Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Forum - modyfikacje

Zaczęty przez GRID, 08 Czerwiec 2011, 18:09

GRID

Witam. Zaczynam wątek forum modyfikacje ponieważ zmieniłem jeden element na forum i chcę się zapytać czy tak jest lepiej.

A mianowicie usunąłem pasek drugi od góry. Gdzie na ogół napisane było lewej witaj $user a po prawej data i taki plusik który pozwalał na zwinięcie całego bloku po niżej. Czy może zostać tak jak jest czy nie?

Proszę tez o kolejne rady co możemy jeszcze zmienić na naszym kochanym forum poświęconym przetwarzaniu rozproszonemu.

Argento

CytatA mianowicie usunąłem pasek drugi od góry. Gdzie na ogół napisane było lewej witaj $user a po prawej data i taki plusik który pozwalał na zwinięcie całego bloku po niżej. Czy może zostać tak jak jest czy nie?

Moim skromnym zdaniem QL. Hmm, pomyślałem o jakieś małej zmianie kolorów :). Szablonów nie wiele. Może dodać nowe, ewentualnie w miarę możliwości zmiany w samym skrypcie... Ot takie małe szaleństwo... :facepalm2:


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

GRID

Jeżeli chodzi o mnie - szablonów nie przybędzie. A jeżeli chodzi o zmianę kolorów domyślnego szablonu - to można coś pokombinować - może coś bardziej pod kolor wiki i bloga.

Troll81

dla mnie liczy się funkcjonalność. A kolorek polubiłem....

Argento

Trollu, i dla mnie funkcjonalność była i jest naprawdę istotna.
Natomiast co do kolorów, to po pierwsze odpowiedziałem na sugestię GRIDa ze wskazaniem na ewentualność...  :parrrty:. Słów moich nie uświadczyłeś, że kolory mi nie odpowiadają  :no:

:respect:


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

Troll81

ja jeno wyraziłem opinię swą nie odnosząc się w jakikolwiek sposób do słów twoich  :parrrty:

GRID

#6
na razie ide małymi krokami. Np wprowadziłem znacznik <h1>Forum BOINC</h1>
jest to bardzo potrzebne z punktu widzenia pozycjonowania.
Dodałęm też opis -descryption forum:
Forum poświęcone tematyce przetwarzania rozproszonego i projektów naukowych BOINC
Nie miałem weny na nic dłuższego.
W prowadziłem też tytuł dla strony głównej czyli:
Forum BOINC : Przetwarzanie rozproszone |  superkomputer | GRID | SETI | SIMAP | WCG

Zmieniłem też trochę menu główne na bardziej na lewo przesuwając opcje PROFIL i MOJE WIADOMOŚCI, skasowałem szukaj. Zastanawiałem się żeby MOJE WIADOMOSCI były przed PROFIL ale nie wiem.

Zoptymalizowałem index i plik styli (CSS) przez co są mniejsze i strona będzie szybciej się ładować.

Zastanawiam się nad skasowaniem minusów które są na lewo od nazw działów forum (te które pozwalają zwinąć dany dział). Czy ktoś tego używa ? Na stronie to tylko mały element ale w kodzie zajmuje dużo.

aborek

Cytat: GRID w 08 Czerwiec 2011, 21:52

Zastanawiam się nad skasowaniem minusów które są na lewo od nazw działów forum (te które pozwalają zwinąć dany dział). Czy ktoś tego używa ? Na stronie to tylko mały element ale w kodzie zajmuje dużo.

Ja używam, ale nie jest mi to niezbędne.
Forum przeglądam głównie na telefonie i trochę mi ta opcja pomaga.

GRID


GRID

Jak widzicie zmieniłem ikony mowiące czy od ostatnich naszych odwiedzin ktoś coś napisał.
Pasuje ? Po kilku dniach się przyzwyczaicie. Może ktoś ma inną koncepcją/pomysł na wykonanie tego elementu

Troll81


stasieks

Mi się podoba. Dobra zmiana, klimatyczna.

AiDec

Jak do tej pory zmiany na plus. Podobaja mi sie.

Rozdzialka 2560x1600


Czy jest mozliwosc aby dla mniejszych rozdzielczosci (np. mniejszych od 1920x1080 i 1600x1280) usunac gorna belke (Forum BOINC i POLSKA NAUKA CZEKA NA ODKRYWCOW)? Na duzym monitorze ladnie wyglada, ale na netbooku sadze ze bedzie jedynie zabieralo cenna przestrzen.


Cytat: GRID w 09 Czerwiec 2011, 11:43
Jak widzicie zmieniłem ikony mowiące czy od ostatnich naszych odwiedzin ktoś coś napisał.

Tematyczne  :p_arr:



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

aborek

Cytat: AiDec w 09 Czerwiec 2011, 12:34

Czy jest mozliwosc aby dla mniejszych rozdzielczosci (np. mniejszych od 1920x1080 i 1600x1280) usunac gorna belke (Forum BOINC i POLSKA NAUKA CZEKA NA ODKRYWCOW)? Na duzym monitorze ladnie wyglada, ale na netbooku sadze ze bedzie jedynie zabieralo cenna przestrzen.

Nie jest źle nawet na 800x480, więc myślę, że nie ma takiej potrzeby.

GRID

ja wszystkie zmiany stron robię na laptopie najpierw 1024x768px i wygląda ok, belkę na górze postaram się zachować, dla tego że wrzuciłem tam FORUM BOINC w znacznikach h1

GRID

Wprowadziłem modyfikacje podstrony POMOC.
Na razie tylko do napisu Indeks działów ale początek był najbardziej nie pasujący do naszego forum.

W dziale tym można by dodać coś w stylu najczęstsze pytania, faq lub wszelkie rzeczy które kojarzą się wam z pomocą.

GRID

#16
Panowie. Przydałby się nam dział kontakt na forum. Gdzie można by zamieścić namiary na administratorów i moderatorów: priv i email. Osoby które zajmują się promocją BOINC, osoby które zajmują się wyścigami, SKBP, akcelometry.
Oraz w tym samym dziale można by zamieścić linki do facebook, irc i innych serwisów.

Ja myślałem na dwoma rozwiązaniami : 1 - przebudować dział moje zakładki - usunąć w całości to co tam jest lub zostawić a kontakt i linki do serwisów dać niżej lub wyżej.
2. Utworzyć nowa podstronę

Wydaje mi się że 1 rozwiązanie jest lepsze dla tego że bardziej minimalistyczne. Nazwę moje zakładki można by zmienić jeżeli usuniemy wszystko to  kontakt a jeżeli tylko dodamy to np kontakt/zakładki.

mały przyład (muszę lecieć dokoncze potem)

emik

 Stabline SMF 2.0 wreszcie wydane!
Dzisiaj o 11:32 wysłana przez Nolt
Ponad dwa lata trzeba było czekać na wersję stabilną skryptu SMF 2.0, ale wielu z Was zapewne już teraz jest przekonanych, że było warto. Wraz z jej udostępnieniem zmieniła się też licencja na jakiej została ona wydana, a także przyszłe wersje SMF. Obecną licencją jest BSD License

Kilka informacji nt. zmian od wydania wersji SMF 2.0 RC5:
poprawki dot. ochrony systemu logowania
zapobieganie fałszowania prawdziwej nazwy użytownika
poprawki zgodności dla MySQL 5.5
kilka poprawek związanych z PostgreSQL
kilka poprawek interfejsu użytkownika
poprawki związane z aktualizacją profilu użytkownika
poprawki związane z aktualizacją skryptów


GRID

Można by spróbować. Temat poruszyłem już wcześniej że b0b3r jako że będzie mógł lokalnie kopiować pliki mógłby to zrobić. Oczywiście kopia wszystkiego - bo często jest problem.
Obecnie ta wersja jest rekomendowana. Mogło by to pomóc w pewnych kwestiach które w obecnej wersji trudniej zrobić.

Sebastian M. Bobrecki

Cytat: GRID w 12 Czerwiec 2011, 12:27
Można by spróbować. Temat poruszyłem już wcześniej że b0b3r jako że będzie mógł lokalnie kopiować pliki mógłby to zrobić. Oczywiście kopia wszystkiego - bo często jest problem.
Obecnie ta wersja jest rekomendowana. Mogło by to pomóc w pewnych kwestiach które w obecnej wersji trudniej zrobić.
Przypominam że Akira też może, w końcu został kiedyś wybrany adminem.
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

Troll81

ano. Testową wersję forum na 2.0 można by wypróbowac.....

GRID

Wprowadziłem kolejną modyfikację -> nie zalogowani nie widzą podpisów. Pomyślałem że to duża zmiana dla googlebota więc postanowiłem wprowadzić ją jeszcze przed przejściem na wersję 2.0 forum
Wydaje mi się że ta modyfikacja poprawi pozycję forum w wyszukiwarkach a do tego zmotywuje nowych do rejestrowania się i logowania na naszym forum

Czekam na wszelkie uwagi.

Tomasz R. Gwiazda

kiedy wrzucamy na bojowo ?  :respect:

GRID

Trudno powiedzieć. Mam jeszcze troche pracy z przygotowaniem tej wersji.
Do tego jestem teraz w miejscy, gdzie łączność z netem mam przez radiówkę. Strasznie mi wolno dzisiaj działał internet.
Możliwe że aktualizację zrobię dopiero za 2 tygodnie.

Ufol

Rozważcie Kamraci ten pomysł:
http://www.boincatpoland.org/smf/www-boincatpoland-org/drukowane-wersje-tematow/
Co o tym sądzicie?
Znacznie ułatwiłoby to odczytywanie tematów ludziom używającym wszelakiego rodzaju gadaczy.

GRID

O to się nie martwa cały czas mam to w pamięci.

GRID

#26
Zmieniłem napis w górnym-prawym rogu (Polska nauka czeka na odkrywców) na obecny napis: WSPIERAMY ROZWÓJ POLSKIEJ NAUKI.
Do tej zmiany przekonał mnie na zlocie Troll81 który wyjaśnił mi że hasło Polska nauka czeka na odkrywców jest nie optymalne.

Troll81

bo wyraża jakieś żądanie/oczekiwanie :D

Ufol

Przydałaby się modyfikacja i rozbudowanie funkcji Nowe odpowiedzi na twoje wątki. Mianowicie:
1. Możliwość zrezygnowania ze śledzenia wątku. Taki odnośnik, np. zaprzestań powiadamiania o nowych wiadomościach w tym wątku. Po kliknięciu otrzymywalibyśmy jeszcze zapytanie w stylu: Przycisk anulój i ok i po kliknięciu na ok temat nie pojawiałby się w Nowe odpowiedzi na twoje wątki, pomimo pojawienia się w nim nowych wpisów.
2. Śledź ten wątek:
Po kliknięciu tego odnośnika pojawiałby się on w funkcji Nowe odpowiedzi na twoje wątki, niezależnie od tego, czy zabraliśmy w nim głos. Oczywiście moglibyśmy z niego zrezygnować w sposób opisany powyżej.

GRID

dzisiaj ustawiłem wszystkim wygląd domyślny forum. (około 20 osób) a następnie skasowałem wszystkie skiny oprócz domyślnego. Jest to spowodowane przygotowaniami do aktualizacji forum do wersji 2.0

Ufol

Czy można zrezygnować z wątku?
Istnieje funkcja:
Nowe odpowiedzi na twoje wątki.
Załużmy, że danego wątku już śledzić nie chcemy a on uparcie się nam w tej funkcji pokazuje. Jak go wyłączyć?
Piszę o tym tu, ponieważ jeśli taka opcja nie istnieje, to zgłaszam ją w trybie pilnym. Napewno by się przydała. Jeżeli można wyłączyć wątek, tylko ja się nie dokształciłem, to trzeba by umieścić na stronie jakąś instrukcję obsługi forum. Pustych łbów nigdy przecież nie zabraknie i oświecanie ich przyniesie pożytek wszystkim. Choćby w tym, że nie będą wciąż zadawać tych samych pytań.

GRID

 Ta opcja  jest na stronie po kliknięciu na Nowe odpowiedzi na twoje wątki a nazywa się zaznacz wątki jako przeczytane.
Tylko jak ktoś znowu coś napisze to znowu Ci się pokaże w nowych odpowiedziach na twoje wątki.

Ufol

1. I tu jest pies pogrzebany. Przydałby się link w rodzaju zrezygnuj z wątku. Po jego kliknięciu już by się nie pokazywał w nowych odpowiedziach.
2. Użyteczny byłby także link pt. śledź ten wątek. Po jego kliknięciu pokazywałby się w nowych odpowiedziach pomimo nie zabrania głosu w danej dyskusji. Często czytam forum w celach dokształcających. Nie piszę w nich, ponieważ nie mam nic do powiedzenia.
3. Prezentacja tematów:
Wchodzimy do jakiegoś działu, np. www.boincatpoland.org
Jesteśmy totalnie zieloni i chcemy się douczyć. Obecnie nie ma jasnych kryteriów prezentacji tematów. Wyobrażam sobie takie uporządkowania:
Data założenia wątku, data ostatniego wpisu, ilość postów w temacie, popularność wątku tj. liczba czytań. Pod każdym nagłówkiem znajdowałyby się dwa odnośniki: rosnąco i malejąco. Bardzo ułatwiłoby wyszukiwanie interesujących nas tematów.

GRID

Dzisiaj zaktualizowałem forum z wersji 1.1.12 do 2.0.1. Przepraszam za skasowane posty między 16:40 a 17:30   
Niebawem nasz hosting ma zamiar przeprowadzić kolejne aktualizacje serwera.

Czekamy na wszelkie uwagi.

krzyszp

czcionka na głównej forum jest IMHO trochę za mała...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

GRID

a okulary przetarłeś ?   ;) dobra dam większą  :)

Tomasz R. Gwiazda

nie ma przycisku w kolumnie "ostatnia wiadomosc" przy nicku uzytkownika, gdzie sie klikalo i przechodzilo do ostatniej wiadomosci w watku

krzyszp

Cytat: GRID w 20 Październik 2011, 18:20
a okulary przetarłeś ?
Nie noszę, może czas zacząć  XD

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

krzyszp

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 20 Październik 2011, 18:20
nie ma przycisku w kolumnie "ostatnia wiadomosc" przy nicku uzytkownika, gdzie sie klikalo i przechodzilo do ostatniej wiadomosci w watku
A był taki  |-?
Nie chodzi o "Do dołu"?

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

kotfryc