Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

[Pomysł] Teczka B@P

Zaczęty przez 3891mike, 27 Kwiecień 2011, 19:58

3891mike

a co byście powiedzieli na takie kartonowe teczki na świadectwa mamy możliwość trafienia do tysięcy młodych ludzi...


Cyfron

na jakie świadectwa? o czym dokładnie mówisz?

gregre

za pewno chodzi o rodzaj skoroszytu, teczki na dokumenty, z gumką, sznurkiem, magnesem lub bez są różnego rodzaju...

http://images.morele.net/full/131436_0_f.jpg

ale zdaje się że własny nadruk w tym przypadku trochę drogo by kosztował

3891mike

Cytat: Cyfron w 27 Kwiecień 2011, 19:59
na jakie świadectwa? o czym dokładnie mówisz?

Może by rozdać takie teczki po szkołach a w środku czy z tyłu takiej teczki Logo B@P i krótki opis co i po co robimy. hmm?
http://www.printclub.pl/image/drukarnia-produkty/teczki-ofertowe-teczki-firmowe-teczki-reklamowe-teczki-kartonowe/teczki-ofertowe-Allegro.png

http://www.e-dyplomy.pl/product/image/1824/m_S08.jpg

Wiem że szkoły policealne dla dorosłych prowadzą takie kampanie z dość dobrym skutkiem przyciągając do siebie nowych słuchaczy...


3891mike

#4
Cytat: gregre w 27 Kwiecień 2011, 20:54
za pewno chodzi o rodzaj skoroszytu, teczki na dokumenty, z gumką, sznurkiem, magnesem lub bez są różnego rodzaju...

http://images.morele.net/full/131436_0_f.jpg

ale zdaje się że własny nadruk w tym przypadku trochę drogo by kosztował

No tutaj akurat pokazałeś "ekstreme" na zdjęciu :D Myślałem raczej o czymś bardziej skromniejszym bez gumki tylko składaną teczkę. Jeśli chodzi o sam nadruk no to już by należało wszystko się dowiedzieć. Widziałem takie teczki po 2,50 od sztuki i wcale nie szukałem. Poszukać popytać niech zejdzie do 1zł i można by już coś pomyśleć.

Kolejnym plusem takiego rozwiązania jest że taka teczka dojdzie do domu zobaczą ją nie tylko uczniowie ale i kilka innych osób. Fizycznie bądą mogli jej dotknąć, przeczytać i przede wszystkim będą mieli czas żeby zajrzeć do neta i sprawdzić o co chodzi z tym całym BOINC. A z ulotką jest często gęsto tak że ląduje w koszu i na tym jej oddziaływanie na potencjalnego liczydłowego się kończy.

Nie kończyłem popularnego zarządzania i marketingu więc mogę się mylić  ;D


Tobas

Jako, że jestem z branży drukarskiej to dodam, że cena takich teczek przy nakładzie ok 1000szt. plasuje się w granicy 1zł z VAT
Oczywiście mówię o teczce dobrej jakości uszlachetnionej lakierem wybiórczym UV.

3891mike

1zł z VAT to nie tragedia można by jakąś serie próbną puścić i zobaczyć jakie daje efekty...


Cyfron

wydzieliłem wątek - teraz tutaj proszę pisać o tym pomyśle.

Chciałem tylko przypomnieć, że mamy jeszcze z 700sztuk plakatów B3 i nie mam komu ich wysyłać, bo nikt się nie zgłasza - to jaka jest pewność, że to zostanie rozdane i to "wyjdzie" ?

EDIT:
w drukarni, w której kupiliśmy wspomniane plakay ma w ofercie teczki:
http://caffeprint.eu/produkty/7-teczki---hit-cenowy

Troll81

Wydać kasę to nie sztuka. Trzeba to zrobić z głową.....

Kto ile plakatów rozwiesił? Ile ulotek rozdał? Przyznawać się.....  :attack: :attack: :attack:

3891mike

szkoły średnie tego potrzebują w zeszłym roku w 2 tygodnie objechałem pół warszawy 7 na 10 szkół brało od 100 do 400 egzemplarzy. Szkoły jak wiadomo nie należą do najbogatszych więc chłoną wszystko od kalendarzy przez plakaty, przybory szkolne do teczek na zakończenie roku jest tego masa. I równie dobrze można by rozesłać po szkołach nasze plakaty po 2-3 sztuki na szkołę. Mogę wstępne rozmowy z dyrektorami placówek oświatowych przeprowadzić ale wydaję mi się że można walić w ciemno.


GRID

Ja rozdałem połowę (ulotek) tego co dostałem od Cyfrona. A rozdawałem zachowawczo bo miałem ich mało.

Następnym razem poproszę o 10 razy więcej ponieważ widzę ze mogę je zostawiać u wielu moich klientów - dentysta, fryzier, sklepikarz, redaktor gazety, kliencji w domu, itp.

Tylko zanim to zrobię to pomogę przy mała ulotka - mniejsza, nowe teksty itp.

Uważam że pomysł 3891mike jest bardzo dobry, ponieważ przy okazji teczek zapodał by trochę ulotek i plakatów.
Tylko jak to zrobić najtańszym kosztem ?

Troll81

Jak ma źródło odbioru to nie widzę przeciwwskazań :D

Cyfron

3891mike  - to w takim razie dowiaduj się o te zainteresowane szkoły, wysyłaj mi na PW adres i info ile plakatów wysłać i zacznę z tym coś działać

3891mike

Plakaty to nic poza pocztą nie wchodzi w grę, tylko dołączyć jakiś list przewodni lub rozmowa i na pewno chętnie rozwieszą u siebie. Jeżeli chodzi o teczki to należało by się samemu w każdej szkole pokazać bo nigdy nie wiadomo ile konkretna szkoła będzie chciała.

Można by jeszcze się pokusić w nowym roku jakiś kalendarz zrobić i to już w zasadzie można rozdawać/rozsyłać wszędzie.


3891mike

Cytat: Cyfron w 29 Kwiecień 2011, 18:55
3891mike  - to w takim razie dowiaduj się o te zainteresowane szkoły, wysyłaj mi na PW adres i info ile plakatów wysłać i zacznę z tym coś działać

Mamy maj, niecałe 2 miesiące do końca szkoły pytanie czy czekać do września? Trzeba się zastanowić nad tym,a już w tym momencie nie trafiamy w maturzystów. Żeby też przypadkiem nie było tak że przesyłki dojdą i będą wisieć przez wakacje a później je zdejmą na wrzesień. Kolejnym plusem byłby czas na lepsze zaplanowanie i ogarnięcie tematu...


Jeśli jednak chcemy to zrobić teraz i ma mieć to jakikolwiek sens to do końca następnego tygodnia powinniśmy się uporać z zaadresowaniem i wysłaniem.


Troll81

Ja proponuję akcję na wrzesień przełożyć. Będzie czas na zebranie kasy.