Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

[Pomysł] BQI

Zaczęty przez kshonek, 27 Czerwiec 2006, 20:05

kshonek

Jakis czas pracuje nad programem, który szybko się zainstaluje, i nie będzie trzeba nic przy nim robić - od razu zacznie liczyć po instalacji (znaczy, najpierw benchamrki, potem download, potem liczonko).

Podczas proc jeszcze doszło do modyfikacji menadzera, oraz zmian do wersji fantom, czyli boinc wtapiajacy się w tłum nie widoczny dla uzytkownika komputera.

w planie mam zrobienie programu, ktory na podstawia accountkey'i do projektow zrobi odpowiedni instalator. Bedzie tam mozna wybrac odpowiednie optymalizacje (mmx-sse-sse2-sse3) dla danych projektów i dla boinc itd, ale wszytko w swoim czasie.

Przypadek zdecydował, ze na pierwszy ogień poszło seti, gdyż sa w tej chwili "pewne" optymalizacje pod wszytkie instrukcje oraz w tej chwili jest to w miarepewny projekt (pomijajac to, ze jakas godzine temu wylaczyli serwery....)

Moze kilka szczegołów dotyczacych BQI (Boinc QuickInstaller):
- program zajmuje 1,6 mb (dla wersji mmx tylko 1,3mb),
- instalacja na sempronie64 3000+@2800mhz trwa okolo 6 sekund,
- katalog głowny programu to %windir%/hp/
- boinc uruchamia sie wraz ze startem systemu jako usługa, o nazwie hpdrivers.exe
- boinc jest widoczny w menadzerze zadan jako hpdrivers.exe
- aplikacja liczaca seti jest widoczna w menadzerze jako proces bezczynnosci systemu,

to chyba wszytko ;)

Najnowsza wersja na chwile obecna to v3.2:
MMX
SSE
SSE2
SSE3

Historia wersji:
nie bede opisyal tego dokladnie, ale powiem ze zaczęlo sie od prymitywnych prac z winrarem do wersji 1.4, potem było samorozpakowywujace sie arhiwum, potem instalator, zmiana na odpalanie przez rejestr, a nie autostart, nastepnie usluga, zmiany do wersji fantom, zmiana ikonki boinc na logo przypominajace HP itd. W tej chwili wyszło mi cos co jest w miare profesjonalne i mimo ze mnie nie zadowala to na poczatku prac nigdy bym nie pomyslał, ze do tego dojde.

Pliki umieszczam, aby pare osob mogło sprawdzić czy wyszystko w maire dziala - przeliczyc jedna probke, bo mialem powazne problemy z odsylaniem. Nie bede ukrywał ze program jest "troche" okrojony, miedzy innymi na rozmiar, gdyz jest to wersja 5.4.9, ktorej instalacja zajmuje ~10 mega, a BQI tylko 1,6. przed instalacja nalezy wyłączyc boincanajlepiej anulowac uruchamianie ze startemsystemu, pozniej mozna to przywrocic.

Mam nadzieje ze znajdzie się ktos kto to sprawdzi, liczę na wesze sugestie, piszcie wszytko co wam przyjdzie do glowy, co moglo by usprawnic program

Stay Tunned
pozdrowienia z Gdyni ;)

//edit

dostałem informacje, ze z HT jest cos nie tak, mogłby ktos z dualcore sprawdzic czy to prawda :>
img]http://www.boincstats.com/signature/user_680760.gif[/img]

AL

Interesujące. Szczególnie dla tych, którzy chcą np. Boinca w pracy (lub jakimś innym ciekawym miejscu), bez wiedzy i nie potrzebnego zainteresowania ze strony "nieuświadomionych" - liczyć. Ja liczę w domu więc mi się nie przyda, ale pamiętam, że swego czasu ktoś się pytał o coś takiego na naszym forum. Także myślę, że zainteresowanie i betatesterów masz zagwarantowane :wink:

Juras23

wirus boinc'owy ? troszki to jakby nie etyczne, ale owszem mogło by być przydatne.

kshonek

Cytat: "AL"Interesujące. Szczególnie dla tych, którzy chcą np. Boinca w pracy (lub jakimś innym ciekawym miejscu), bez wiedzy i nie potrzebnego zainteresowania ze strony "nieuświadomionych" - liczyć. Ja liczę w domu więc mi się nie przyda, ale pamiętam, że swego czasu ktoś się pytał o coś takiego na naszym forum. Także myślę, że zainteresowanie i betatesterów masz zagwarantowane :wink:

no wiesz co! jak mozesz, najpierw trzeba sie zapytac o zgode ;)

oczywiscie wiadomo po co wersja fantom, ale to niedosc ze nieetyczne to nielegalne, wiec trzea miec zgode.

Mam nadzieje ze beta testrzy będą, bo bez nich ciezko. Z mojej strony moge stwerdzic ze wersja SSE3 na jednordzeniowcu chodzi pieknie: pobiera, liczy pobiera nasteopne dalej liczy odsyla liczy itd, jak normlany boinc, mimo ze jest kastratem ;)

Natomiast mam info, ze na pentium 630 (ma SSE3) z HT cos nie działa, wykorzystnaie proca 20% (!!!!!!!) nie wiem jak to mozliwe, ale mam nadzieje ze osoby z DC to mi sprawdzą.

Mam tez info ze wersja SSE nie działa, wychodzi bład podczas instalacji, a wersja MMX nie kontaktuje sie z sererem.....

Tyle od moich niedoswiadczonych znajmych, nieboincowych, ale licze na wwas, bo doswiadczenie z boinciem mile widziane ;)

jak cos to gg:5145789, ewentulanie kszonowski(at)op.pl, ja udaje sie spac, bo juz nie wyrabiam ;] i tak dosc zrobilem i jestem ze swojej pracy w miare zadowolony ;]

Cytat: "Juras23"wirus boinc'owy ?

nie  powiem, ze mi sie wzoraj nie snilo ;)

boinc@poland rac: 1 500 000 ;)
img]http://www.boincstats.com/signature/user_680760.gif[/img]

donimik

jak instaluję to w wersji sse2 to wychodzi mi coś w stylu program wykonał nieprawidłową operację w momencie gdy ładuje sterowniki HP. nie wiem czemu
url=http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=0ee2a681e83dbbc58c61f1d4b2e95ce9][/url]

Mchl

Miejcie tylko na uwadze, że nadużywanie atkich wynalazków może zaszkodzić reputacji BOINCa w ogólności. Może doprowadzić do tego, że BOINC trafi na czarne listy programów antywirysowych itp. Nie jestem też pewien, czy to dobry pomysł podszywać się pod HP...

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

kshonek

Cytat: "Mchl"Miejcie tylko na uwadze, że nadużywanie atkich wynalazków może zaszkodzić reputacji BOINCa w ogólności. Może doprowadzić do tego, że BOINC trafi na czarne listy programów antywirysowych itp. Nie jestem też pewien, czy to dobry pomysł podszywać się pod HP...

no wlasnie tez nie wiem czy to dobre, bede musial zmienic na cos innego, ostawie poprostu samo drivers, a ikonke zostawie stock boinca.

CLEAR
MMX
SSE
SSE2
SSE3

wersja v3.2 poprawona, nie powinno byc bledowjuz, jak cos to informowac.
img]http://www.boincstats.com/signature/user_680760.gif[/img]