Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

przełączanie między projektami

Zaczęty przez WUPES, 15 Sierpień 2011, 09:24

WUPES

   W konfiguracji BM istnieje - w preferencjach lokalnych , w załadce 'użycie procesora'  - możliwość ustawienia ( w minutach) czasu przełączania się pomiędzy aplikacjami projektów.
   Ciekaw jestem doświadczeń Szanownych Liczydłowych z różnymi wartościami ustawień.
   Czy ktoś próbował ustawiać np na 600 minut? Czy po restarcie komputera ten ustawiony czas biegnie od początku, czy też BM zapamiętuje ostatnie ustawienia i kontynuuje czas liczenia?
   Jeżeli ta ścieżka została już przez kogoś przetarta, to nie chcę marnować czasu na wyważanie otwartych drzwi i stratę czasu na prowadzenie eksperymentów.

   Analizowany problem sprowadza się do tego, że chcę aby na komputerze pracującym dziennie ok 10 -11 godzin:
BM najpierw liczył przez 9 godzin tylko jeden projekt (nr 1), a następnie przełączył się na projekt nr 2 i liczył go do końca pracy (wyłączenia komputera). Czyli projekt (1) = 9 godzin, projekt (2) ok 1-2 godz
Po włączeniu komputera w następnym dniu chcę aby BM wykonywał tak jak w dniu poprzednim liczenie projektu nr 1 a póżniej nr 2.
Jeżeli BM zapamięta ustawienia z zakończenia dnia poprzedniego i rozpocznie liczenie od projektu nr 2 - to część czasu poświęcona na obliczenia zostanie zmarnowana, czego chciałbym uniknąć.


emik

ja osobiście nigdy nie zmieniałem parametru tej opcji, zawsze dla mnie ważniejszą funkcją było "Zostawianie aplikacji w pamięci podczas zawieszenia"


krzyszp

Daaaawno temu to niestety przydzielało czas "na sztywno" i można było tym parametrem operować podobnie jak zasobami, jak jest obecnie - tego nie wiem.
Ale Twój problem właściwie rozwiązuje ustawienie priorytetów, ja mam właśnie tak na jednym kompie (WCG 900, kilka innych projektów po 100) i najwięcej liczy mój preferowany projekt.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

WUPES

Cytat
.... Twój problem właściwie rozwiązuje ustawienie priorytetów, ja mam właśnie tak na jednym kompie (WCG 900, kilka innych projektów po 100) i najwięcej liczy mój preferowany projekt.
Dziękuję za zainteresowanie tematem. Czy mogę prosić o bliższe wskazówki gdzie i jak ustawia się te priorytety projektów?

Troll81

W twoim profilu na stronie projektu.

GRID

Ten post chyba mi uświadomił w czym mam problem. A mianowicie Liczę MilkyWay@home na ATI Linux która często nie rozsyła WU oprócz tego projektu komputer ten liczy tylko Moo! Wrapper. Ustawiłem przydział zasobów milkę na 90% a Moo na 10% a dodatkowy zapas danych na 2 dni. Nie ważne jaki jest zapas danych MilkyWay@home pobiera max około 10WU. A Moo pobiera tyle ile ustawię np 20WU. Więc Menadżer BOINC po przestoju MilkyWay@home liczy cały cas Moo. Jak ustawię "przełączaj między projektami" na 0 to będzie liczyć mi głównie MilkyWay@home ?