Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Zakup domeny

Zaczęty przez Cyfron, 09 Maj 2011, 09:00

Cyfron

Koledzy Kamraci, co macie większe doświadczenie w internecie - mam pytanie:
Czy jak zakupiłem kiedyś w home.pl domene, a teraz trzeba płacić im za przedłużenie jej, to czy można tą domenę wykupić u kogoś innego (np taniej) ?
Czy to już jest własność home.pl i na nich jestem skazany na zawsze?

Jak to w ogóle wygląda z tymi domenami?

Prosiłbym o w miarę prędką odpowiedź.

krzyszp

Za chwilę wypowiedzą się zapewne lepiej znający temat, ale tak na szybko.
Możesz przenieść domenę do innego dostawcy usług, ale nie jest to "proste i szybkie", wyczytałem w necie, że zwłaszcza home i nazwa . pl robią schody...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Grzes

U nowego dostawcy rejestruj tę domenę. Wybierz tylko migrację. Będziesz poproszony o kod który home.pl musi udostępnić.
Tak jak mówi krzyszp swego czasu home i nazwa robili niesamowite problemy. Nawet pojawiały się umowy które jasno precyzowały że po roku promocyjnym trzeba jeszcze przedłużyć u nich (za kosmiczne ceny tak na marginesie).
Poszukaj w panelu w home.pl tego kodu. Osobiście domeny nie przenosiłem ale to jest wszystko co Ci jest potrzebne do przeniesienia... z jednej strony tylko ten kodzik a z drugiej aż ;)

kotfryc

Cytat: Grzes w 09 Maj 2011, 09:37
U nowego dostawcy rejestruj tę domenę. Wybierz tylko migrację. Będziesz poproszony o kod który home.pl musi udostępnić.
Tak jak mówi krzyszp swego czasu home i nazwa robili niesamowite problemy. Nawet pojawiały się umowy które jasno precyzowały że po roku promocyjnym trzeba jeszcze przedłużyć u nich (za kosmiczne ceny tak na marginesie).
Poszukaj w panelu w home.pl tego kodu. Osobiście domeny nie przenosiłem ale to jest wszystko co Ci jest potrzebne do przeniesienia... z jednej strony tylko ten kodzik a z drugiej aż ;)

Zgadza się... + cierpliwość, cierpliwość, cierpliwość....
Cytat
Czy to już jest własność home.pl i na nich jestem skazany na zawsze?

Absolutnie nie, ale musisz przeczytać umowę czy po pierwszym promocyjnym roku nie zobowiązałeś się przedłużyć u nich itd... i tak jak pisał Grzes potrzebny jest kod.

Niestety wiele osób decyduje się się na home bo promocja, za darmo itd... Później się rozglądają po konkurencji i zaczynają porównywać ceny...
No i się dobrze zastanów gdzie chcesz się przenieść, żeby nie wpaść pod rynnę...  ;)

Grzes

Osobiście mogę polecić ovh. Mam u nich domenę od kilku lat wraz z serwerem. Dwóch znajomych trzyma tam serwery, jednym z nich nadal się opiekuję. Do tej pory nie miałem najmniejszych problemów.

Tomasz R. Gwiazda

z tego co pamietam
zalozyc konto w nazwa.pl
zainicjowac transfer domeny

w penelu na home.pl zezwolic na to (znaczy znalezc kod do wklejenia w nazwa.pl)


Mchl

A ja z innej beczki: gdzie najlepiej kupić domenę (bez hostingu)?

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Grzes

Każdy poleci Ci pewnie to z czego korzysta i nie ma z tym problemu.. ja się będę trzymał ovh.pl. Ceny jakie są takie są ale nie mam z nimi problemów.

Tomasz R. Gwiazda

ja jestem wierny nazwa.pl
w pierwszym roku zwykle sa jakies promocje (jak wszedzie) , wejdz na strone wpisz domene i zobacz co Ci zaproponuja

na nazwie mam 2 serwery i w sumie jakichs 30domen