/L32 są elementami dopasowującymi dla odbiornika. L32 jest także (dławikiem) dla napięcia stałego [bez sensu IMHO]. C41,L41 i C42 służą dopasowaniu nadajnika do 50 Omowej (anteny). Obwód wewnętrznego przełącznika nadawanie/odbiór czyni możliwym połączenie wejścia i wyjścia razem i dopasowanie CC1000 do 50 Ohm zarówno w trybie nadawania jak i odbioru. Patrz: "Dopasowanie Wej/wyj", str. 31.

Dławik VCO.
Obwód VCO jest całkowicie zintegrowany za wyjątkiem dławika L101.
Wartości komponentów dopasowujących oraz dławika VCO można łatwo policzyć z użyciem oprogramowania...

Dodatkowe filtrowanie.
Dodatkowe zewnętrzne elementy np. filtr LC lub filtr "piłokształtny" (jak to przetłumaczyć na nasze?) mogą być użyte w celu poprawienia wydajności w szczególnych przypadkach/zastosowaniach. Patrz także "Opcjonalny filtr LC", str. 36 dla dodatkowych informacji.

Odsprzęganie zasilania (zakłóceń).
Odsprzęganie zasilania i jego filtrowanie musi być zastosowane (nie pokazano na schemacie aplikacyjnym). Położenie i pojemność kondensatorów odsprzęgających i filtrujących zasilanie jest bardzo istotne  z punktu widzenia optymalnej wydajności. Chipcon zapewnia wytyczne projektowe (dosł. projekty odniesienia) które powinny być możliwie dokładnie kopiowane/powielane (słowem należy się na nich wzorować - bardzo).

End of page 2

Uff! Wreszcie...

:boing:

Krzysiak

Jesteś dla mnie WIELKI
Jutro poskładam całość do kupy
następnie wyślę do wyższej instancji i zamieszczę wynik końcowy
Jeszcze raz wielkie dzięki i postaram się zrewanżować

:parrrty:


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Krzysiak

Okazało się że potrzebna jest tylko pierwsza strona
I tak jak obiecałem ostatecznie tekst poprawiony przez wyższą instancję:

"Na Rys.1. Został przedstawiony uproszczony schemat blokowy układu CC1000 wraz złączami sygnałowymi. W trybie odbioru CC1000 skonfigurowany jest jako klasyczny odbiornik superheterodynowy (z przemianą częstotliwości). Wejściowy  sygnał podawany na złącze  ,,RF IN" jest wzmacniany przez nisko-szumowy wzmacniacz (moduł LNA – Low Noise Amplifier). Następnie sygnał podlega przemianie w mieszaczu do częstotliwości pośredniej. Przed podaniem na demodulator sygnał jest dodatkowo wzmacniany. Na wyjściu ,,RSSI/IF" możliwy jest pomiar mocy sygnału i odczyt jego częstotliwości pośredniej. Po demodulacji ciąg danych cyfrowych jest wyprowadzany na wyjście ,,DIO". Synchronizację zapewnia podanie sygnału zegarowego na wejście DCLK.
W trybie nadawczym sygnał wyjściowy oscylatora VCO  jest napięciem podawanym bezpośrednio do wzmacniacza mocy. Wyjście RF jest kluczowane przez strumień danych na wejściu DIO. Układ CC1000 dodatkowo został wyposażony wewnętrzny przełącznik antenowy i układ dopasowujący ,,T/R" który przełącza układ pomiędzy trybem odbioru a nadawania.  
Syntezator częstotliwości generuje lokalny sygnał zegarowy który jest podawany do modułu mieszacza (MIXER`a) w trybie odbiorczym oraz do wzmacniacza mocy (PA –Power Amplifier) w trybie nadawczym. Syntezator częstotliwości zawiera: generator kwarcowy ( XOSC),  
detektor fazy (Phase Detector), układ regulujący poziom napięcia (CHARGE PUMP), oscylator sterowany napięciem (Voltage Controlled Oscillator) i dzielnik częstotliwości (/R i /N). Gdy zewnętrzny kwarc podłączany jest do pinu ,,XOSC", to wyjście VCO powinno być odprzęgnięte za pomocą zewnętrznego dławika.
Do konfiguracji układu CC1000 używa się szeregowego interfejsu 3-przewodowego."


Może się komuś kiedyś przyda
Pozdrawiam



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle: