Google: antypirackie ustawy mogą prowadzić do cenzury

Zaczęty przez kotfryc, 19 Maj 2011, 13:28

kotfryc

http://technologie.gazeta.pl/internet/1,113840,9626499,Google__antypirackie_ustawy_to_cenzura.html

Troll81

i tak to robią:D rezimy nie potrzebują ustaw by odcinać neta. Druga rzecz że USA i GB dostaja juz paranoi....

goofyx

Stary temat, ale zgadza się <- to będzie koniec wolności słowa.
np.: RIIA stwierdzi że jakaś strona jej nie pasuje i niby zachęca do piractwa i zablokują ją w googlach.
Mam dziwne wrażenie, że jeśli taka cenzura się pojawi to hakerzy będą się odwdzięczać <- podobnie było z Sony (Jakiś haker guru złamał jakieś zabezpieczenia i dał znać do Sony, że mają problem i mogą to naprawić. Sony doprowadziło do skazania hakera, więc inni się wkurzyli :) )
Taka cenzura doprowadzi do prawdziwej cyberwojny na globalną skalę.

Troll81

Cos mi się zdaje że jedynym przegranym będzie przemysł....

goofyx

Cytat: Troll81 w 19 Maj 2011, 14:08
Cos mi się zdaje że jedynym przegranym będzie przemysł....
I to na skalę o której sobie nie wyobrażamy.

GRID

Cenzura i tak jest nieunikniona. A jedynym przegranym będzie człowiek.
Najpierw cenzura będzie z racji panowania jednej religij - islam. (każdy przejaw niewiary będzie zwalczany)

Jeżeli im się nie uda to władzę przejmą programy, roboty i maszyny.   :)
Będzie cenzura na treści destruktywne, konstruktywne i emocjonalne.

Kret_polny

Cytat: goofyx w 19 Maj 2011, 14:04
Mam dziwne wrażenie, że jeśli taka cenzura się pojawi to hakerzy będą się odwdzięczać <- podobnie było z Sony
Hakerzy też, ale IMO takie prawo będzie po prostu martwe - jak oni chcą osądzić paręset milionów ludzi? Czy na następnych wyborach ludzi wybrali by tych samych? :)

Sam mam nadzieję, że ta cała ACTA nie przejdzie.

PS. A Sony, cóż postanowiło zablokować funkcję, którą się otrzymywało wraz z kupnem PS3. Pewien człowiek pokazał jak to obejść, Sony podjęło złą decyzję atakując go i tyle. 

kotfryc

#7
Wikileaks próbowali zamknąć i coś nie poszło ...  ;)
Mam nadzieję, że sieć odbierze takie próby cenzury jako chorobę - grypę którą trzeba zwalczyć...
DNS-y to nie jedyny sposób komunikacji w internecie... Gdyby udało się opracować coś zastępczego, coś co może by działało na zasadzie BOINC to żadna cenzura nie miała by prawa bytu, no chyba że by się odcięło fizycznie kable...
Ale dla Google i Facebooka to faktycznie byłaby katastrofa...

goofyx

Cytat: kotfryc w 20 Maj 2011, 01:41
DNS-y to nie jedyny sposób komunikacji w internecie... Gdyby udało się opracować coś zastępczego, coś co może by działało na zasadzie BOINC to żadna cenzura nie miała by prawa bytu, no chyba że by się odcięło fizycznie kable...
Teoretycznie takie coś byłoby do osiągnięcia, tylko musiałoby być zdecentralizowane nie tak jak boinc, w którym jest serwer centralny.
Wystarczyłoby gdyby:
1) każdy miał lokalnie postawionego DNS <- wtedy po pewnym czasie można pozamykać wszystkie publiczne dnsy i nic się nie stanie
2) takie lokalne DNS mogłyby się wymieniać danymi <- teoretycznie wystarczy, aby każdy lokalny DNS miał adres tylko jednego innego DNS <- po pewnym czasie wszyscy mają wszystko, albo tylko co używają

Wada jest taka, że taka baza rozrastałaby się na dysku.
hmm, ale to też ciekawy pomysł na projekt np.: DNS@Home

Troll81

już jest TOR :D a DNSy można sobie postawić w domu swoje własne :D nikt nie zabroni...

Tomasz R. Gwiazda

po co komu DNS mozna przeciez sobie w hostach zapisac IPki :D
albo z pamieci trzepac IP, na hardcorze

goofyx

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 20 Maj 2011, 09:29
po co komu DNS mozna przeciez sobie w hostach zapisac IPki :D
albo z pamieci trzepac IP, na hardcorze
Aleś zaszalał :)
Myślę, że 90% ludzi nie wie co to jest adres IP,a nie którzy ledwo co umieją przeglądarkę obsługiwać, a Ty proponujesz IPki wprowadzać :D