The Dog Days of Summer Challenge 26.08.2011 18:00 UTC – 28.08.2011 18:00 UTC

Zaczęty przez RAD-Poland, 21 Sierpień 2011, 12:01

RAD-Poland





   
The Dog Days of Summer Challenge

Poz
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.
17.
18.
19.
20.
21.
22.
23.
___Nazwa_użytkownika___
momi76
Aleksander
ryszard.korczyk
Genn
Grzypu
stiven
centylion torun
Jerzy_Przytocki
[BOINC@Poland]mimeq
aborek
Khaos
Macmick
AL ADIM
PiotrU
Bartek Micha%,
kwater
Krzysiak_PL_GDA
[BOINC@Poland]emik
glukawski
dagomir
Nawiedzony
apohawk
RAD-Poland
_-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
_Punkty__

57216.78
44271.96
38653.45
35897.25
31232.35
19101.11
18943.08
18580.21
13745.23
9910.78
9792.70
9532.24
7614.95
3713.72
3404.40
2961.06
2911.80
2709.03
2509.45
2187.36
2102.19
1790.10
1514.77
_Pkt_B@P_
(50)
(49)
(48)
(47)
(46)
(45)
(44)
(43)
(42)
(41)
(40)
(39)
(38)
(37)
(36)
(35)
(34)
(33)
(32)
(31)
(30)
(29)
(28)
_Pkt_PG_
(148.75)
(70.00)
(27.50)
(17.50)
__      
Poz
24.
25.
26.
27.
28.
29.
30.
31.
32.
33.
34.
35.
36.
37.
38.
39.
40.
41.
42.
43.
44.
45.
46.
__Nazwa_użytkownika__
JaRa
rjenkins
misior
ndz
Majkel
Preszus
kret..
Ciechom
BAR
Krzysztof Rozicki
debest
polfon.pl
spiro
kosma
LCF
12groszy
lucas
Redmaster
Muflon&Cieniu
budzik
Bartosz Toczek
Anto%*,
PBT_marian_boss
_-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
_Punkty__

1284.90
824.27
553.34
234.86
142.80
106.10
86.18
76.57
75.84
75.58
47.28
47.03
46.90
28.96
28.68
28.32
18.97
18.93
9.70
9.68
9.59
9.56
9.36
_Pkt_B@P_
(27)
(26)
(25)
(24)
(23)
(22)
(21)
(20)
(19)
(18)
(17)
(16)
(15)
(14)
(13)
(12)
(11)
(10)
(9)
(8)
(7)
(6)
(5)



Poz
7.
8.
9.
10.
11.

___Nazwa_drużyny__
PrimeSearchTeam
BOINCstats
BOINC@Poland
TeAm AnandTech
Crunching Family

_-
-
-
-
-
-

_Punkty__

543619
362170
344069
333513
243637

_Pkt PG_
(206.25)
(193.75)
(181.25)
(168.75)
(160.00)

Ranking drużyn biorących udział w wyścigu
Ranking użytkowników biorących udział w wyścigu


Pkt B@P - punkty do klasyfikacji w wyścigach zespołu BOINC@Poland sezonu 2011 [1]
Pkt PG  - punkty do klasyfikacji w wyścigach projektu PrimeGrid [2]


   
WCG:
PG:         YOYO:

     

RAD-Poland

podczas wyścigu przeliczane będą próbki podprojektu Proth Prime Search (LLR)

w preferencjach projektu ustawiamy:



321 Prime Search (LLR)
Cullen Prime Search (LLR)
Prime Sierpinski Problem (LLR)
Proth Prime Search (LLR)
Seventeen or Bust (LLR)
Sophie Germain Prime Search (LLR)  
The Riesel Problem (LLR)
Woodall Prime Search (LLR)
321 Prime Search (Sieve)
Cullen/Woodall Prime Search (Sieve)    
PSP/SoB (Sieve)
The Riesel Problem (Sieve)
Proth Prime Search (Sieve)

no
no
no
yes
no
no
no
no
no
no
no
no
no

- wyścig rozpoczyna się 26.08.2011 o godzinie 20:00 naszego czasu
- obliczenia wykonywane są przy pomocy aplikacji 32bit rozsyłanej również do systemów 64bit
- do punktacji w wyścigu liczą się tylko próbki pobrane, a następnie odesłane(zaraportowane) w czasie trwania wyścigu


szczegółowe informacje na forum PrimeGrid Welcome to the Dog Days of Summer Challenge

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Nawiedzony

To ja dodam jeszcze, że wyścig trwa 2 dni, a próbki PPS llr należą do jednych z najkrótszych WU, więc można spodziewać się ostrej rywalizacji do ostatniego wyścigowego WU   :)

Do wyścigu jeszcze 1d19h19min  ;)

No i oczywiście będzie wtedy jak będę miał nikły dostęp do kompa...  :wth:

_Aleksander_

Jeżeli nasi kamraci "folderzy" (Filu i Jerzy_Przytocki) zechcą przestawić swój park maszynowy na ten wyścig, to myślę że o miejsce na pudle będzie baaaaardzo trudno.
Sporo jest też osób z większą liczbą rdzeni rutynowo liczących LLR w PrimeGrid, które raczej nie przepuszczą okazji do podgonienia projektu PPS - wspomnę tylko: Genn, Krzysiak_PL_GDA, centylion Toruń.

Osobiście uważałbym zajęcie miejsca w pierwszej piątce Boinc@Poland za naprawdę dobry wynik, no a sukcesem byłoby Top100 w klasyfikacji PrimeGrid.

Grzypu

Witam, to mój pierwszy post na forum, proszę o wybaczenie jeśli pytanie w nim zawarte będzie banalne.

Czy do wyścigu włączają się także punkty z PPS Sieve na CUDA?

Pozdrawiam
Wojtek

Szopler

Do punktacji wyścigu wliczane są tylko punkty za próbki PPS (LLR).

Nawiedzony

Wliczają się punkty tylko z konkretnego, wybranego do wyścigu sub-projektu, w tym przypadku PPS LLR

10 min do wyścigu

stiven

No to walczymy  :whip: Dostaliście jakieś próbki czy wszystko rozszarpane?

Nawiedzony

Cytat: stiven w 26 Sierpień 2011, 20:03
No to walczymy  :whip: Dostaliście jakieś próbki czy wszystko rozszarpane?

Dostałem z lekkim poślizgiem - jak Ci serwer nic nie wysłał to musisz kilka razy samemu zaktualizować projekt w BM bo zawsze przy początku wyścigu trafiają się zgrzyty serwera i jak się trafi taka w złym momencie to BM może dać kolejną aktualizacje dopiero po dłuższym czasie ;)


_Aleksander_

Nie wiem czy wszyscy tak mieli, ale mi podczas tego wyścigu wydarzyły się już wszystkie możliwe problemy.
Najpierw powolny start, wiadomo krótkie WU to na starcie serwer pewnie umarł od ilości połączeń żądających nowych WU.
Kilka komputerów ruszyło w 10-15 minutowym opóźnieniem. Zresztą w rankingu po pierwszym kwadransie nie było nikogo z Boinc@Poland, więc chyba nie tylko ja zostałem w progach startowych.
Następnie koło 23 wszystkie maszyny znowu przestały liczyć, bo upload przeliczonych WU wysiadł. A jak nie można wysłać, to nie można pobrać nowych bo włączono dość niski limit WU per maszyna (chyba koło 30). Kiedy to zobaczyłem przypadkiem, pchnąłem upload ręcznie co pomogło tylko na chwilę, bo koło 24 zabrakło WU. Potem koło 2 znowu wysiadł upload i znowu wszystko stanęło...musiałem ręcznie pchnąć...Co było potem nie wiem, bo w nocy zazwyczaj śpię, a od kilku godzin nie ma rankingu na stronach Primegrid...

To chyba najsłabszy dotychczas wyścig w jakim przyszło mi się ścigać.
I nie chodzi tylko o to, że moje komputery miały różne przestoje, ale o losowość i nierówne szanse dla wszystkich.
Ciekaw jestem czy nie zostaną podjęte w Primegrid jakieś decyzje odnośnie odwołania/przesunięcia/wydłużenia go.


apohawk

Próbowałem parę przeliczyć, ale najpierw nie chciały się pobrać próbki, a teraz jak już się liczy, to się grzeje CPU jak nigdy. Zapomniałem jak PG grzeje. Więc nie dołączę się. Jest dopiero 9, a mi już kompy się groźnie zgrzały. W południe się po prostu ugotują.
No good deed goes unpunished.

andy101fah

Dla takich wyścigów przy obecnej temperaturze to bez chłodzenia typu tower na procku wraz z 12 cm wiatrakami lub wodnego lepiej nie ryzykować. U mnie przy otwartej obudowie przy chłodzeniu Noctua NH-U12P SE2 z 2 wiatrakami 12 cm i podkręconym i7 2600K@4,4 Ghz temperatura na procku cały czas jest pomiędzy 71 a 73 stopnie.

_Aleksander_


AL

Mój AMD Phenom(tm) II X6 1090T (3200MHz) na każdym jajku ma wg. Everesta po 65-66 stopni, a jako całość Procesor   84 °C  (183 °F). Zastanawiam się czy to dla niego dużo (za dużo?) i jakie mam jeszcze rezerwy. Chłodzenie oczywiście nie standardowe - duży aluminiowy blok z 12'tką wentlem. Najbardziej szczerze mówiąc martwi mnie Płyta główna 75 °C.

aborek

Cytat: AL w 27 Sierpień 2011, 11:38
Mój AMD Phenom(tm) II X6 1090T (3200MHz) na każdym jajku ma wg. Everesta po 65-66 stopni, a jako całość Procesor   84 °C  (183 °F). Zastanawiam się czy to dla niego dużo (za dużo?) i jakie mam jeszcze rezerwy. Chłodzenie oczywiście nie standardowe - duży aluminiowy blok z 12'tką wentlem. Najbardziej szczerze mówiąc martwi mnie Płyta główna 75 °C.
To dla porównania - ten sam proc na 3500 MHz - temp. 73 st. (poszczególne rdzenie po 67 st.), płyta gł. 66 st.
Buda dobrze wentylowana, ale komputer stoi w mało przewiewnym miejscu.

apohawk

Ja mam pokój od południa, więc jest patelnia.
Dla Phenom II X6 producent podaje max 62C i tego staram się trzymać. Maks do jakiego dopuściłem, to 63C.
http://products.amd.com/en-us/DesktopCPUDetail.aspx?id=640&f1=&f2=&f3=&f4=&f5=&f6=&f7=&f8=&f9=&f10=&f11=&f12=
Dla Phenom II X4 945 maks. to 71C, ale PG szybko doszedł do 67C, więc teraz chłodzę Rosettą ;) 2 WU PG, 2 WU Rosetta i jest 61C.
No good deed goes unpunished.

AL

Przy okazji odkurzania otwarłem na chwilę obudowę, aby sprwdzić czy się tam przypadkiem kurz nie nagromadził (na szczęście nie było z tym problemu) i temperatury na jajkach spadły do 52 stopni. Co ciekawe cpu nadal miał 85 stopni i tak przez dobre 20 min jego temperatura w tym czasie nie spadła nawet o stopień! BTW. Obudowę mam malutką i napakowaną w dodatku w mało przewiewnym miejscu, a w pokoju 32 stopnie uff....

aborek


SzaMoT🍀

Ten wyścig można zaliczyć do wielkiej niewiadomej.
Nie ma żadnej informacji co z statystykami :(
Powinni jakieś info na głównej umieścić albo na forum :whip:

Nawiedzony

Pamiętam, że podczas ostatniego wyścigu na PPS LLR też były duże i dużo problemów - ale teraz to sprawa tego wyścigu już wygląda bardzo zagadkowo  ???

andy101fah

Statsy wróciły.

http://www.primegrid.com/challenge/2011_6/top_users.html

Grzypu

Cóż za ulga, w Opolu w ciągu godziny ochłodziło się o 10 stopni :) Od razu temperatura procka i grafiki skoczyła o parę stopni w dół.

Wielkie dzięki dla RAD-Poland za zamieszczenie w miarę aktualnych wyników, nie wiem skąd je masz, bo strony PG chodzą ledwo ledwo, tak jak ściąganie paczek do przeliczania, cieszę się z miejsca zaraz na podium i liczymy dalej  8)

RAD-Poland

tak dużych problemów w PrimeGrid jeszcze nie było, wyścig w ciemno, nikt nie wie co i jak

dziwi mnie tylko, że serwer tak szybko padł po kilku godzinach przy ~600 uczestników i ~ 30k wu wyścigowych
obecnie jest ~1200 uczestników i ~100k wu, a na dodatek teraz wszystko padło ze stroną PG włącznie

bota aktualizacji wyników wyłączyłem (zbyt częste blokowanie łącza, przekroczenia czasu czy niekompletne dane ...), ale jak drugi bot pobierający dane coś "sensownego" z PG pobierze  to uruchamiam jednorazową aktualizację ręcznie
tym razem śledziłem poczynania Lennart'a z PG i jego próby restartu projektu/serwera, ale cóż chodził może 10 min  :(

kolejna aktualizacja prawdopodobnie jutro,

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

ryszard.korczyk

Dziwny to wyścig, bo cała flota komputerów wyliczyła wu i się nudzi. Nowe wu się nie pobierają. Przerzucam komputery na projekt miesiąca, bo szkoda, żeby CPU się nie marnowało, jak PG ożyje to znów przerzucę flotę. Nie mam ochoty w nocy ręcznie popychać BOINCa aby uploadował i pobierał wu PG.
Rysiek

Nawiedzony

No niestety - po małej rozsyłce PPS llr znów siadło i od dłuższej pory wstać nie może :(
Niezła siara wyszła z tego wyścigu...

apohawk

Jak ostatnio mieli wyścig na małych próbkach, to też nic nie działało większość czasu. Widać w PG jeszcze się nie nauczyli.
No good deed goes unpunished.

stiven

U mnie podobne problemy. Dodatkowo większość tego co przeliczyłem wisi w pendingu. Nieudany ten wyścig.

Nawiedzony

Cytat: stiven w 28 Sierpień 2011, 12:31
U mnie podobne problemy. Dodatkowo większość tego co przeliczyłem wisi w pendingu. Nieudany ten wyścig.

Pendingem nie ma co się przejmować, bo punkty wyścigowe dostajesz od razu po przyjęciu przez serw wyniku WU, tylko na punkty boincowe będziesz musiał trochę poczekać, jak się walidator przekopie przez te góry WU - w każdym bądź razie kwestia pendingu była już poruszana przy innych wyścigach na krótkich WU i to akurat nie stanowi problemu dla wyścigu  ;)

Widzę, że chyba po nocnych działaniach Lennart'owi z PG udało się ustabilizować sytuację, ciekawe czy sam odwala całą robotę...

Krzysiak

Witam
Robienie wyścigów w weekendy niestety jest porażką - w moim przypadku

W piątek rano wyjechałem i dopiero co wróciłem więc punktów jeszcze może mi się parę uda dorzucić

Pozdrawia


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

rilian

Ukraine team rules!



_Aleksander_

Wyścig zakończony, gratulacje dla wszystkich uczestników i zwycięzcy :parrrty:

Z mojego punktu widzenia był to unikalny rajd na ślepo. Rankingi zgasły po kilku kwadransach i tylko po pierwszych wskazaniach można było ocenić kto będzie silny tym razem.
Problemy techniczne, zaczynając od padającego uploadu, a kończąc na pustej kolejce zadań do przeliczenia tak naprawdę uśredniały wyniki i podniosły poziom rywalizacji.
Najszybsze maszyny po przeliczeniu zadań oczekiwały na kolejne w bezczynności, a tymczasem średniacy i te wolniejsze spokojnie mieliły zawartość swoich buforów.
Jak się serwer odblokował, wszyscy odsyłali co przeliczyli i zabawa zaczynała się od nowa....i wszystko na ślepo nie widząc konkurentów hehehe

Mam nadzieję, że podczas kolejnego wyścigu nie będzie takich niespodzianek, a ten wypadek przy pracy nie zniechęci liczydłowych do udziału w nim.

AL

Hmm pechowa "13" - ale jak na 1 pc i to włączony tylko przez kilka godzin - to i tak nieźle. Jak mieszkałem sam i kompy mieliły 24h to pewnie bym wszedł do top 6. Gratuluję zwyciężcom!