2011.10: WCG

Zaczęty przez Arthusp, 04 Wrzesień 2011, 11:55

Co policzymy w październiku 2011?

ABC@home
1 (1.8%)
AlmereGrid
0 (0%)
AndrOINC
0 (0%)
CAS@home
0 (0%)
Chess960@home
0 (0%)
Climateprediction
1 (1.8%)
Collatz Conjecture
1 (1.8%)
Constallation
0 (0%)
Correlizer
2 (3.6%)
Cosmology@home
1 (1.8%)
DNA@Home
0 (0%)
DNETC
0 (0%)
DrugDiscovery@Home
0 (0%)
EDGeS@Home
0 (0%)
Enigma@home
12 (21.4%)
eOn
0 (0%)
Evo@home
0 (0%)
FreeHAL@home
0 (0%)
Gerasim
0 (0%)
Goldbach's Conjecture Project
0 (0%)
GPUGRID
0 (0%)
Hydrogen@Home
0 (0%)
IBERCIVIS
0 (0%)
Leiden Classical
0 (0%)
LHC@Home
1 (1.8%)
Malaria Control
1 (1.8%)
MicroFluids@home
0 (0%)
MilkyWay@home
0 (0%)
mopac@home
0 (0%)
NFS@Home
0 (0%)
Orbit@Home
0 (0%)
POEM
3 (5.4%)
Primaboinca
0 (0%)
PrimeGrid
5 (8.9%)
QMC@home
0 (0%)
Quake Catcher Network (QCN)
0 (0%)
QuantumFIRE
0 (0%)
RNA World
1 (1.8%)
RSA Lattice Siever
0 (0%)
SETI@home Beta
0 (0%)
SIMAP
0 (0%)
Spinhenge@home
1 (1.8%)
SZTAKI Desktop Grid
0 (0%)
The Lattice Project
0 (0%)
UCT: malariacontrol.net
0 (0%)
uFluids
0 (0%)
Vtu@home
0 (0%)
WCG
15 (26.8%)
WEP-M+2 Project
0 (0%)
YAFU
5 (8.9%)
Yoyo@home
6 (10.7%)

Głosów w sumie: 56

Głosowanie skończone: 23 Wrzesień 2011, 11:55

G

O rany! - Kto zna moje hasło i login do WCG? - niech się przyzna  XD

Arthusp

Cytat: G w 30 Wrzesień 2011, 23:31
O rany! - Kto zna moje hasło i login do WCG? - niech się przyzna  XD

Mam teżewe - godzinę temu stawiałem sobie podobne pytanie!  :parrrty:

Gargul

#42
Cytat2011-10-01 13:28:52   World Community Grid   Message from server: The Clean Energy Project - Phase 2 requires 96.00 kbps download bandwidth.  Your computer has been measured at 82.42 kbps.
Eeee...  |-?

Maja tak szybki serwer, że nie nadąża tak wolno podawać próbek.

apohawk

Takie rzeczy tylko w WCG ;) Co ich to obchodzi, jak wolno działa komuś net. Będę ściągał próbki tak wolno jak mi się podoba :P To z czasem, na razie liczę SIMAP i resztki wyścigu PG.
No good deed goes unpunished.

kuchar

Witam wszystkich liczących :)

Mam pytanie odnośnie PM... otóż od niedawna jestem w B@P i nie wszystko jeszcze ogarnąłem.

Czy może mi ktoś powiedzieć skąd się wziąłem w rankingu PM? W wynikach mam jakieś 800 pkt z kawałkiem, jednak dopiero parę dni temu zapisałem się do WCG i mój słabiutki lapek nie przeliczył jeszcze żadnego WU.
Oprócz WCG liczę jeszcze parę innych projektów, m.in. Einsteina i Seti. Czy to możliwe, że punktacja została naliczona z któregoś z tych projektów?

Jak rozumiem to pewnie był Einstein, ale czy to możliwe, żeby w żadnym z podprojektów WCG nie było jednostek do liczenia?

Arthusp

Cytat: kuchar w 18 Październik 2011, 07:00
Witam wszystkich liczących :)

Mam pytanie odnośnie PM... otóż od niedawna jestem w B@P i nie wszystko jeszcze ogarnąłem.

Czy może mi ktoś powiedzieć skąd się wziąłem w rankingu PM? W wynikach mam jakieś 800 pkt z kawałkiem, jednak dopiero parę dni temu zapisałem się do WCG i mój słabiutki lapek nie przeliczył jeszcze żadnego WU.
Oprócz WCG liczę jeszcze parę innych projektów, m.in. Einsteina i Seti. Czy to możliwe, że punktacja została naliczona z któregoś z tych projektów?

Jak rozumiem to pewnie był Einstein, ale czy to możliwe, żeby w żadnym z podprojektów WCG nie było jednostek do liczenia?

Witamy i zapraszamy do działu Wizytówki. :)

A w rankingu PM wziąłeś się dlatego że policzyłeś coś dla WCG. A przynajmniej tak zaraportowało WCG do boincstats. Do naszej statystyki brani są wszyscy liczący. Jeszcze nie dorośliśmy do "Proszę o zgodę na umieszczenie mojego nicka i dorobku punktowego w zestawieniu PM oraz Grand Prix PM " i uwzględniamy wszystkich liczących ;)

Co do drugiego pytania: raczej mała szansa, że nie było jednostek do liczenia w każdym z pod projektów WCG. W pierwszej kolejności obstawiałbym dość kapryśne serwery WCG (nie mają 100% dostępności) lub problemy z siecią. Boinc Manager działa tak, że podejmuje próbę ściągnięcia próbek, a jak się nie uda, to szuka ich w innych projektach i zwykle nie ponawia próby do czasu zapotrzebowania na kolejne próbki.

Troll81

W Polsce jest 3 kucharów
http://boincstats.com/search/all_projects.php?cpid=e6649c52b12b7de06124e4f1dd3c0d43
http://boincstats.com/search/all_projects.php?cpid=761bb00ccbb3f0e24a715d07916a1242
http://boincstats.com/search/all_projects.php?cpid=52160981aac1c2556b0d14bb9e3be863

RAD-Poland

#47
@kuchar

Witam,

WCG to trochę nietypowy projekt, co wynika z jego historii, kiedy to był niezależnym projektem zanim przeniósł się do sieci BOINC, ma własną bazę, sposób zakładania konta , a nawet punktację, która jest później przeliczana na punkty BOINC.

w rankingu PM znajduje się użytkownik kuchar o CPID: http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=572976a861c97031e4966848379b603f i już od jakiegoś czasu jest liczydłowym WCG (04-04-2011 )

przypomnij sobie jak zakładałeś konto w WCG czy przypadkiem projekt nie poinformował Ciebie że nick kuchar jest już zajęty i czy nie założyłeś konta pod nickiem kucharz (14-10-2011) z zerowym dotychczas stanem punktowym

do takich wniosków dochodzę po przeglądnięciu bazy WCG i danych zawartych w poniższym linku
http://www.worldcommunitygrid.org/team/viewTeamMemberDetail.do?sort=name&teamId=0MH9NS9PP1&pageNum=19&numRecordsPerPage=50




jako nowy liczydłowy poczytaj komunikaty w BoincManagerze jakie towarzyszą próbie kontaktu/połączenia z projektem, czy nie dotyczą certyfikatu lub połączenia szyfrowanego, spotkałem się w kilku sieciach radiowych z tego typu problemami, ponadto problem swego czasu występował w niektórych dystrybucjach Linuxa,




jeśli masz zaznaczone podprojekty jakie chcesz liczyć w ramach WCG (wybiera się je po zalogowaniu na konto WCG w zakładce "MyProjects",) to w przypadku braku próbek w wybranym podprojekcie będziesz otrzymywać stosowne komunikaty np:

CytatWorld Community Grid|Message from server: No work sent
World Community Grid|Message from server: No work is available for Discovering Dengue Drugs - Together - Phase 2
World Community Grid|Message from server: No work is available for Discovering Dengue Drugs - Together - Phase 2 (Type A)
World Community Grid|Message from server: No work available for the applications you have selected.  Please check your settings on the website.
w tym momencie w tych wybranych przeze mnie podprojektach nie ma aktualnie próbek i raczej nie będzie albo są bardzo rzadko




jeśli liczysz inne projekty (np: EINSTEIN, SETI,...) i BOINC pobrał za dużo próbek i przewidywany czas ich ukończenia może być przekroczony (wyliczenia te czasami bywają błędne zwłaszcza dla projektów nowych lub nowo przyłączanych), wtedy możesz spotkać się z komunikatem
CytatSending scheduler request: To fetch work.  Requesting 0 seconds of work, reporting 0 completed tasks
Scheduler request succeeded: got 0 new tasks
lub
CytatWorld Community Grid|Message from server: (won't finish in time) Computer on 100.0% of time, BOINC on 0.0% of that




podziel się z nami danymi co do systemu, wyświetlanych komunikatów to w miarę możliwości(wiedzy) postaramy się pomóc, a może ktoś już miał podobny problem i zdołał go rozwiązać

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

kuchar

Arthusp, Troll, Rad, dziękuję za podpowiedzi. W zasadzie wszyscy macie rację. Ja natomiast dowiedziałem się czegoś, czego nie brałem wcale pod uwagę :)

Od początku...

To w takim razie nie ja w tym rankingu. Do WCG podłączyłem się już po tym jak ten drugi "kuchar" znalazł się już w rankingu. Ponieważ w regulaminie o ile dobrze kojarzę była informacja o tym, że jeśli coś jest z pierwszym wybranym projektem nie tak, to do PM naliczane są punkty z innego projektu, który miał miejsce drugie - w tym przypadku Einstein. Dlatego też padło pytanie, czy były jakieś problemy z pobieraniem Wu od WCG.

Błędnie z góry założyłem, że ranking bierze nicki z forum (teraz sam nie wiem dlaczego). Konto w WCG faktycznie zakładałem jako kucharz (co sprawiło sporo problemów w synchronizacji z BAM). Co do jednostek to pobieram z każdego projektu tylko jedną, bo jak wspomniałem mój kompik mocno hałasuje przy obliczaniu czegoś na procku - dlatego też podłączyłem Hal'a oraz WuProp. Nie chcę też, by coś mi się przeterminowało :)

Logów w takim razie nie ma sensu wrzucać, bo wiem już co jest grane.

Pozdrowionka

Troll81

może doradzimy coś w kwestii cichszego chłodzenia?