Najlepsze projekty

Zaczęty przez ZernatPL, 24 Wrzesień 2011, 23:05

ZernatPL

Witam. Jestem nowym użytkownikiem waszego forum jak i BOINC'a. Szperałem już trochę po forum i czytałem FAQ. Jednak nie znalazłem nigdzie jakiegoś dokładniejszego opisu projektów które są do wyboru. Mianowicie chciałbym uczestniczyć w jakimś projekcie oficjalnym i poważnym dotyczącym na przykład odkrywania lekarstw na raka itp. (chodzi mi o to by projekt był poważny i żeby administrowali go prawdziwi naukowcy aby czas poświęcony na przeliczanie jednostek nie był zmarnowany). Chciałbym też uczestniczyć w SETI jednak nie mogę się do niego podłączyć, czy u was jest tak samo ?

Mam nadzieję że wybrałem dobry dział i nie było wcześniej takiego pytania lecz nigdzie nic nie znalazłem.

Pozdrawiam  ;)
Liczę od około 24 września 2011r.|~25 Września 2011r. - Pierwsze 37 pkt|~28 Września 2011r. - 10k pkt|1 Października 2011r. - 25k pkt|5 Października 2011r. - 50k pkt|11 Października 2011r. - 100k pkt|24 Października 2011r. - 256k pkt|6 Listopad 2011r. - 500k pkt|13 Grudzień 2011r. - 1kk pkt|

mimeq

Opis wiekszosci projektow:

http://www.boincatpoland.org/wiki/Kategoria:Projekty


pawg

Te kryteria spełniają WCG, Rosetta i być może inne (te wymienione są najpoważniejszymi).  Testowałem tylko Rosette i jestem z niej zadowolony. Gorąco ją polecam.  :)



GRID


ZernatPL

Rozumiem, a co myślicie o takim zestawie: WCG, Rosetta, Einstein i SETI ? Mogą być aż 4 programy na raz ? (Dysponuję 6 rdzeniami po 2.8 GHz i 8 GB RAM'u.)

I mam też pytanie, czy któryś z tych projektów (albo którykolwiek) miał jakieś konkretne osiągnięcia ? Znaczy chodzi mi o to że kiedyś tam odkryli naukowcy lek na coś tam dzięki pomocy uczestnikom systemu @home, miało już coś takiego miejsce ? Ogólnie chodzi mi o osiągnięcia systemu @home.

PS. Poprawnie się wam łączy z systemem SETI@home ?
Liczę od około 24 września 2011r.|~25 Września 2011r. - Pierwsze 37 pkt|~28 Września 2011r. - 10k pkt|1 Października 2011r. - 25k pkt|5 Października 2011r. - 50k pkt|11 Października 2011r. - 100k pkt|24 Października 2011r. - 256k pkt|6 Listopad 2011r. - 500k pkt|13 Grudzień 2011r. - 1kk pkt|

mimeq

W chwili obecnej :

SETI@Home: nieaktywny


phobos

Co do twojego zestawu projektów to nic nie stoi na przeszkodzie, można liczyć i kilkanaście projektów na raz, menadżer będzie przełączał po prostu między nimi tak aby każdy dostawał odpowiedni czas na procesorze.
A co do konkretnych osiągnięć to pierwsze co mi sie rzuca na myśl to odkrycie kilku pulsarów przez Einstein@home. Inne projekty też coś mają na koncie, ale namacalnych konkretów raczej niewiele. Większosć osiągnięć to skromne odkrycia jakiejś ciekawostki na temat do dalszych badań. Świecących na złoto cząsteczek z napisem "LEK NA RAKA" póki co brak   ;)

pszyklejony

Cytat: ZernatPL w 25 Wrzesień 2011, 00:18
PS. Poprawnie się wam łączy z systemem SETI@home ?

Seti często ma problemy, ale nie trzeba się poddawać :)

ZernatPL

#8
Rozumiem, bo ogólnie chodzi mi o to że chcę coś zrobić dla nauki ale nie chcę żeby praca mojego komputera szła na marne :/

Myślę że jednak projekty SETI, Rosetta, Einstein i WCG są poważne, a przynajmniej mam taką nadzieję :)

Dziękuję wam za pomoc, przed chwilą zarobiłem 37 punktów dla BOINC@POLAND  :P

A zadam wam jeszcze jedno pytanko, myślę że jednak BOINC nie wykorzystuje w pełni procka, jesteście pewno że to tylko dlatego że po prostu coś robię na komputerze, a że jak odchodzę to wykorzystuje go w pełni ?

I zauważyłem że w nocy jak nic nie robię na komputerze to przechodzi mi on jakby w stan uśpienia, pobierania się przerywają, i nie ma prawie wcale postępu w badaniach. Wyłączyłem w panelu sterowania wyłączanie monitora i wprowadzanie w stan hibernacji dałem na "nigdy". Czy to wystarczy ?

Pozdrawiam.
Liczę od około 24 września 2011r.|~25 Września 2011r. - Pierwsze 37 pkt|~28 Września 2011r. - 10k pkt|1 Października 2011r. - 25k pkt|5 Października 2011r. - 50k pkt|11 Października 2011r. - 100k pkt|24 Października 2011r. - 256k pkt|6 Listopad 2011r. - 500k pkt|13 Grudzień 2011r. - 1kk pkt|

pawg

Sprawdź jeszcze preferencje w BM i na stronach projektów.



Ufol

W menedżerze Boincwejdź w menu plik, kolumna aktywność i zaznacz opcje:

Zawsze uruchomiony, zawsze używaj procesora karty graficznej, oraz sieć zawsze dostępna.
Wartościowymi projektami są także Poem@home i Simap.

pawg

Możesz jeszcze do listy projektów dodać WU Prop. Jest to projekt nonCPU. ;)



lolek

W praferencjach lokalnych daj by używał 100% mocy 100% rdzeni

rzyrant

Witam.
Po jakimś półtora roku udało mi się wrócić do Boinic. Zbierałem się do tego już ze 2-3mc ale jak to zawsze z takim zbieraniem jest, odkładałem to na potem. No ale w końcu zainstalowałem menagera ponownie. Kiedyś sporo liczyłem, ale potem z różnych przyczyn przestałem. No ale nie ważne.
Piszę w tym temacie bo uznałem, że jego tytuł najbardziej opowiada mojemu pytaniu. Mianowicie, Co obecnie lepiej liczyć? Collatz czy Milke? Czy Collatz jest już stabilny? bo pamiętam, że jak się pojawił to był kapryśny. A po katowałbym moją starą 5850 którą koniec końców to Wy mi zaproponowaliście  :) Jedna z pierwszych w Teamie. Pamiętam te testy i konfigurację do 2 w nocy :) No nic. Znowu mi te wspomnienia wzięły górę. A jak z procesorami? Q6600 i 4 rdzenie po 2.4Ghz co teraz mogą wydajnie liczyć? Mój sys to wciąż win7 64b. Zaważyłem, że moje ptk na BoinicStats nie zostały usunięte. A Pamiętam, że Boinic Stats miał w planach usuwać konta nieaktywne przez dłuższy czas. Oj. Ale już wystarczy tego mojego Offtopa.
A i jeszcze sprawa Optymalek. Zainteresuję się nimi może na weekendzie. Może uda się wygospodarować więcej czasu.
Pozdrawiam.

GRID

Collatz Conjecture to teraz bardzo stabilny projekt, na którym działa wiele modeli GPU

AL

Cytat: GRID w 29 Wrzesień 2011, 21:45
Collatz Conjecture to teraz bardzo stabilny projekt, na którym działa wiele modeli GPU
Zgadza się, no i nie wygrzewa kompa jak PG. Co do milki to dawno nie liczyłem więc nie wiem. Co do cpu to polecam bardzo stabilne WCG lub naszą polską enigmę.

lolek

Milka ostatnio się dość mocno ustabilizowała...może nie jest idealnie,ale da się liczyć bez większych problemów  :p_arr:

MarcinB

Z tego co wiem to wiele z projektów co jakiś wydaje swoje publikacje i przedstawia odkrycia.Jednak od znalezienia czegoś i potwierdzenia teorii do praktyki zawsze długa droga. Co do seti to borykają się z problemami sprzętowymi od jakiegoś czasu ale nie ma co się poddawać.