Forum - modyfikacje

Zaczęty przez GRID, 08 Czerwiec 2011, 18:09

Tomasz R. Gwiazda

przy infie

Dzisiaj o 18:23
kotfryc

byl taki maly przycisk i klikniecie przenosilo do watku do ostatniego posta
teraz jedyna opcja zeby wejsc w temat to albko klikniecie w niego, albo wybor nr strony (jesli ma wiecej niz 1 strone)


krzyszp

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 20 Październik 2011, 18:27
teraz jedyna opcja zeby wejsc w temat to albko klikniecie w niego, albo wybor nr strony (jesli ma wiecej niz 1 strone)
ja jej zawsze używałem ;)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Cyfron

gdzie jest guzik w dziale "wiadomości od ostatniej wizyty" odpowiadający "nowe" z poprzedniej wersji (przechodzący do tematu i od razu posta, który jest nieprzeczytany w nim)?

AL

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 20 Październik 2011, 18:20
nie ma przycisku w kolumnie "ostatnia wiadomosc" przy nicku uzytkownika, gdzie sie klikalo i przechodzilo do ostatniej wiadomosci w watku

Popieram! Bardzo mi tego brak!

Martin Fox

a już myślałem że coś ze mną nie tak...
albo guzik "nowe" albo mod, który sprawi, że po kliknięciu w nazwę wątku od razu mnie przeniesie do pierwszej nieprzeczytanej  :attack:

aborek

Taka opcja jest: Ilość wiadomości pokazanych na stronie
Przestawiam na 50, a wraca mi do 30.
To samo w Ilość wątków pokazanych na stronie:
edit:
W ogóle nic w opcjach zmienić nie mogę. Wraca do poprzednich ustawień.

Cyfron

Cytat: Cyfron w 20 Październik 2011, 20:06
gdzie jest guzik w dziale "wiadomości od ostatniej wizyty" odpowiadający "nowe" z poprzedniej wersji (przechodzący do tematu i od razu posta, który jest nieprzeczytany w nim)?

wczoraj przez chwilę był ten guzik, ale zniknął i ciągle go nie ma.

krzyszp

Dajcie GRID'owi się ogarnąć, migracja do nowej wersji forum nie jest prostą sprawą (ale oczywiście zgłaszajcie błędy).

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

GRID

a nowe się pokazuje ale bardzo krótko, nie zdziwiłbym się jak tam gdzieś jest opcja ustawiająca  czas jaki posta ma być nowy

GRID

Zainstalowałem modyfikację która moim zdaniem usprawni dyskusję na forum.
Wcześniej w liście ostatnich wiadomości mieliśmy 30 ostatnich postów od najnowszego do najstarszego.

Zrobiłem coś takiego że jak ostatnie 5 postów jest z jednego wątku to w liście pokazuje tylko ostatni. Przez co obecnie w liście ostatnie wiadomości mamy 30 ostatnich postów z 30 ostatnich wątków.

Teraz ktoś kto odwiedza rzadziej forum może w łatwy sposób przyłączyć się do rozmowy która byłą prowadzona dużo wcześniej

krzyszp

A włącz na jakiś czas reputację, zobaczymy, czy działa...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

krzyszp

hmmmm
Dobrze gada: +0/-0
[applaud] [smite]

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

GRID

właśnie wróciłem do tego miejsca żeby zmienić a tutaj zmienione lepiej niż myślałem.

phobos

fajna ta modyfikacja z ostatnimi wątkami  :p_arr:

krzyszp

Cytat: GRID w 21 Październik 2011, 19:47
właśnie wróciłem do tego miejsca żeby zmienić a tutaj zmienione lepiej niż myślałem.
Stwierdziłem, że co Ci tyłek zawracam jak sam mogę poprawić ;)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Ufol

Na codzień używam Firefoxa. Mam w zakładkach skrót do odnośnika:
"  nowe odpowiedzi na twoje wątki "
Dlaczego ostatni odnośnik poprzedzający tematy nosi nazwę:
" ostatni wiadomość "
Powinno to być raczej:
" ostatnia wiadomość "
To drobiazg, ale wychodzę z założenia, że suma rzeczy małych daje rzecz wielką.

kotfryc

Jak dla mnie dobra robota z tymi modyfikacjami, póki co nie widzę niczego, do czego mógłbym się doczepić...   :p_arr:
No może większa czcionka jedynie, bo nie wszyscy wiedzą co to Ctr+  :facepalm2:

krzyszp

Cytat: kotfryc w 22 Październik 2011, 09:14
No może większa czcionka jedynie, bo nie wszyscy wiedzą co to Ctr+  :facepalm2:
Pewnie wiedzą, ale co wejście na stronę jej używać...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

GRID

Taki system z aktualnościami może być ?

Bober

Linki nie działają - wyświetla się kod html.

Troll81

mi działają. MOze być. Dałbym 5 ostatnich wiadomości.

GRID

wiadomości daje te która są w aktualnościach. Co rozumiesz przez 5 ostatnich wiadomości ?

Troll81

5 ostatnich aktualności

kotfryc

Cytat: krzyszp w 22 Październik 2011, 14:27
Cytat: kotfryc w 22 Październik 2011, 09:14
No może większa czcionka jedynie, bo nie wszyscy wiedzą co to Ctr+  :facepalm2:
Pewnie wiedzą, ale co wejście na stronę jej używać...
Hmmm przy Ctr+ robią się emotki rozmazane i czasem nawet tekst, ja jestem za zwiększeniem czcionki jednak...  :-[


AiDec

Znow zniknely buttony ostatnich nowych postow.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

GRID

#66
Przeniosłem wyszukiwanie do menu głównego - zamiast tagi. Tagów pewnie i tak nie używał.
A samo wyszukiwanie ma dwa tryby.
Podstawowy który działał z wpisania czegoś w polu wyszukaj (którego już nie ma) i działał jakoś kulawo.
Więc dałem jedynie zaawansowane wyszukiwanie po kliknięciu w Szukaj w menu głównym.

Zamiast kulawego wyszukiwania dałem kotwicę, ponieważ 60% wejść na nasze forum jest z wyszukiwarek.

Usunąłem zdjęcie avatara które było na gorze po lewej, obok linków Wiadomości od ostatniej wizyty. itp

Powód: każdy zna swojego avatara, zaoszczędzi się trochę transferu, oraz miejsca - podniosło to resztę forum do góry w przypadku wysokich avatarów.

Dodałem nowe avatary BOINC do domyślnej galerii w profilu forum. Katalog BOINC.

kotfryc

Ja bym dał wyszukiwarkę Googlowską zamiast aktualnej, albo obok - zrobiłem u siebie na stronie:
http://kot.fryc.me/wyszukiwarka-boinc/
Jak się przejęzyczymy to podpowie, i można dowolnie ustawić jakie witryny ma przeszukiwać np:
Wszystko co jest w http://www.boincatpoland.org (forum, wiki, blog itd ...) + boinc.com.pl + http://radioactiveathome.org/pl/ + jeśli znamy inne wartościowe strony o boinc można by podciągnąć...

Jest to wygodniejszy sposób szukania, powiedzmy że szukamy jakiejś informacji o projekcie  to wyszukiwarka da nam wyniki z całej domeny i różnych stron (np szukane info będzie tylko na stronie lolka, albo na blogu...), a nie będziemy musieli osobno szukać po wiki, forum, blogu itd...

GRID

to daj  :) Można ją zamieścić obok wyszukiwarki w szukaj lub dać przełącznik wyboru wyszukiwarki.

RAD-Poland

pewnie w złym temacie, ale związane ze zmianą wersji forum

często zamiast z forum korzystam z RSS (a tak właściwie to głównie z RSS)
po zmianie forum brakuje mi autora postu

nie jest to wielka niedogodność, ale jeśli jest możliwość włączenia wyświetlania autora postu to poproszę

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

buninek

Korzystaj z formatu Atom, większość czytników powinna dobrze rozpoznawać tag author.
http://www.boincatpoland.org/smf/index.php?type=atom;action=.xml
Ja również bazuję jedynie na newsach. Korzystam z konsolowego newsbeuter, czasem z Google Readera i jest wszystko ok.

Dużym mankamentem jest długość pojedyńczych newsówi  :(

RAD-Poland

do tej pory używałem składnię jaką proponuje forum
http://www.boincatpoland.org/smf/?action=.xml;type=rss

po zmianie na
http://www.boincatpoland.org/smf/index.php?type=atom;action=.xml

pomogło
dzięki  :parrrty:

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

legis

czy da się obok "Wiadomości od ostatniej wizyty" zrobić link otwórz wszystkie w osobnych oknach ?

aborek

Cytat: legis w 20 Listopad 2011, 21:30
czy da się obok "Wiadomości od ostatniej wizyty" zrobić link otwórz wszystkie w osobnych oknach ?
Ooo, podoba mi się ten pomysł :p_arr:

AL

Cytat: aborek w 20 Listopad 2011, 22:06
Cytat: legis w 20 Listopad 2011, 21:30
czy da się obok "Wiadomości od ostatniej wizyty" zrobić link otwórz wszystkie w osobnych oknach ?
Ooo, podoba mi się ten pomysł :p_arr:
Już od dawna o tym myślałem (mam operkę i dla mnie takie rozwiązanie byłoby naturalne - tylko jakby to wyglądało w innych przeglądarkach?).

Pigu

ja również bardzo chętnie

GRID

A nie lepiej klikać na linki z ctrl ?
Rozwiązanie:
Cytat: legis w 20 Listopad 2011, 21:30
czy da się obok "Wiadomości od ostatniej wizyty" zrobić link otwórz wszystkie w osobnych oknach ?
słabo mi się widzi  :dunno:
Dla tego że nie jest intuicyjne, ktoś może sobie nawet przeglądarkę zawiesić.
Przyjęło się że linki otwierają się w tym samym oknie lub nowym.
Dla tego mogę zrobić że po kliknięciu bez ctrl na link po kolei otworzy się w nowym oknie.

AL

O z tym ctrl - to nie znałem tego triku. Jak dla mnie spore ułatwienie. Połowa mniej klikania na operce i wszystko się ładnie otwiera w nowych zakładkach.
No i właśnie o to mi konkretnie chodzi by jednym przyciskiem/kliknięciem otwierały się wszystkie nowe wiadomości w zakładkach - nie oknach!

Bober

Czy jest jakaś możliwość ustawienia ignorowania wybranych wątków?
Póki co widzę możliwość ignorowania działów/ poddziałów.

Jeśli tego nie da się zmienić postuluję o zebranie wszystkich gier tasiemcowych w jednym poddziale (mogę się tym zająć), żebym se mógł je zignorować (oczywiście tym też się zajmę)  XD

Troll81

Twoją chęć ignorowania moich wpisów w oficjalnym tasiemcu uznaję za ograniczanie wolności mego słowotoku :D  :attack: :attack: