Odejście od praktyki zamieszczania obrazka jako linka do boincstats

Zaczęty przez GRID, 11 Czerwiec 2011, 19:21

GRID

Jakiś czas temu powstał wątek opisujący jak zamieścić staty/grafikę z linkiem do boincstats

Rozmawiałem już z kilkoma osobami o tym, ale przydało by się poruszyć temat na forum.
Czemu jestem przeciw tej technice.

1. podowiaduje to zbyt dużą ilość linków wychodzących co ma zły wpływ na pozycję boincatpoland.org w wyszukiwarkach.
2. Spowalnia wczytywanie się strony dla osób z wolnym internetem.
3. Mało kto wie że pod tym obrazkiem kryje się link i w niego klika.

Nie jestem za zlikwidowaniem obrazków a jedynie samych linków do boincstats. Uważam że lepiej zamieścić link do swojej wizytówki a niej link tekstowy do boincstats. Wiem że z dnia na dzień nie da się tego zmienić, ale mogły by to zrobić osoby które mają min 500 postów. Po drugie chciałbym prosić administratorów o odpięcie tego wątku, żeby nie kusił nowych. Zamiast tego można napisać jakiś nowy tutorial na wiki lub forum gdzie będzie opisane jak można zamieścić obrazek ze statystykami i linkiem do wizytówki.

Troll81

można to poddać pod głosowanie. Ja się nie wypowiem bo moje statsy są w mojej wizytówce.

GRID


apohawk

namawiaj, przekonuj, argumentuj, dyskutuj, ale nie zabraniaj, ani nie nakazuj

dla mnie największe znaczenia ma punkt 2. boincstats ostatnio działa coraz gorzej i zamiast wolnego wczytywania grafik, były po prostu timeouty
No good deed goes unpunished.

Tomasz R. Gwiazda

ano fakt, boincstats zamula, przez co i grafiki na forum sie wolno wczytuja. Jakis argument to jest.
Ja mam juz za wielka grafe z osiagnieciami wiec umieszczanie jej pod kazdym postem mija sie z celem
Lepiej zalozyc wizytowke i tam wrzucac wszystkie obrazki informujace o osiagnieciach.

Sam mam tylko mala grafike. Ale w sumie moge sie jej pozbyc




tito

Kiedyś namawiałem na przejście na małe grafiki, ale uznaję argumenty i swój wywalam całkowicie.

GRID

Do tego wniosku doszedłem zwiększając szybkość indeksowania przez googlebot - wynik był raczej słaby bo było dużo timeout, nie wiedziałem dla czego tylko około 40 wątków z tym problem a reszta nie. Dopatrzyłem się tych linków dopiero dzięki SeoQuke który pokazał mi to czego nie widziałem na pierwszy rzut oka.

Wiem że jakby nagle wszystkie obrazki/staty zniknęły z forum, to forum straciło by swój klimat, a wiele osób nie mogło by się pochwalić np dorobkiem WCG. Fajnie by było jakby szczególnie starsza kadra pousuwała te linki z podpisów.

stasieks

Czyli taki podpis jak mój jest OK ? Linki do nas i obrazki.

GRID

Jak najbardziej tak. Do tego zastosowany bardzo fajny motyw z linkami objaśniającymi do wiki.

Pigu

Cytat: GRID w 11 Czerwiec 2011, 19:21
Nie jestem za zlikwidowaniem obrazków a jedynie samych linków do boincstats
ok - skasowałem link co daje 11190 linków wychodzących mniej  %) (większość postów miałem w wątkach niezliczanych przez licznik)
Cytat: GRID w 11 Czerwiec 2011, 19:21
Po drugie chciałbym prosić administratorów o odpięcie tego wątku, żeby nie kusił nowych. Zamiast tego można napisać jakiś nowy tutorial na wiki lub forum gdzie będzie opisane jak można zamieścić obrazek ze statystykami i linkiem do wizytówki.
hehe odwrotnie - pojawi się nowy tutorial, to odepnę stary :whip:

GRID

Cytat: Pigu w 18 Czerwiec 2011, 16:07
ok - skasowałem link co daje 11190 linków wychodzących mniej  %) (większość postów miałem w wątkach niezliczanych przez licznik)

Super. Muszę jeszcze Mchl napaść z tym tematem.

GRID

Po tej modyfikacji forum nie zalogowani i boty google nie widzą podpisów. Pomysł podsunął mi Mchl. W sumie teraz możecie dawać swoich podpisach cokolwiek. Oczywiście żeby szybko się ładowały, były minimalistyczne (nie za wysokie)  :) Polecam też dodawanie linku do strony Wiki z lista swoich modyfikacji.


Troll81