Bariera prędkości światła została prawdopodobnie przekroczona !!!

Zaczęty przez Krzysiak, 23 Wrzesień 2011, 15:23

Krzysiak

Od rana  aż huczy - zobaczymy co z tego wyjdzie i kto się pomylił  |-?
http://ciekawe.onet.pl/aktualnosci/mala-czastka-wielki-przelom-czy-czeka-nas-rewolucj,1,4859707,artykul.html
http://www.tvnmeteo.pl/informacje/ciekawostki,49/jesli-to-prawda-bedziemy-mogli-podrozowac-w-czasie,13410,1,0.html



Jedni przekraczają prędkość światłą a ja chociaż dziś będę szybszy od Trolla  :whistle:


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

aborek

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 23 Wrzesień 2011, 15:23

Jedni przekraczają prędkość światłą a ja chociaż dziś będę szybszy od Trolla  :whistle:

Bo Troll to chyba offline jest - jakiś urlop czy co...

GRID


Tomasz R. Gwiazda

i podobno 15tys razy powtórzyli ten test.
aczkolwiek poki co nie zmienia to fizyki obecnego swiata tylko filozofie :)

phobos

Ok, z tej okazji bardzo dobry żart w temacie  ;) Wersja oryginalna angielska i tłumaczenie.

Cytat"We don't allow faster than light neutrinos in here" said the bartender. A neutrino walks into a bar.
Cytat"Nie obsługujemy tu neutrin szybszych niż światło" powiedział barman. Neutrino wchodzi do baru.

Nawiedzony

Cytat: phobos w 25 Wrzesień 2011, 00:34
Ok, z tej okazji bardzo dobry żart w temacie  ;)

Dobreee  XD

Swoją drogą skoro udało im się jakimś sposobem wykryć te neutrina szybsze od fotonów, to jak by w takim "światłowodzie" zamiast fotonów śmigały takie neutrina to po włączeniu internetu mielibyśmy wiadomości z przyszłości i dane które dopiero zamierzaliśmy ściągnąć  :wacko: :fright:

pawg

Albo opóźnienia wynosiłyby 0s.!! |-?
Z drugiej strony to może być dowód na to, że neutrina nie mają masy spoczynkowej i wzór E=MC2 ich nie dotyczy. Prawdopodobnie posiadana przez nie energia jest opisywana innym wzorem, którego jeszcze nie znamy.



apohawk

Fotony nie mają masy spoczynkowej i jakoś tragedii nie ma.

Mamy jakiegoś fizyka cząstek elementarnych na pokładzie? Niech się wypowie, co tam będziemy sami herezje tworzyć  %)
No good deed goes unpunished.

phobos


centylion torun

może ten wszechświat w którym żyjemy porusza się od przyszłości do przeszłości a my o tym nic nie wiemy tak jak ludzkie oko widzi świat do góry nogami dopiero mózg przetwarza na poprawny odbiór obrazu javascript:void(0)

Argento

Cytat: apohawk w 25 Wrzesień 2011, 13:30
Fotony nie mają masy spoczynkowej i jakoś tragedii nie ma.

Zgoda.

CytatMamy jakiegoś fizyka cząstek elementarnych na pokładzie? Niech się wypowie, co tam będziemy sami herezje tworzyć

I kolejna merytoryczny wątek odnośnie "fizyka..." Natomiast co do "herezji", to moim skromnym zdaniem sądzę, iż lepiej, aby one pojawiały się sporadyczne, nie wiem jak niedorzeczne, nie mniej jednak... Może jestem jednostką, jednak sądzę, że one prowokują i determinują... 


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

Nawiedzony

Cytat: apohawk w 25 Wrzesień 2011, 13:30
Fotony nie mają masy spoczynkowej i jakoś tragedii nie ma.

To wiadomo, praktycznie wszystko inne ma masę spoczynkową, natomiast takie tachiony miały by masę spoczynkową wyrażoną liczbą urojoną...   |-? Aż mi się przypomina rozwiązywanie funkcji i innych zagadnień z liczbami zespolonymi/urojonymi to była dopiero atrakcja  :fright:

MarcinB

Cytat: pawg w 25 Wrzesień 2011, 11:41
Albo opóźnienia wynosiłyby 0s.!! |-?
Z drugiej strony to może być dowód na to, że neutrina nie mają masy spoczynkowej i wzór E=MC2 ich nie dotyczy. Prawdopodobnie posiadana przez nie energia jest opisywana innym wzorem, którego jeszcze nie znamy.
Dotyczy ponieważ to cząstka której można dodać energie a przy np uderzaniu w jakieś inne cząstki w detektorze oddając energie dzieli się na inne cząstki. Nie ma bodaj masy spoczynkowej ale tzw masę czynną. Choć ekspertem nie jestem. Gdzieś tam miałem książkę o tych neutrinach ,mam nadzieje że dobrze pamiętam;)

pawg

Fotony to światło. A światło to fala elektromagnetyczna. Fizyka cząstek elementarnych jest kompletnie inna od klasycznej.  :P
Jest ktoś tutaj kto potrafi to wszystko wyjaśnić?? Bo ja w porywach jestem w stanie jedynie zagiąć profesorów :-[



nabializm

Faktycznie przydał by się specjalista od fizyki kwantowej:
Sprawa neutrin tej układanki na którą składa się atom wciąż obraca się wśród hipotez (twierdzeń), może dzięki temu naniesione poprawki do tej układanki usatysfakcjonują oczekiwania naukowców. Wciąż się uczymy i rozwijamy, a taki badania wzbudzają tak wielkie emocje, i bardzo dobrze, poszerzajmy nasze horyzonty. Kiedyś prędkość dźwięku była nieosiągalna, a teraz nie burzy to naszego modelu rzeczywistości. Nauka przekracza granice, i to cieszy, tak powinno być, wciąż burzy się stare modele zastępuje nowymi, proces idzie dalej. Teraz poczekajmy na artykuły naukowców, na pewno znajdą się prace krytyczne i wtedy zobaczymy w czym jest problem, a może problemu nie ma, tylko sami je sobie tworzymy ;)

Krzysiak



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

phobos

Taa, dzisiaj profesor na wykładzie powiedział nam to samo


krzyszp

Ja jednak myślę, że to nie koniec... Błąd jest zbyt banalny, aby mógł być nie wzięty pod uwagę w CERN.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

phobos


Szopler

Ponoć nawet po uwzględnieniu tej poprawki z 64 nano zostają 4 z którymi nie wiadomo co począć... moim zdaniem to też nie koniec...

GRID

jeszcze się okażę że nie wzięli czegoś pod uwagę i że neutrina porusza się jeszcze szybciej. Potem się okaże że to nie Bozon Higgsa nadaje masę innym cząsteczkom elementarnym. i ....

lolek

Jeszcze długa droga przed nami by to wszytko zrozumieć. Jesteśmy na początku tej drogi i wątpię czy kiedykolwiek to wszystko ogarniemy...

Krzysiak

No i mamy drugi odcinek w temacie :
"Powtórzyli eksperyment. I znów neutrina szybsze od światła"
http://www.tvn24.pl/-1,1724801,0,1,powtorzyli-eksperyment-i-znow-neutrina-szybsze-od-swiatla,wiadomosc.html


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Mchl

Nic nie piszą tylko, czy i w jaki sposób ustosunkowali się do kwestii liczenia czasu z GPS.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Nawiedzony

bo pewnie od razu przy pierwszych testach to uwzględnili, przecież po 16k prób a później wytykaniu błędów przez stada naukowców na pewno po raz kolejny nie popełnili by takiego oczywistego błędu (jeli w ogóle go popełnili) bo narazili by się na pośmiewisko i utratę reputacji

Angelus

Teoria o uznaniu prędkości światła jako granicznej dla obiektów materialnych nigdy do mnie nie przemawiała, nie zgadzam się z nią i nie uważam za prawdziwą. Skąd takie przemyślenia? Jakbym Wam powiedział musiałbym Was zniknąć  :ph34r: niemniej uważam że 50% rozpędzanej masy jest w stanie przekroczyć prędkość światła i to nie o głębokie ułamki procentów a całkiem znacznie :) Nie jestem w stanie tego udowodnić, nawet samemu sobie cięzko mi logicznie to argumentować (niestety to co nam do główek wbijają siedzi tam twardo i powoduje perturbacje w otwartszym sposobie myślenia) ale mam przeczucie że za kilka dekad, może stuleci do podobnego wniosku dojdą i lubiący dowodzenie naukowcy ;)
Czas pokaże  :)

Oczywiście jest to jak zwykle moje zdanie, prywatne i dla potrzeb własnych toteż nikogo do niego przekonywać nie zamierzam :)

Mchl


W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,11214978,Tajemnica_naukowej_sensacji_wyjasniona__Neutrina_nie.html

Tomasz R. Gwiazda

nie wiedzialem gdzie to rano wkleic, ale chcialem to skomentowac tak: TROLOLOLOLOLOLOLO


GRID

http://kopalniawiedzy.pl/OPERA-CERN-Gran-Sasso-neutrino-predkosc-swiatla-bledy,15250

goofyx

hmm, no ok jest to może wielkie odkrycie, ale co to ma do rzeczywistości.
Skoro kilka miesięcy czy lat zajęło stwierdzenie, że prędkość światła została przekroczona przez cząstki o tak małej wielkości, że sobie nie wyobrażamy <- to zastosowanie tego do czegokolwiek zajmie parędziesiąt albo nawet set lat.
Jest pewna różnica w rozpędzeniu czegoś co waży 10 do -milionowej miligramy, a rakiety ważącej parę tysięcy ton :D <- więc na razie nie ma się czym ekscytować.
Było już setki odkryć o których nikt już nie pamięta bo do niczego się na razie nie zdały <- trzeba czekać na realne wyniki.

GRID

Realne wyniki były by już dzisiaj. Bo to udowodniło by że teoria Einstein'a jest nie prawdziwa. A teoria jest fundamentem rozwiązań praktycznych.
Teraz nikt nie wnika w kwestie wychodzące poza tą teorię. A jeżeli okazało by się prawdą że neutrina mogą poruszać się szybciej niż światło, to wytoczyło by nowe kierunki. A 100 lat szybko by minęło. To raptem jedno pokolenie.

Troll81

wiesz.... gdyby tak podchodzić do większości odkryć.... a potem nagle ktoś opracuje urządzenie do teleportacji i okaże się ze na marsa ne trzeba lecieć pół roku tylko 15 sekund

goofyx

Cytat: Troll81 w 23 Luty 2012, 23:21
wiesz.... gdyby tak podchodzić do większości odkryć.... a potem nagle ktoś opracuje urządzenie do teleportacji i okaże się ze na marsa ne trzeba lecieć pół roku tylko 15 sekund
Ależ ja się bardzo cieszę, że idziemy do przodu z nauką itp
Tylko, że taka usługa będzie dostępna tylko bogatym, znudzonym życiem ludziom, którzy wyłożą milion euro na taką podróż <- a tacy jak my będziemy się cieszyli tym, że na Discovery Channel pokażą godzinny film dokumentalny o tym :D
Więc pytam w takim razie <- po co mi to?

Troll81

nie rozumiem podstaw twojego twierdzenia. Po wynalezieniu tranzystora jakoś nie ograniczono jego dostępności tylko dla bogatych. Po wynalezieniu lewitacji magnetycznej pociągi maglev nie wożą tylko bogaczy.

lolek

Technologia z początku służy bogatym, ale w miarę jej upowszechniania się staje się dostępna też dla takich szaraczków jak my  :)

goofyx

Cytat: Troll81 w 24 Luty 2012, 06:42
nie rozumiem podstaw twojego twierdzenia. Po wynalezieniu tranzystora jakoś nie ograniczono jego dostępności tylko dla bogatych. Po wynalezieniu lewitacji magnetycznej pociągi maglev nie wożą tylko bogaczy.
Tranzystor to kiepski przykład.
Bo po co bogatym było mieć tranzystor, lepiej kupić spore udziały w firmie od procesorów i na tym trzepać kasę.

Troll81

dlaczego głupi.... biedni by posiadalilampowce a bogaci poszli by w miniaturyzację.....

goofyx

Cytat: Troll81 w 24 Luty 2012, 09:09
dlaczego głupi.... biedni by posiadali lampowce a bogaci poszli by w miniaturyzację.....
Nie mówię, że są głupi lub byli, za takich i mieli <- o Chinach zawsze mówiło się, że są zacofane i biedne.
A teraz to najbogatszy kraj, który najszybciej się rozwija bo go na to stać.