PILNE!! ograniczenie obciązenia procesora

Zaczęty przez KrzychuP, 10 Lipiec 2006, 09:53

KrzychuP

Mam pilne pytanko, bo mi się komp przegrzewa przy uruchomionym Boinc'u. Jak ograniczyć wykorzystanie procesora?
Wymiana chłodzenia odpada, bo to komp w pracy.

Nietoperek

zainstaluj i skonfiguruj klienta BoincStudio - podczas konfiguracji (w programie BoincStudio) w ostatniej zakladce Settings(ustawienia) bedziesz mial pole "Limit CPU" - podaj tam odpowiednia cyfre oznaczajaca limit uzycia procesora np. 40 co daje przydzial szczytowo 40% mocy procka

KrzychuP

Dzięki, prawie wszystko działa, tylko jak chcę wpisać wielkość ograniczenia to mi wywala:

10/07/2006 11:59: nieudane. unrecognized op

co to oznacza?

jamin

a moze ustaw w preferencjach projektu lub przez BAM'a

w miejscu Processor usage na samym koncu jest
Use at most   100 percent of CPU time

wartosc nizsza niz 100 procent

ale nie jestem pewien czy to przypadkiem nie ograniczy wszystkich podlaczonych komputerow :(

Nietoperek

Cytat: "KrzychuP"Dzięki, prawie wszystko działa, tylko jak chcę wpisać wielkość ograniczenia to mi wywala:

10/07/2006 11:59: nieudane. unrecognized op

co to oznacza?
takie cos sie pojawia jesli chcesz ustawic ograniczenie dla nieobslugiwanego klienta - musisz wgrac klienta BOINC boinc i programem BS wtedy ustawiasz odpowiednia wartosc - oczywiscie musisz sie liczyc z nizszym benchmarkiem

KrzychuP

---------- 16:18 10.07.2006 ----------

Wielkie dzięki.

---------- 08:12 11.07.2006 ----------

Cytat: "jamin"w miejscu Processor usage na samym koncu jest
Use at most 100 percent of CPU time

Albo jestem ślepy, albo po prostu "Use at most 100 percent of CPU time" nie widzę w ustawieniach w BAM'ie, ani w żadnym projekcie.

jamin

moja wina - zasugerowalem sie tym co jest w seti - tam jezeli wejdziesz na swoje General Preferences jest cos takiego jak opisalem wyzej - ale rzeczywiscie w zadnym innym projekcie niczego podobnego nie zauwazylem :/

czyli przydatne dla osob, ktore licza tylko seti na danym kompie  :oops:

m2marek

Pozostaje niezależny od menadżera ThreadMaster