Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Arthusp

Zaczęty przez Arthusp, 06 Lipiec 2011, 08:17

Arthusp

Jako że jestem w drużynie od ponad roku, wreszcie naszła pora na wizytówkę. :) Serio, serio - nie wiedziałem, czy Boinc mnie wciągnie, myślałem, że to kolejna zabawa, która szybko przeminie, a tu proszę. :)

Kto jestem
Daniel, Warszawa, mazowieckie, 1983, zawód wykonywany: analityk biznesowy i systemowy (zależy, co trzeba).
W czasie wolnym: Boinc (wspieram nieco PM, próbuję coś pisać na Wiki), gry komputerowe (ostatnio niemiłosiernie StarCraft, także z Boinc@Poland: http://www.boincatpoland.org/smf/gry-i-zabawy/starcraft-ii-boincpoland/), programista-samouk (głównie swoje zabawki - skrypty administracyjne, własna aplikacja - orgranizer PMI, nawet swego czasu VCMI, ale później brakło czasu i nie miało to sensu (znaczy samo VCMI miało sens, mój wkład a właściwie jego brak nie miał sensu)), czasem rower czy działka, częściej piffko w plenerze. Ostatnio oglądam bez opamiętania "How I met your mother".

Jak się zaczęło
Według BoincStats założyłem konto (w BoincStats): 04 kwietnia 2010 o 0:09:39. Trochę głupio przyznać, jak się zaczęło, ale... zaczęło się to od kupna komputera z procem i7. Szukałem sposobu, jak wygrzać proca (pierwszy proc, jaki miałem, więcej niż jedno rdzeniowy), a Boinc bardziej do mnie przemawiał, niż SuperPi. Później odkryłem Boinc@Poland. I się wkręciłem.

Co liczę
Staram się liczyć PM CPU. Preferuję projekty białkowe/biologiczne.

Flota
Składa się z jednego laptopa, jednego Raspberry Pi 2 oraz komórki.
Liczę zgodnie z początkową ideą Boinc/SETI - flota korzysta z wolnych zasobów. Staram się nie trzymać włączonego niepotrzebnie komputera. Wyjątkiem jest Malinka, która jest cały czas online.

I na koniec, ale wcalnie nie najmniej ważne:
Udział w naszej Wiki:
http://www.boincatpoland.org/wiki/Specjalna:Wk%C5%82ad/Arthusp

Sygnaturki:


Troll81

Ładna wizytówka.

pszyklejony

Witaj na pokładzie Naszego Okrętu  :P
Zauważyłem, karty graficzne laptoków potrzebują często do instalacji sterownika programu ładującego, dlatego, trzeba brać te specjalne ze strony producenta. PrimeGrid nie rusza?

Arthusp

Cytat: pszyklejony w 06 Lipiec 2011, 09:30
Witaj na pokładzie Naszego Okrętu  :P
Zauważyłem, karty graficzne laptoków potrzebują często do instalacji sterownika programu ładującego, dlatego, trzeba brać te specjalne ze strony producenta. PrimeGrid nie rusza?

Te ze strony producenta mam w wersji najnowszej - działają bez problemu.

A PrimeGrid rzuca kominikatem: "06-07-2011 11:28:06   PrimeGrid   Message from server: NVIDIA GPU: Upgrade to the latest driver to process tasks using your computer's GPU".

aborek

U mnie na lapku da się odpalić Cullen/Woodall Prime Search (Sieve) v1.12 (cuda23), ale tam jest 325M.
I przy okazji gratuluję wizytówki  ;)

Arthusp

Już prawie 4mln punktów!  :boing:

A poza tym: testy Might and Magic Heroes 6 zakończone pomyślne. Ale gra jakoś nie powala. Pierwsze wrażenie - parę fajnych pomysłów (chyba najbardziej podobają się strefy wpływów oraz uporządkowanie/uproszczenie, w porównaniu z poprzednią częścią zdolności bohatera). Ale mimo wszystko - chyba wracam do StarCrafta II na jakiś czas. :)

AL


GRID

Might and Magic Heroes i StarCrafta były dla mnie kiedyś przyjemną klaską.
Jakiś czas temu kupiłem sobie StarCrafta II pograłem miesiąc i się znudziło. (potem trafiłem na B@P)

Jak przestałem grać w SCII przekazałem konto dla kumpla, po jakiś dwóch miesiącach dostaję maila że moje konto zostało zbanowane za map hack's.
Kumple we trójkę zainstalowali sobie map hack i katowali wszystkich ostro, ale Blizard się skapował i wszystkich po banował. :)

Arthusp

Stary rok kończę z wynikiem: 4.821.909,32 punktów. W GPB@P 2012 zająłem 19 miejsce zdobywając 593ptk. W drużynie zajmuję 322 miejsce.  :parrrty:

Boincstats przewiduje na koniec roku osiągnięcie 5.440.144 punktów.

Zobaczymy, co przyniesie Nowy Rok!  :boing:

Troll81


mordi

oby jak najwięcej punktów zatem Ci wpadło ;) :parrrty:
Guard well the secret of steel...


Arthusp

Parę dni temu rozbudowałem flotę - bardzo dobrą ATI 5750 zastępuje pitcairn - AMD Radeon HD 7870 w wykonaniu ASUSa.

Co polecacie na niej liczyć? Macie jakieś specjalne doświadczenia z tą kartą?

Troll81

Jak dawno cię nie było :D POEM powinien na niej ładnie się liczyć